Mám velké dilema co se týče práce

Larry26
19.12.19 19:35

Pro a Proti dvou odlišných druhů práce vaše názory.

Zdravím,
nyní jsem začala pracovat u nejmenované firmy na dohodu o pracovní činnosti na dobu neurčitou, ale dnes jsem dostala další nabídku na práci od nového roku, tak jsem si sepsala pro a proti
**Firma kde ted pracuji na tu dohodu:
**Pro****
můžu si kdykoliv zakouřit, i když nestíhám
rychle ta práce odsejpá
práce na čerstvém vzduchu
*Proti
neplacení přesčasů
není narok na dovolenou ani proplacení svátků
velký objem práce a informací na zaučení
pokud tu práci nedoděláš nejdeš domů, což je vzhledem k diteti neslucitelne.
ALE ZKUSILA JSEM TO, PROTOŽE BEHEM TÉ DOBY ZADNA JINA NABIDKA NEPRISLA.
Ted uvažuji o té druhé nabídce kde:
kde PRO
HPP ale dobu určitou záskok za dlouhodobou nemoc
pracovní doba od 7-15:30 (NAPROTO VYHOVUJICI)
proplacena dovolena, svatky vsechno
proplacené přescasy pokud budou nutné
obědy za 40kč (to jsem nikde nemela nikdy v zamestnani kantynu)
práce v teple a v cistem prostredi
PLATOVĚ VYJDOU NASTEJNO.
PROTI
jen na dobu urcitou, coz se muze po tom roce zmenit treba…
PROSÍM O VAŠE NÁZORY NEBO ZKUŠENOSTI. CO BY JSTE VZALI S DITETEM Nechci psát o jaké zamestnavatele se jedná. Dik za pochopení

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9544
19.12.19 19:37

To druhé.
Je to druhé větší nebo menší firma?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Larry26
19.12.19 19:39

To druhé je menší podnik, to první je celorepublikovy podnik s pobockami.

• Citovat
  • Nahlásit
20510
19.12.19 19:40

To druhé

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9544
19.12.19 19:41

@Larry26 I tak to druhé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Larry26
19.12.19 19:43
@ka2ka píše:
To druhé

Díky za názor, hodně mě to pomuze pri rozhodování.

• Citovat
  • Nahlásit
980
19.12.19 19:48

Jednoznačně to druhé

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7490
19.12.19 19:49

Nejak me tam nesedi vic veci. Hlavne to, jak vam DPC muze vynest stejne jako HPP. Kdyz to je jen polovicni uvazek maximalne.

Pokud u toho HPP mate do dobu trvani zastup za nemoc bez data. Tak vam to muze skoncit treba po par mesich, jak se ten nemocnej vrati zpet a jdete ze dne na den.

Ale jinak z techto dvou urcite HPP

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Larry26
19.12.19 19:57
@Cenarius píše:
Nejak me tam nesedi vic veci. Hlavne to, jak vam DPC muze vynest stejne jako HPP. Kdyz to je jen polovicni uvazek maximalne.

Pokud u toho HPP mate do dobu trvani zastup za nemoc bez data. Tak vam to muze skoncit treba po par mesich, jak se ten nemocnej vrati zpet a jdete ze dne na den.

Ale jinak z techto dvou urcite HPP

Ty dohody jsou dve, jednu jsem uz podepsala a tu druhou zatim ne, chyba v administrative ze strany zamestnavatele. Abych mohla vykonavat praci na 7,5 placenych hodin. No podle myho propoctu s odvodama za socku a zdravku a se srazkovou dani.
To HPP tam se jedna o castku minimalni mzdy, tak proto to vychazi na stejno, podle myho propoctu mesicne.
Ale o plat nejde, pracovala jsem tento rok na 3 smeny pred touto praci za minimalni mzdu takze jako na jednu smenu me to prijde slusny.

• Citovat
  • Nahlásit
5125

Na jak dlouho to HPP, ale určitě to HPP

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Pvln34

Ja by som sa rozhodovala I podľa toho, ktorá práca ma baví viac a ktorá mi umožní získať lepšie možnosti do budúcna. (priklad: obe práce sú za rovnaké peniaze ale v práci A mam možnosť sa naučiť cuzdi jazyk a teda sa lepšie uplatniť v budúcnosť..) veľa šťastia. Ináč ohľadne toho HPP, máš tam nejakú výpovednú dobu? Alebo keď príde ten pôvodný zamestnanec spet do prace, tak ty hneď odídeš?

• Citovat
  • Nahlásit
Larry26
19.12.19 20:00

Teda takhle 5 let jsem pracovala na 3 smeny za minimalni mzdu za velkou drinu ve fabrice, s nucenymi prescasy a sikane managementu. I smeny kvuli diteti byli caste omlouvani z MŠ nemel kdo hlidat. Proto jsem hledala praci na 1 smenu a po dvouch mesichc nez mi skoncila vypovedni lhuta jsem nasla tu prvni a tahle druha me prisla teprve pred dvema dny.

• Citovat
  • Nahlásit
Larry26
19.12.19 20:04

Ano, je to tak, az by se vratila pani po dlouhodobe nemoci, tak mi i konci pracovni pomer, ale take je tu moznost, ze se nevrati nebo ze jina pani z toho useku pujde do duchodu treba, jsou tam starsi damy duchodoveho veku prevazne. Ale zase na druhou stranu proc by davali hpp jen na nekolik mesicu, kdyz je moznost na kratkou dobu uzavrit treba dohodu s brigadnikem nez se pani vrati.

No nevim proto se ptam ostatnich jak to vidi…

• Citovat
  • Nahlásit
Larry26
19.12.19 20:08

Fxdmkfvsd, nv

Příspěvek upraven 19.10.20 v 14:39

• Citovat
  • Nahlásit
75880
20.12.19 11:11

@Larry26 No, pak jeste zkusit rict tomu prvnimu zamestnavazeli, ze bud bude hpp, nebo uz te tam lednu neuvidi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat