Reklama

Neschopenka po IVF?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

goldenka
Extra třída :D 12681 příspěvků 08.07.10 02:14
neschopenka po IVF?

ahoj, v září se chystáme na 1.IVF, vím že je to daleko, ale už teď přemýšlím, jestli to říct v práci. Přijde mi nefér si vzít neschopenku s tím, že mám třeba angínu a mezitím sedět doma a čekat jestli mě vyjde pozitivní test, potom jim to oznámit a přiznat že jsem lhala :oops: jenže už jednou jsem potratila a mám strach, že řeknu, že jsem těhotná a ono to zase dopadne blbě a pak se s potupou budu vracet. jenže marodit 3 měsíce a čekat až budu za 12tt. taky nejde, v práci by jim to bylo divný a uháněli by mě ať už neschopenku ukončím. Na záda se ve svým věku vymluvím jen těžko a jak říkám nechci lhát, ale ani nechci aby to věděli, že jdeme do IVF, klidně přiznám, že dítko je z IVF, ale až budu vědět, že ho opravdu čekám. Bojím se toho, že jim to povím a ono to nevyjde a půjdu do práce a úplně vidím ty pohledy :roll: . teď babo raď, dovolenou to překlenout nemůžu, mám jí hrozně málo a navíc mě ji nikdo jen tak nedá. Nechápu, proč se stydím lhát, když oni ze mě dělají magora pořád :nevim: Šli by jste marodit, jako s něčím jiným, nebo řekli jak to je :?:

Reklama

Reakce:

lost008
Závislačka 3168 příspěvků 08.07.10 06:28

ja mam 1ditko z IVF sla jsem na neschopenku a rekla jsem proc.Rekla jsem ze nam to proste nejde chci dite a chci aby jsem pro to udelala maximum.Takze jsem si vzala neschopenku a pak nani uz i zustala.Ja si myslim ze v dnesni dobe uz neni nic nenormalniho ze clovek jde na IVF je proste doba kdy uz to tolik nejde a lidi s tim maji problemy.takze se na ne vykasli a udelej maximum pro to abys ty byla spokojena. :wink: :wink: :wink:

Drzim palce at to vyjde a dej pak vedet. :wink: :wink:  :wink:

dagmariana
Kelišová 6192 příspěvků 08.07.10 06:29

Ahojda Gold :Já jsem tohle řešila tenhle týden,nakonec jsem jim to řekla a jsem ráda,postavili se k tomu moc dobře.Nemá smysl to tajit nebo vymýšlet,těch vyšetření bude hodně a byla by náhoda,kdyby se ti trefili do tvého volna…a hlavně,budeš v pohodě a ne nervozní z toho,co jim zase povíš ,řekni to :)

nozu
Extra třída :D 11575 příspěvků 08.07.10 06:58

hodně záleží na tom, jací jsou v práci lidé a jak se cítíš. já jsem třeba otěhotněla normálně, ale loni jsem potratila, takže jsem šla okamžitě na neschopenku. v práci to věděla akorát šéfová a sekretářka, u ostatních jsem mlžila, že mám v těle zánět a doktoři nevědí co s tím a běhám po vyšetřeních a nevím, jak dlouho to bude trvat… pravda je, že mi to nevydrželo až do 12tt, ony se ty ženské domyslely, že to asi bude jinak, takže pak jsem šla s pravdou ven. ale vzaly to zase v pohodě, chápaly, že po těch problémech se mi nechtělo to těhotenství hned roztrubovat. a pravda je, že jsem už na neschopence zůstala a je mi fajn. ale já mám i hodně nárčnou práci, kde je člověk neustále v jednom kole a je hodně stresující.
ale fakt radím, zařiď se hlavně tak, aby to pro tebe bylo psychicky co nejpřijatelnější. to je nejdůležitější. a jinak držím palce, aby to všechno vyšlo!

Jindřiš
Extra třída :D 10452 příspěvků 08.07.10 08:07

tak můj současný zaměstnavatel by to nepochopil a obvzlášť, když se mě při pohovoru ptal na dlaší dítě a já lhala, protože by mě jinak nevzal, prostě to vyznělo, tak, že nechce někoho kdo plánuje dítě

jinak při IVF jsem měla neschopenku a v práci to věděli

na podzim mě čeká KET a to budu tajit, když budu potřebovat k lékaři, tak to budu řešit dovčou na půl dne nebo na celý den a po transféru budu chodit normálně do práce, ležením v posteli tomu stejně nepomůžu a v práci příjdu na jiné myšlenky a nebudu pořád přemýšlet co se ve mně děje a taky nechci skončit netěhotná a bez práce, to je to poslední co potřebuji

v tomto se těžko radí, ty znáš svého zaměstnavatele nejlíp, tak bys mohla tušit co bude, když to povíš

Petra Z
Hvězda diskuse 51925 příspěvků 08.07.10 08:20

Tak já to v práci řekla,jezdila jsem daleko a tak to byl vždy celý den v tahu…
a trvalo skoro rok,než jsme se k IVF dostali…
Ale asi taky záleží dost na vedení a kolektivu.U nás to bylo fajn,holky vždy za mě zaskočily,když jsem musela do prahy…

VeKo
Generální žvanilka 20991 příspěvků 08.07.10 08:46

Goldenko - já při prvním IVF byla také na PN. Bohužel jsem si naivně myslela, že to vyjde a do práce se třeba už nevrátím. Další 3 IVF už nikomu neříkám a všechno řeším jen tak max.3 dny dovolené kolem OPU, jinak chodím normálně do práce (ale sedím v kanclu, takže nemám práci náročnou). Pokud jsme si brala dovolenou, tak jsem jen šéfovi řekla, že si potřebuji zařídit něco zdravotního a že mám nárok na PN ale nechce se mi být doma třeba 14dní. Vždy mi vyšel vstříc, pro něj je taky lepší abych tu nebyla jen třeba 3 dny a ne 14 dní. Ale jak píšu, já to mám v práci v pohodě i s pracovní dobou, kterou si můžu tak nějak dost přizpůsobit i na návštěvy doktorů. Ale jinak už neříkám že se jedná o IVF, prostě jen řeším zdravotní problémy.
Jinak na nic jiného se nevymluvíš, na PN je razítko z centra asistované reprodukce, takže si stejně každý domyslí.

Anetik
Ukecaná baba ;) 1934 příspěvků 08.07.10 09:18

Ahoj Goldenko!!! Hodně záleží na tom kolektivu, jak píšou holky.
Já nejdřív řekla, že jdu na operativní zákrok (laparka+hyste­roskopie), protože se snažíme o mimčo a tohle je k tomu třeba. To mi dalo 3 týdny čas, kdy se nikdo neptal. Bohužel to nic nevyřešilo, protože IVF nevyšlo. Tak jsem to pak řekla na rovinu.
Držím palečky!

Boriska
Extra třída :D 12332 příspěvků 08.07.10 09:25

já při druhém úspěšném IVF chodila normálně do práce, jen po transferu jsem si dala den navíc volno - vyšlo to na sobotu,záleží taky jak se budeš cítít, kolik bude vajec apod.

goldenka
Extra třída :D 12681 příspěvků 08.07.10 15:32

díky za typy, koukám že vesměs jste řekli pravdu, asi by to bylo nejlepší, říkám si říct pravdu jen staniční a požádat ji, aby to nerozkřikla mezi ostatní kolegyně, pro případ, že by to nevyšlo. Dělám zdravotní sestru.Jinak nevím co od nich můžu čekat dělám tam teprve 11 měsíců. Zatím co jsem zažila, že kolegyně odešli marodit jako těhotný, nikdy neřekli o nich nic škaredýho, je to ženskej kolektiv a vždy říkali jak je to krásný, že čeká miminko, tak si říkám, že by to mohli přijmout :nevim: uvidíme, snad si to do tý doby ujasním v hlavě, ale asi tuší, že děti chci a nejde to, protože se ptají kdy budou, když jsem už 2 roky vdaná. Moc by jsem si přála aby mě podpořili a nepomluvili. :kytka:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.01.18 23:11

Holky poraďte prosím- pracuji jako prodavačka v obchodě na poloviční úvazek, Tj 20hodin týdně. Nic těžkého netahám, ale směny jsou obvykle třeba narvané do dvou týdnů a pak jakž takž klídek, Takže mívám 8-9ti hodinové smeny, kdy jsem stále na nohou, je to velký obchod, takže lítám ke kabinkám, obsluhuji zákazníky, zboží atd. Ale nemyslím si že by to bylo nějak náročné..jde spis o to ze jsem opravdu na nohách cely den. Čeká nás IVF a v případě ze by to vyšlo, nevím jestli jít na neschopenku nebo pokračovat v práci…

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Dejte pokutu všem, nebo si na vás došlápneme! Kristelová s Řepkou vyhrožují úřadu.

Rádi prohlašují, že jim jsou výpady vůči jejich vztahu lhostejné. Ve... číst dále >

„Co je to Řeporyje?“ Venkov s výhodami města, kde se občas střílí. A Novotným

Nejstarší písemná zpráva o Řeporyjích je z roku 1277, kdy je Přemysl Otakar... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >