Neschopenka a druhé těhu

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
185
18.1.22 14:20

neschopenkda a druhé těhu

Prosím o radu, od března mám jít po rodičovské 3 roky znovu do práce (mám na dobu neurčitou), mohu tam být třeba 3 měsíce a pak jít na neschopenku s dalším těhotenstvím? Měla to některá z vás takto? Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4169
18.1.22 14:22

Když bude zdravotní důvod, tak samozřejmě můžeš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19426
18.1.22 14:25

@Dýa pokud bude pro pn důvod tak ano

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
185
18.1.22 14:25

@Elishka1 Já jsem někde četla že musím odpracovat několik hodin (asi 1 rok) v té práci abych měla zase na neschopenku nebo mateřskou nárok?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28778
18.1.22 14:30

Můžeš. Já to tak měla taky, nastoupila sem do práce po rodicaku a ještě ve zkušebce sem musela na neschopneku :roll: co se týče mateřské, tak nárok máš, pokud ti trvá celou dobu smlouva, o tu bys přišla jedině, kdyby tě třeba vyhodili ve zkušebce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12850
18.1.22 14:35
@Dýa píše:
@Elishka1 Já jsem někde četla že musím odpracovat několik hodin (asi 1 rok) v té práci abych měla zase na neschopenku nebo mateřskou nárok?

Na PPM máš nárok vždycky se smlouvou na dobu neurčitou. A s tím odpracovanim je to v případě, že budeš třeba rok marodit, pak pak musíš odpracovat 6 měsíců, než můžeš zase na rok jít marodit. Takže tebe se to netýká.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1648
18.1.22 14:43
@Dýa píše:
Prosím o radu, od března mám jít po rodičovské 3 roky znovu do práce (mám na dobu neurčitou), mohu tam být třeba 3 měsíce a pak jít na neschopenku s dalším těhotenstvím? Měla to některá z vás takto? Děkuji

Uz teď víš, že budeš na neschopence jo? 🤣

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4169
18.1.22 14:45
@Dýa píše:
@Elishka1 Já jsem někde četla že musím odpracovat několik hodin (asi 1 rok) v té práci abych měla zase na neschopenku nebo mateřskou nárok?

Jestli ti smlouva běží, tak tí do limitu u neschopenky nemají za uplynulých 380 dnů co započítat, tak v poho a ppm je taky ok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4169
18.1.22 14:47
@epsice píše:
Uz teď víš, že budeš na neschopence jo? 🤣

Tak třeba tuší a chce být připravena. Lepší než ji následně vyčítat finanční negramotnost a spílat, kam to přivedla děti, když je neuzivi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
185
18.1.22 14:47

@epsice Nastoupila bych rovnou na neschopenku a mateřskou, ale bohužel nám to nedopadlo :,( 😭. Teď nevím kdy se nám zase poštěstí. S prvním to bylo rizikové a po tomto mě doktorka určitě zase nechá pak doma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
185
18.1.22 14:49

@Elishka1 A co rodičovský příspěvek, mám si ho natáhnout, na 4 roky i když pak půjdu do práce? Mě teda bude už končit, ale nevím co je lepší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4169
18.1.22 14:53
@Dýa píše:
@Elishka1 A co rodičovský příspěvek, mám si ho natáhnout, na 4 roky i když pak půjdu do práce? Mě teda bude už končit, ale nevím co je lepší.

Jestli se máš kam vrátit, tak bych to nerešila. Ale pokud tí onemocní dítě a jeden z rodicu pobira rp, nema další nárok na proplacení osetrovneho

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
185
18.1.22 14:54

@Elishka1 Tak to třeba vůbec nevím, díky za info.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12850
18.1.22 15:04
@Dýa píše:
@Elishka1 A co rodičovský příspěvek, mám si ho natáhnout, na 4 roky i když pak půjdu do práce? Mě teda bude už končit, ale nevím co je lepší.

pokud půjdeš do práce, tak nemusíš. Není důvod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat