Neschopenka v těhotenství? Kolik dostanu?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
18.1.22 06:04

Neschopenka v těhotenství? Kolik dostanu?

Zdravím, chci se zeptat makám 6let, minulý rok jsem byla na pracáku od brezna do dubna. V květnu jsem nastoupila do nové práce, jak je to s neschopenkou? Když můj měsíční příjem je 14-15tis čistého. Smlouva mi končí na konci září tohoto roku. Jsem těhotná a nevím jak postupovat. Děkuji moc já tomu nerozumím, budu mít první miminko.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12849
18.1.22 06:15

Cca 8500-9500.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19426
18.1.22 06:27

A pro pn je nějaký důvod? Navic na netu jsou kalkulačky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2107
18.1.22 07:03

Upřímně řečeno dostaneš celkem Houno.
Jen mi spíš udivuje že někdo dnes je ochotný za tuto částku pracovat 8o
@lachtanice86 buď nechucus pracus a nebo má problém který neuvedla :lol:
Těhotná= nemocná :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4270
18.1.22 07:24

Už na té PN si nebo máš zdravotní problémy a budeš vedena jako riziková? Nevychází to nic moc 🤷🏻‍♀️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12849
18.1.22 08:08

@JiříkMazlík za minimálku dělá spousta lidí. Určitě velké procento z toho je styl „minimálka na papíře, další peníze na ruku“ apod. Může to být i případ zakladatelky, která si najednou uvědomila, že nemocenská se z pěnez na ruku nevyplácí a zjišťuje, kolik bude mit neschopenku z toho reálu a nebo prostě za tu minimální mzdu dělá. Ve velkých městech asi těch lidí moc není, ale okrajové oblasti apod. tak tam si myslím, že u plno profesí tu minimální mzdu pořád nabízí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.1.22 08:26

@Cenarius
Jak říkáš. Já byla zdravotní sestra u zubařky. Hlavní HPP mi napsala 18500 hrubého na pozici asistent, a to že jsem dělala papíry, objednávání materiálu atd napsala jako recepci na dohodu za 5000. :D Takže reálně mi chodilo přes 20 tisíc. Ale samozřejmě OSSZ zajímá jen 18500 z čeho se odvádělo. I tak to může paní mít.

• Citovat
  • Nahlásit
1108
18.1.22 08:33

Pokus o urážení někoho s nízkou mzdou mi přijde ponekud mrzký. V tomto mají zaměstnavatelé velmi často silnější pozici a bohužel je stále dost míst v ČR, kde si lidé vyskakovat nemohou a více prostě nedostanou. Nebyla na úřadu (ty dva měs. jsou prd) a pracovala, to je myslím pořád něco čeho je třeba si vážit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10772
18.1.22 08:45

@JiříkMazlík Furt lepsi tato mzda nez byt na pracaku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2107
18.1.22 08:48
@Ketris píše:
@JiříkMazlík Furt lepsi tato mzda nez byt na pracaku.

Ano to s tebou souhlasím. Ale očkem bych Koukal co lepšího kde je :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12849
18.1.22 08:54
@JiříkMazlík píše:
Ano to s tebou souhlasím. Ale očkem bych Koukal co lepšího kde je :wink:

Někdo tu možnost nemá. Prostě jeho schopnosti a inteligence na to nestačí a nebo třeba zdravotní hendikep, sociální situace jsou další věci, které třeba nemůže ovlivnit a jinou práci třeba dělat nemůže. Což je pro chlapa s technickým vzděláním a praxí nepředstavitelný, jelikžo ten nabídky přehazuje vidlema.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2343
18.1.22 14:38

A to vás tady nikoho nenapadlo, že třeba pracovala na částečný úvazek?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat