Nerostou zoubky, co teď?

69
7.10.20 01:10

Nerostou zoubky

Ahoj maminky. Prosím o radu, malé je 22mesicu a nerostou nám pořád zoubky. Má pouze dole 2 přední nahoře 2 přední a 2 špičáky a 4× stoličky. První zub ji vylezl v roce a měsíc. Od té doby ji během měsíce vylezly ostatní a od té doby nic. Mudr to zatím neřeší. Mate nějaké zkušenosti? Díky za rady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
233
7.10.20 05:30

Ahoj, pokud neřeší doktor, počkala bych. Tedy jestli myslíš zubaře. Malé začaly růst přesně v roce, ale špičáky ji začali růst měsíc pře 4.narozeninama a zubarka říkala, že sme sice mimo tabulky, ale zatím se to neřeší. Teď má krásný zoubky a všechny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1239
7.10.20 05:56

Má už deset zubů, ne?

Poslednímu dítěti první zub vyrostl v 15-ti měsících a pak postupně. Průměrně jeden zub za měsíc.
U zubního lékaře jsme byli v roce dítěte a ještě bez zubů (chodíme celá rodina hromadně).
Zubařka chtěla ditě vidět i když zuby nemělo.

Pokud si pamatuji, tak zubaři řeší, až když dítě nemá žádný zub ve dvou letech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13352
7.10.20 06:14

@Annysek234 Moje první dcera měla taky opožděné. První zub vylezl až ve 13.měsíci, nikdo to neřešil..prostě poydní vývoj. Dneska je jí 6 a nadává, že je poslední ve třídě, kdo má všechny zuby :mrgreen: Ale začala se jí kejvat horní jednička, tak je nadšená :lol: :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
177
7.10.20 07:47

Syn měl ve 22 měsících zubů ještě méně. O měsíc později mu jich vyrostlo více najednou, takže teď vidím vepředu plus čtyři. :) Ale netrápí mě to, podle naší zubařky má pozdější růst zubů i své výhody, tak to vůbec neřeším. Důležité pro mě je, že ho to nelimituje v jídle a může tak jíst skoro vše a že ho rostoucí zoubky nikdy nebolely (nebo alespoň nikdy si nijak nestěžoval) :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69
7.10.20 08:08

Děkuji holky, to se mi ulevilo :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu