Neschopenka před mateřskou - vypoved

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
111
15.6.22 12:52

Neschopenka před mateřskou - vypoved

Ahoj, dnes jsem nastoupila na neschopenku a 14.7. mám nástup na mateřskou dovolenou. Myslela jsem, že budu v práci az do mateřské, ale zaměstnavateli asi není vhod, že svůj zástup jsem již zaučila a již má smlouvu i na mou pozici, takže na jednom místě momentálně jsme dvě. Tudíž jsem vyklidila pole, protože se mi nechtělo poslouchat každý den stížnosti na něco od vedení. Ale kolegyně, co jde místo mě mi řekla, ať si dam pozor, že mě po 14 dnech ochranné lhůty můžou vyhodit, i když jsem těhotná a že jsou to hazlici a budou to chtít asi udělat. Může zaměstnavatel vyhodit těhotnou zaměstnankyni v neschopnosti před nástupem na mateřskou? 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16102
15.6.22 12:54
@Sisiina1 píše:
Ahoj, dnes jsem nastoupila na neschopenku a 14.7. mám nástup na mateřskou dovolenou. Myslela jsem, že budu v práci az do mateřské, ale zaměstnavateli asi není vhod, že svůj zástup jsem již zaučila a již má smlouvu i na mou pozici, takže na jednom místě momentálně jsme dvě. Tudíž jsem vyklidila pole, protože se mi nechtělo poslouchat každý den stížnosti na něco od vedení. Ale kolegyně, co jde místo mě mi řekla, ať si dam pozor, že mě po 14 dnech ochranné lhůty můžou vyhodit, i když jsem těhotná a že jsou to hazlici a budou to chtít asi udělat. Může zaměstnavatel vyhodit těhotnou zaměstnankyni v neschopnosti před nástupem na mateřskou? 8o

Pokud jsi ve zkušební době tak tě můžou propustit i v těhotenství bez udání důvodu. Jinak ne. Jestli nejsi ve zkusebce tak by mě mohli nějaký stížnosti od vedení políbit víš co…Akorat si se obrala o peníze a máš vycházky.

Příspěvek upraven 15.06.22 v 13:03

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29681
15.6.22 12:57

Jestli jsi ve zkušebce tak můžou, jinak těhotnou vyhodit nesmí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
111
15.6.22 13:01

Ve zkušebce nejsem dávno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
419
15.6.22 13:04

Pokud tedy ve zkušebce nejsi, výpověď ti nemůžou dát, protože jsi za a) na neschopence a za b) těhotná.

https://www.finance.cz/…neschopence/

Příspěvek upraven 15.06.22 v 13:06

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29681
15.6.22 13:05
@Sisiina1 píše:

Tak to buď v klidu a hlavně nepodepisuj žádné výpovědi apod. Vyhodit tě nesmí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16102
15.6.22 13:05
@Sisiina1 píše:

Tak ti můžou leda tak podrbat záda. A jsi trubka, že jsi si vzala neschopenku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16232
15.6.22 13:06
@Sisiina1 píše:

Tak tě vyhodit nemůže. Asi bych se už nevrátila a „domarodila“ do mateřské, co bude dál, tě bude zajímat až za 3 roky ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
419
15.6.22 13:07
@JancaS84 píše:
Tak ti můžou leda tak podrbat záda. A jsi trubka, že jsi si vzala neschopenku.

Tak teoreticky si ji může nechat ukončit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16102
15.6.22 13:08
@Velešínka3 píše:
Tak teoreticky si ji může nechat ukončit.

To může. Ale aby z toho neměl doktor problém, záleží co si vymyslel za diagnozu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
111
15.6.22 13:15

@JancaS84 ja mám naštěstí připojištění na případ neschopnosti, tak mi pojišťovna doplatí peníze skoro do výše mé mzdy, tak mě tohle tak neštve, ale měla jsem ten kolektiv svých holek ráda a proto i v práci zůstával a takhle mi to ke konci zkazí vedení z vrchu. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
419
15.6.22 13:16
@JancaS84 píše:
To může. Ale aby z toho neměl doktor problém, záleží co si vymyslel za diagnozu.

Nemůže ji nutit být na neschopence, pokud nechce, prostě si ji nechá ukončit na vlastní žádost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
419
15.6.22 13:17
@Sisiina1 píše:
@JancaS84 ja mám naštěstí připojištění na případ neschopnosti, tak mi pojišťovna doplatí peníze skoro do výše mé mzdy, tak mě tohle tak neštve, ale měla jsem ten kolektiv svých holek ráda a proto i v práci zůstával a takhle mi to ke konci zkazí vedení z vrchu. :roll:

Prosím tě, nic si z toho nedělej, život jde dál, za pár let se tam vrátíš, vedení bude třeba už jiné, a ty budeš mít teď příjemnější starosti. A holky můžeš vídat i tak, ne? :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
419
15.6.22 13:22
@Sisiina1 píše:
@JancaS84 ja mám naštěstí připojištění na případ neschopnosti, tak mi pojišťovna doplatí peníze skoro do výše mé mzdy, tak mě tohle tak neštve, ale měla jsem ten kolektiv svých holek ráda a proto i v práci zůstával a takhle mi to ke konci zkazí vedení z vrchu. :roll:

Prosím tě a to máš připojištění ke zdravotnímu pojištění nebo životnímu? To mě zajímá, čekám dvojčata a doktorka mě pořád tlačí do neschopenky a já pořád odolávám (hlavně kvůli těm penězům, máme hypotéku a v dnešní době je každá koruna dobrá).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16102
15.6.22 13:24
@Velešínka3 píše:
Prosím tě a to máš připojištění ke zdravotnímu pojištění nebo životnímu? To mě zajímá, čekám dvojčata a doktorka mě pořád tlačí do neschopenky a já pořád odolávám (hlavně kvůli těm penězům, máme hypotéku a v dnešní době je každá koruna dobrá).

My to máme s manželem v rámci úrazového pojištění.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat