Neschopenka, nebo jít do práce (MŠ)

Anonymní
25.12.19 18:41

Neschopenka nebo jít do práce (MŠ)

Dobrý večer, vím, že tohle si stejně musím rozhodnout sama, ale stejně bych ráda slyšela názor někoho jiného. Jde o to, že pracuji jako učitelka v MŠ. Před měsícem jsem měla silný kašel a podle výsledků mi dal doktor antibiotika. Chtěl mi napsat i nemocenskou, ale tu mi hlavní učitelka zakázala, abych si ji nechala napsat, tudíž jsem chodila do práce. Po týdnu skončil kašel, začal bolet krk, rýma, hlava, ucho…v sobotu jsem musela navštívit pohotovost. Zánět dutin, zelená rýma a vysoké horecky, které mám do teď. Příští týden mám jít už do práce a od 6.-9 cekame školní inspekci. Celé vánoce jsem prolezela, a přemýšlím, že bych šla v pátek k doktorovi a nechala si napsat neschopenku. Hlavně z toho důvodu, abych se z toho pořádně dostala, protože ve školce na to není možnost, ale i trochu z toho důvodu, abych,, potrápila,, vedoucí, kvůli které jsem si tohle všechno uhnala. Ona by me jinak dělala zle. Co myslíte, mám nebo ne?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

25.12.19 18:46

Myslela bych v prvé řadě na své zdraví a šla bych na neschopenku. Přehodit jste to už dle popisu zkusila, nevyšlo to. Na pomstu komukoliv bych se vykašlala. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22863
25.12.19 18:47

Proč si necháš kecat do toho zda jsi nebo nejsi nemocná. Je jasné, že z toho nikdo není nadšený, ale zdraví máme jen jedno a to je třeba si chránit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.12.19 18:49

Nemocny decka vraci domu sle nemocny ucitelky pracovat musi?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1286

No mazec. To bych chtěla, aby učitelka se zelenou rýmou a ATB učila moje dítě v MŠ :pocitac: na neschopenku máš nárok, vedoucí ti nemá co ti tohle zakazovat :roll: Kdyby mi pak taková vedoucí dělala v práci zle, obrátila bych se na zřizovatele skolky :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
@varenevejce píše:
Nemocny decka vraci domu sle nemocny ucitelky pracovat musi?

Bohužel, u nás je to na tohle děsny :disappointed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.12.19 18:52

To, že mi to zakázala se už řeší s ředitelkou školy, bohužel je s ní vedoucí jedna ruka a my učitelky proti nim nemáme žádnou šanci :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1341
25.12.19 18:55

Za mne jit marodit, urcite se z toho potrebujes poradne dostat a nabrat silu :kytka: kdyz to vezmu z pohledu rodice, pokud budes v praci nemocna, nakazis deti a bude to zbytecne kolotoc. Staci, ze se decka zasopli mezi sebou ;) pokud jde o vedouci, tak premyslim, zda chape, ze jsi opravdu nemocna a infekcni a do toho mate mit inspekci… :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1286
25.12.19 18:56
@Oblecenikl píše:
To, že mi to zakázala se už řeší s ředitelkou školy, bohužel je s ní vedoucí jedna ruka a my učitelky proti nim nemáme žádnou šanci :,(
Ředitelka školky asi není zřizovatel. Řešila bych to s zřizovatelem. Čím více vás bude, tím lépe.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.12.19 18:57
@mamina89 píše: Ředitelka školky asi není zřizovatel. Řešila bych to s zřizovatelem. Čím více vás bude, tím lépe.

Zřizovatel: starosta jako hlava zřizovatele a přibuzny ředitelky, tam nevim, zda bych uspela, ale zkusit to můžu.

• Nahlásit
  • Citovat
1286
25.12.19 19:00
@Anonymní píše:
Zřizovatel: starosta jako hlava zřizovatele a přibuzny ředitelky, tam nevim, zda bych uspela, ale zkusit to můžu.

No koukám jedna rodina. Oficiální stížnost starosta nemůže brát na lehkou váhu. A už vůbec ne, pokud vás bude více… :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3114
25.12.19 19:05

A jake máš důkazy, že ti to reditelka zakázala jit na neschopenku? Nebuď mstivá. Za svoje zdraví jsi zodpovedna ty sama. Nikdo ti nemuze zakazat jit k doktorovi a byt doma, kdyz jsi nemocná. Proste jsi na tu neschopenku mela jit. Je to tvé právo. Ano, její chovani neni spravné, ale jak jsem psala…ona tě za vlasy z domu nevyvleče, abys šla pracovat. Nemůže tě ani propustit,.. Vylež se v klidu doma a priste, az te bude zamestnavatel nutit do neceho, co je proti zakoniku prace, tak se ohraď.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
40218
25.12.19 19:09

Tak těžko ti to mohla zakázat. Ona nerozhoduje o tom, jestli si vezmeš nemocenskou. A tedy kdyby mi dítě učila učitelka s ATB a viditelně nemocná, tak si jdu stěžovat, že tam nem, co dělat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17590
25.12.19 19:09

No ja nevim, ale na co si jako chce stezovat? O potrebe neschopenky rozhoduje lekar, pacient ji ale muze odmitnout( pokud neni potreba karantena). Pacient byla zakladatelka, odmitla ji, to bylo jeji rozhodnuti, zadna hlavni ucitelka do toho nema co mluvit. Chce si snad stezovat na to, ze se necha vydirat, nezna svoje prava a nema dost odvahy poslat reditelku nekam? Zrejme ji nebylo zas tak zle, jinak by o tom ani nediskutovala. A uz vubec nechapu, komu a za co by se chtela pomstit, kdyz cela situace byla jen a jen na jejim rozhodnuti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.12.19 19:22

Taky jsem učitelka, sice na SŠ, ale v pondělí před svátky řekla doktorka, že do školy ne a bylo, i když mi na stole ležela spousta věcí, prostě jsem byla infekční.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama