Dlouhá neschopenka - nárok na mateřskou?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
3.1.22 17:55

Dlouhá neschopenka - nárok na materskou?

Ahoj holky, potřebovala bych poradit, nejsem moc moudrá z internetu.

Jsem zaměstnana 6 let v jedné firmě. V červenci 2021 jsem šla marodit a marodim do teď. Měla jsem operaci, horší rekonvalescenci. Měla jsem už v plánu se v lednu vrátit, ALE.. Doktoři mi tvrdili, že na 80% nebudu moct mít dítě přirozeně. Tak jsme si řekli, že tomu dáme volný průběh od listopadu a buď to časem vyjde nebo ne.. no a ono to vyšlo hned na po 1. :D Jsem teď 9tt a je mi šílené zle, občas krvacim a musim brát i prasky na udržení těhotenství, takže neschopenka pokračuje dále. Pocitam, ze v únoru se vratim do práce alespoň na těch par měsíců, jakmile skončí první trimestr.

A moje otázka zni - když v únoru budu marodit uz skoro 9 měsíců, mám nárok na materskou? Počítá se do těch dnů, co musíte odvést zdravotní a sociální u čas na neschopence nebo ne? Jsem poctivě pracující, ale teď se to všechno sešlo a ja se bojím, ze kvůli tomu přijdu o dost peněz, který se určitě budou hodit :(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
28735
3.1.22 18:00

Počítá se celá doba, kdy ti trva smlouva, takže i neschopenka. Nárok mít budeš :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14790
3.1.22 18:42

Pokud trvá pracovní poměr tak se pocita i neschopenka, takže budeš mít mateřskou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
11.1.22 19:15

@Kriss Tina můžu se také prosím zeptat? Nastoupila jsem do práce 1.2.2021 a k 1.1.2022 jsem nastoupila na materskou ale smlouva mi končí k 31.1.2022. Myslíte že mám nárok na tu materskou? Nikdo mi nix neřekl a ja doufam ze to vyjde 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28735
11.1.22 19:26

@Endys1995 máš, k nároku na materskou musíš odpracováno 270 dní, což stíháš a když si na ni nastoupila ještě za trvání pracovního poměru, tak ani nemusíš řešit ochrannou lhůtu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
11.1.22 19:33

@Kriss Tina i kdyz jsem narodila?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28735
11.1.22 19:35

@Endys1995 i neschopenka se počítá