Nerozumím chování sestry

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
ElBook
Nováček 6 příspěvků 30.05.19 17:07
Nerozumím chování sestry

Přeji všem dobrý den.

V poslední době si uvědomuju, že můj vztah se sestrou není v pořádku. Včera jsem jí málem řekla, že je arogantní kráva. Nevím, kam se obrátit, a proto jsem se odhodlala napsat sem. Pokusím se to zkrátit.
Je mi 19 let, sestře 25. Obě bydlíme u našich a máme společný pokoj. Nevím, jak vyjádřit její chování. Neumím to ani pojmenovat. Napsala jsem pár situací – její i moje chování. Bylo jich mnohem víc, ale to bylo hodně dlouhé.

1. Když řeknu, nebo udělám něco, co se jí nelíbí, tak mě setře. Řekne něco, co mě raní, nebo vyvolá pocit viny. Neřve, řekne to vždycky v klidu. Takovým tím arogantním tónem. Což je ještě horší, než kdyby řvala. Většinou se jen stydím (a za to se stydím :oops: ).

2. Když se učila na VŠ, tak jsem jí celé tři roky nechávala pokoj pro sebe. Vzala to jako samozřejmost a teď, i když ona chodí do práce, prakticky v pokoji nemám co dělat. Jakmile přišla, nešlo se učit. Pustila si film, nebo si začala zpívat a jestli mi to vadí, ať jdu pryč. Tak jsem se vždycky sebrala a šla.

3. Když jde spát brzo, upozorní mě, že musím být potichu. Nesmím jí probudit, protože stává do práce. Pokud ji probudím, celý druhý den mi to vyčítá. Naopak, jindy se do dvou do rána dívá na film. Když se jí snažím vysvětlit, že potřebuju spát a že mě to ruší, tak jsem přecitlivělá a ať to neposlouchám. Když jí řeknu, aby šla pryč, tak jí nemám co vyhánět z pokoje. Když jsem se potřebovala vyspat na maturitu, dívala se dokonce do tří. :zed:

4. Pokoj luxuju většinou já. Jednou ho vyluxovala ona, asi tak po půl roce. Zavolala si mě a začala mi předvádět, jak se luxuje koberec. Začala mi popisovat, jak to mám příště udělat, „aby tam nezůstávaly ty tvoje vlasy.“ V tu chvíli jsem nevěděla, co si mám myslet a radši jsem nic neříkala. Jinak mi občas věci vysvětluje, jako malému dítěti – nádor je taková špatná boule, musí se vyříznout, protože ubližuje – bylo mi osmnáct. :roll:

5. Vždycky když mě pochválí, tak hned řekne něco, čím mě srazí. Třeba, „tu maturitu jsi skvěle zvládla, jsi šikulka. A teď ještě zhubni, ať nějak vypadáš.“ Na nic jiného, než kývnutí jsem se nezmohla.

6. Ukázala jsem jí dárek pro taťku k Vánocům. Dobrý. Druhý den mi řekla, ať ten hnus vyhodím, že koupila lepší. Zeptala jsem, jestli to myslí vážně. Odmítla jsem. Nechápala a urazila se.

Vždycky, když má přijít domů, mám stažený žaludek. Nechci s ní být v jedné místnosti. Mám strach, co zase bude mít za kecy. Je tu ještě jedna věc. Původně jsem ji nechtěla psát, ale nevím, co s tím. Asi dvakrát, když utírala nádobí, naznačila, že mne bodne do břicha. Když jsem ucukla, tak se mi vysmála, že nerozumím srandě. :pocitac:
Děkuju, jestli jste to přečetli až sem. :kytka:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
small.happy.wife
Ukecaná baba ;) 1188 příspěvků 30.05.19 17:11

Jezis, a jak dlouho tam bude segra jeste bydlet, kdyz uz pracuje? U Tebe to chapu, pokud jeste studujes, pokud ne, uz bych sla pryc.

Ennny
Závislačka 3718 příspěvků 30.05.19 17:13

A co na to rodiče?

hanka.br.
Generální žvanilka 20113 příspěvků 30.05.19 17:16

Jste obě dospělé, měly byste jít každá do vlastního. Že si jdete na nervy, tomu se vůbec nedivím.

annasmyc
Zasloužilá kecalka 696 příspěvků 30.05.19 17:20

No v pubertě bych řekla, že si sourozenci dělají různé naschvály a „nesnáší se“, ale minimálně sestra už by měla mít pubertu za sebou…Je divné, že ve svém věku je tak nezralá a nedospělá (třeba je vůči tobě i zakomplexovaná a tak tě „trestá“)…Na koleji bydlet nemůžeš?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.05.19 17:21

Proč sestra v 25 ještě bydlí doma? Taky jsem byla se ségrou v jednom pokoji, ale po dokončení školy jsem se okamžitě odstěhovala. A to jsme na sebe nebyly hnusné.

Kfětoslava
Závislačka 2683 příspěvků 30.05.19 17:22

Pokud máš práci, našla bych si podnájem a šla bych z domu, když je sestra pecivál a i při práci sedí v dětském pokojíčku. Pokud chceš studovat, šla bych na koleje, pokud tě rodiče podpoří jinak bych studovala dálkově u práce. Já odešla z domu po maturitě a to jsem měla pokoj sama pro sebe. Mít tam takovou nevyrovnanou sestru, tak pádím, až se za mnou práší :kytka:

Tarjei
Závislačka 4892 příspěvků 30.05.19 17:23

Sestra je nezralej labil

Janli
Echt Kelišová 8771 příspěvků 30.05.19 17:24

Ona si na tobě léčí svoje mindráky a ty si to necháš líbit. Když se neumíš ozvat, tak trp. Srovnat už jsi ji měla dávno. V pětadvaceti není normální bydlet u rodičů a ještě s mladší ségrou v pokoji.

necy
Kecalka 117 příspěvků 30.05.19 17:33

Sestra nema pritele? Pracuje a deli se o pokoj z mladsi segrou.Noo asi ji dela dobre si na tobe zvedat ego :nevim:

Serpentini
Ukecaná baba ;) 1645 příspěvků 30.05.19 17:38

A proč nemáte nastavená nějaká pravidla? Třeba že prostě od 23:00 bude klid, v luxování se budete střídat, apod. A když dělá chytrou a povyšuje se, tak bych jí řekla že ve svém věku už by v dětském pokojíčku bydlet neměla. Když si chce hrát na chytrou a dospělou, tak ať je. Já v jejím věku už dva roky bydlela se svým současným přítelem a předtím v podnájmu.

Netopirek
Echt Kelišová 9478 příspěvků 30.05.19 17:45

Nastavit pravidla, ideálně napsat na viditelné místo a obě podepsat.
Co na to říkají rodiče?
Ale úplně nejlepší by bylo kdyby ses jí naučila stírat jako ona tebe.
Nejspíš je nasr. sama na sebe a na tobě se vybíjí. V 25 bydlet u rodičů, když už několik let pracuje. 8o já už měla 4 letý dítě :nevim:

Adrasteia
Závislačka 3080 příspěvků 30.05.19 17:49

Necháš se sebou zametat. Měla jsi ji utřít už dávno. Normální šikana. Ona je agresor a ty oběť, která věčně drží hubu a krok. Sestra si na tobě normálně léčí svý komplexy. Udělala bych bugr. Sedněte si všichni i s rodiči dohromady a to, cos nám tady napsala, přede všemi přečti. Zároveň jí řekni, že její nadvláda končí, že se jí nebojíš, trvej na sepsání pravidel a každé nedodržení tvrdě trestej. Schválně čumí na film do tří? Udělej jí to samé. Nevyluxuje, nedělej to taky, nebo si vyluxuj jen svou půlku u své postele. Říká ti, že jsi tlustá? Řekni jí, že je zakomplexovaná, ještě bydlí u rodičů a nezmůže se ani na chlapa. Jdi do ní tvrdě. Však ona zkrotne. :mrgreen:

ElBook
Nováček 6 příspěvků 30.05.19 17:58

Děkuju, přesně to jsem potřebovala „slyšet“. Chtěla jsem vědět, jestli si jen něco nenamlouvám. Promluvím s ní.

verujan
Kecalka 357 příspěvků 30.05.19 18:00

Tady platí přísloví Na hrubý pytel hrubá záplata. Se slušností nikam nedojdeš, bude tě deptat víc a víc - takže nenech si nic líbit, jak už psaly holky, musíte si nastavit pravidla, proberte to i s rodiči. Ty zřejmě ještě studuješ, ona vydělává, ať si najde svoje bydlení. Já v jejím věku měla roční dítě.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama