Nervozita a strach

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.08.19 08:57
Nervozita a strach

Ahoj mám takový problém..v září nastupuju do prváku na střední, psala jsem si s pár lidma co tam jdou ale to je prostě že jak se neznáme tak jsme si napsali jen pár zpráv no ale já když si teď představím ten první den tak se úplně rozklepu je mi má zvracení a strašně se bojím..prosím neporadil by mi někdo jak ten stres zvládat a nehroutit se že všeho? Dekuji

Reakce:
bjetuschka
Kelišová 5146 příspěvků 15.08.19 09:00

Tohle zažil každý. Myslím, že až budeš na místě, sedět v lavici, tak to z tebe opadne. Nebuď tolik nervózní, najdi si na tom pozitiva - najdeš si nový známý, rozšíříš si zase obzory… Co je to za školu, budeš studovat něco, co tě zajímá?

Agáta 84
Zasloužilá kecalka 533 příspěvků 15.08.19 09:01

Co blbneš, ve stejné pozici jako ty budou i všichni ostatní ;) Já tenkrát šla do prváku o týden dýl, kvůli nemoci, to byly teprve nervy když oni už se znali..A normálně jsem zapadla ;)

NerozhodnaBedulinka
Stálice 51 příspěvků 15.08.19 09:20

Ono se to lehce řekne, neboj se… Obavy, strach z neznámého, stres, to tu bude dokud do té třídy nepřijdeš a nepoznáš ostatní. Někdo to snáší líp, jiní hůř, ale věř, že většina prváků bude vyklepaná jako ty. Po pár dnech se to zlepší :) Zkus si ještě užít pár týdnů prázdnin, nějak se zabav a nemysli na to :-)

Ou
Echt Kelišová 8955 příspěvků 15.08.19 09:53

Prostě se zaměstnat něčím jiným a neutápět se ve fantaziích jaká si strašná.

První den zatnout zuby a jít do školy a uvidíš, že to bude daleko méně strašné, než ti v tvé hlavě lže úzkost a nízké sebevědomí. Tihle dva se vyznačují tím, že ti lžou a jejich hlavní cíl je, aby ses vzdala radosti a života a seděla někde zavřená a jediné co dělala je se trápila tím, co ti nahlávají. Ideální je poslat je do prdeele.

Jinak stav se do knihovny pro tyhle dvě knížky - jsou dost užitečné - právě v tom, aby člověk našel cestu jak se věnovat tomu co chce, ne tomu k čemu ho nutí úzkost a nesebevědomí.

https://www.kosmas.cz/…casto-bojim/
https://www.kosmas.cz/…-si-neverim/

Váš příspěvek
Reklama