Nezaopatřené dítě

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
7
11.1.22 13:46

Nezaopatrene dite

Zdravím,

Chtěla bych se Vás zeptat zda-li jsem brána jako nezaopatrene dite, kdyz pobírám sice Rodičák ale jsem studentem vysoké školy? Věk 25 let. Děkuji předem za odpověď.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
27764
11.1.22 14:06

@Andy2828 No přijít za mnou zletilé dítě, co zvládlo povít dítě, že je nezaopatřené protože studuje, tak se mu asi dost vysměju a zapřemýšlím, kde jsem ve výchově udělala chybu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13072
11.1.22 14:07
@Andy2828 píše:
Zdravím,Chtěla bych se Vás zeptat zda-li jsem brána jako nezaopatrene dite, kdyz pobírám sice Rodičák ale jsem studentem vysoké školy? Věk 25 let. Děkuji předem za odpověď.

Tak to už asi ne, příjem máš, tak v čem jsi nezaopatřená?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1474
11.1.22 14:08

Pro jaké účely? Jestli se ptáš kvůli výživnému, tak tam může být vyživovací povinnost rodičů nahrazena vyživovací povinností otce dítěte, případně vyživovací povinností mezi manžely, pokud se vezmete. Pro jiné účely ale obecně platí, že pokud se soustavně připravuješ na výkon povolání, tj. nemáš třeba přerušené studium, tak jsi nezaopatřené dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10923
11.1.22 14:08

Vždyť žiješ ve společné domácnosti s manželem a dítětem. Tudíž vyživovací povinnost k tobě má manžel.
https://www.emimino.cz/…race-451813/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13072
11.1.22 14:13
@ontarova.stara píše:
Vždyť žiješ ve společné domácnosti s manželem a dítětem. Tudíž vyživovací povinnost k tobě má manžel.

No jo, ale manžel přišel o práci, na podporu nemá nárok, tak by třeba mohli rodiče platit alíky, je přece studentka, no nééé? :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1430
11.1.22 14:13

Hlava mi moc nebere jak na toto se může ptát vysokoškolačka. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27764
11.1.22 14:21
@ontarova.stara píše:

Jo to je tahle. Tak to být rodičem opravdu popřemýšlím, kde jsem udělala chybu a možná bych ji ještě i preventivně z pozice rodiče propleskla. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34617
11.1.22 14:24

Jako vdana opravdu nezaopatrene dite nejsi. Ma te vyzivovat manzel pokud jsi na rodicaku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
102
11.1.22 14:30

Nejsi - jakmile si vyděláváš přestáváš mít na alimenty/peníze od rodičů nárok. (nepočítají se brigády jako je dpp a dpč tuším) Ten rodičák ti dává stát místo platu. Z pohleud státu zajištěná jsi.

Spíš než za rodičema zkus prozkoumat nějaké jiné dávky pokud nevycházíte. Vůči rodičům to vážně není fér. :)

A taky bych to zkusila nejdřív po dobrém, jestli by vám vaši nepomohli nebo vám nepůjčili, než jít takovou cestou, která mezi váma může vytvořit bariéru už navždy kvůli pár korunám…a to ještě max. na rok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.1.22 14:43

Podle zákona seš. Já jsem měla dítě mezi 3. a 4. ročníkem SŠ. A do konce mých studií (i na VŠ) jsem byla braná jako nezaopatřené dítě - takže jsem dostávala dále sirotčí důchod. Dokonce jsem si mohla požádat o příspěvek na dítě sama na sebe :lol:

Pokud teda nejsi vdaná. Tam ta vyživovací povinnost přechází na manžela a je to jinak.

• Citovat
  • Nahlásit
26720
11.1.22 14:46
@ontarova.stara píše:

Tahle osoba chce jen ždímat. Vyživovací povinnost má manžel, ne rodiče.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26720
11.1.22 14:49
@Angry_birds píše:
Hlava mi moc nebere jak na toto se může ptát vysokoškolačka. :roll:

Vysoká škola života. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1430
11.1.22 14:57

@topazio
To by odpovídalo. :think:

Přece chlap přišel o práci v lednu, takže výplata dojde ještě za prosinec. No a kdo chce práci najde. A ne chtít po rodičích prachy. By mě zajímalo, jestli o jejím nápadu ví manžel. Mého chlapa by hanba fackovala, kdybych chtěla na rodičáku po rodičích peníze. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2639
11.1.22 15:29
@Andy2828 píše:
Zdravím,Chtěla bych se Vás zeptat zda-li jsem brána jako nezaopatrene dite, kdyz pobírám sice Rodičák ale jsem studentem vysoké školy? Věk 25 let. Děkuji předem za odpověď.

Postarat se má o tebe a vaše dítě manžel, ne rodiče. Jinak máte úspory, asi nejlepší čas je použít. Ty buď na rodičáku starej se o dítě a napiš nám okres nebo kraj odkud jsi a uvidíš to množství prac. nabídek pro tvého manžela.
Docela mě rozčiluje jak teď měním práci a skoro v každé nabídce - nutná fyzická zdatnost, vhodná pro může apod. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat