Neschopná kamarádka - co dál?

Anonymní
4.2.20 09:26

Neschopná kamarádka - co dál?

Dobrý den,

ráda bych znala váš názor na tuto situaci. Jde mi o to, zda byste takové přátelství udržovaly, nebo ne.

Mám kamarádku, se kterou jsme se poznaly při studiich na VŠ. Takže se známe přes 10 let. Za tu dobu jsem dostudovala, vdala se, založila rodinu. Ona přerušila studia a s partnerem odjeli za prací do zahraničí. On se tam uplatnil, ona se potácela od brigády k brigádě, nakonec to skončilo krachem jejich vztahu, kdy jemu vadilo, že ji živí.

My dvě jsme do jejího odjezdu za hranice byly kámošky, co sem tam zajdou do kina, na kafe a tak. Když odjela, téměř se odmlčela. Začala komunikovat, až měli trable s partnerem. Rozchod se táhl dlouho, ona se od něj nechtěla odstěhovat, až to (údajně - vysvětlím později) přešlo v psychické týrání z jeho strany. Rozhodla se, že se vrátí do Česka, ale neměla tu bydlení, práci, nic. Tak začala nějakou dobu přespávat u nás. Nejdřív jen nárazově, pak pár týdnů, než si dořešila práci a našla podnájem. Začalo to vypadat, že vše bude ok. Jenže tím začal její několikaletý kolotoč.

Neustálé střídání zaměstnání, střídání bydlení, kdy každou chvíli potřebovala u nás přespat, nebo si zajít na počítač, protože na vlastní neměla apod. Ze začátku mi ji bylo líto, jenže se to táhne už asi tři roky a je to pořád stejné. Táhne nám na 40 a ona je úplně neschopná. A já si začínám říkat, jak to s tím partnerem asi doopravdy bylo. Začínám se z ní totiž cítit totálně psychicky vyčerpaná. Mám ji ráda, známe se kus života, víme toho o sobě hodně. Navíc žiju pořád jen mezi prací a péčí o rodinu, tak jsem ráda za kamarádku, se kterou se nebavím jen o plínách. Jenže poslední dobou ty zápory převažují nad klady.

Kamarádka stále nepracuje. Mám podezření, že zcela záměrně se nechává zaměstnat na dobře placené posty, ale po pár týdnech se hodí marod a užívá si několik měsíců vysoké nemocenské, která jí zajistí dost peněz na to, aby nemusela nic dělat. Vždycky je to stejný scénář. Nastoupí do práce, mluví o tom, jak jsou z ní všichni nadšení, po týdnu, dvou začne vykládat, jak jí všichni křivdí a nakonec přijde psychické zhroucení a nemocenská. Když se to stalo dvakrát, bylo mi ji líto, ale teď už je to popáté, kdy je už půl roku na nemocenské, ale nic jí není :nevim:

Tak stejné s bydlením, hledá si pronájem pokojů a snad co dva tři měsíce se stěhuje. Nejdřív super, všichni ji milují, pak jí začnou křivdit, být na ni zlí a ona se zas musí stěhovat.

Víte, já si říkám, že každý je svého štěstí strůjce a mělo by mi být jedno, jak si žije. Jenže mě štve, že se to dotýká i našeho přátelství. Jednak pořád něco potřebuje. Támhle něco půjčit, támhle přepsat, támhle něco přivézt, odvézt. Pak tyhle její životní krachy neustále dokola poslouchám. Nemůžeme si zajít na kafe, protože na to nemá, nemůžeme k jí, protože nesmí mít návštěvy = je neustále u nás a neváhá se pozvat na večeři a tak. Na oplátku mi sice nabízí, že vyzvedne děti ze školky, zajde mi na nákup, na poštu, jenže v reálu to vypadá tak, že pro děcko přijde pozdě, tak už jí ho nevydají, z nákupu mi pětkrát volá, protože zapomněla, co chci, kolikrát tam ani nedojede, protože ji něco bolí nebo je unavená. Nepamatuju si, kdy by něco z její strany proběhlo v pořádku.

Mě je jí na jednu stranu líto, neměla (údajně) šťastné dětství a asi ji to poznamenalo na celý život. Ale je to ještě relativně mladá ženská, zdravá, bez závazků a není schopná si uspořádat život? :nevim:

Vše vyvrcholilo teď, kdy si něco udělala s nohou. Chodí, ale blbě a rehabilitace má hodinu cesty mhd. Tudíž začala psát mně, jestli by ji tam můj manžel nevozil :roll: Pro mě už to byla poslední kapka a hrozně mě to naštvalo. Na jednu stranu se cítím jako mrcha, že jí v nouzi nepomůžu, ale na tu druhou. Mě prostě štve, že svou nezodpovědností otravuje druhé. A myslím si, že takhle parazitovala i na jejím ex, který si to nenechal líbit a ona ze sebe udělala jen chudinku. Do háje. Kdyby normálně pracovala, vydělávala si, tak si může v nouzi zaplatit taxíka. Ona na ty rehabilitace nechodí, nemá se tam jak dopravit. Manžel pracuje z domova, takže je časově flexibilní, jenže já už jednoduše nechci. Je mi to líto, svým způsobem ji mám ráda za to, jaká je kamarádka, tu stránku, po které si rozumíme, naše děti ji mají moc rády a tak. Ale já cítím, že už tu všechnu energii nechci dávat jí, ale své rodině. Je mi z toho smutno a nevím, jak dál…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2439
4.2.20 09:30

První, co mě napadlo. Viz diskuze vedle… Aby ti nešla po manželovi, beze srandy. Takové netahla, hledají zenate může, kamarádka nekamaradka. Já osobně bych kontakt utla. Nejsi matka Tereza.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2686
4.2.20 09:33

Ahoj. No chápu že to po těch letech musí být těžké. Já bych si s ní asi sedla a řekla jí, že pozoruji její život a myslím, že se potácí životem bez rozmyslu a navrhla bych jí nějakou formu psychologické péče, aby se dala do kupy, byla schopna si udržet zaměstnání a bydlení. S tím, že možná bude lepší když se nebudete nějakou dobu vídat, aby měla možnost si to sama na vlastní pěst vyřešit. Prostě s takovým člověkem co mě jen využívá bych kamarádit nechtěla a je otázka, zda je to z její strany vůbec ještě kamarádství nebo už jen využívání toho, že ji neustále vycházíte vstříc…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
210
4.2.20 09:33

Našla parazita a může na tobě parazitovat. To, že to neměla v životě lehké, v pořádku, ale takhle nee.
Manželovi nemá co volat, tomu řekni, ať se jí neozývá a ať s ní nekomunikuje a už vůbec jí nikam nevozí.
Pokud nemá na transport do nemocnice, může si zažádat přeci o sanitku a převoz, pokud nemůže chodit.
Přesně takhle nás vydírala tchýně - já nemám hento, támto, tam mě odvezte až chlap řekl dost. Jsi zdravá, pracovat nechceš, tak si sežeň jiného sponzora.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
210
4.2.20 09:35
@Martha03 píše:
Ahoj. No chápu že to po těch letech musí být těžké. Já bych si s ní asi sedla a řekla jí, že pozoruji její život a myslím, že se potácí životem bez rozmyslu a navrhla bych jí nějakou formu psychologické péče, aby se dala do kupy, byla schopna si udržet zaměstnání a bydlení. S tím, že možná bude lepší když se nebudete nějakou dobu vídat, aby měla možnost si to sama na vlastní pěst vyřešit. Prostě s takovým člověkem co mě jen využívá bych kamarádit nechtěla a je otázka, zda je to z její strany vůbec ještě kamarádství nebo už jen využívání toho, že ji neustále vycházíte vstříc…

Ale ona je zdravá, ona nepotřebuje psychopéči. Ona potřebuje vysávat systém. Čili bouchneš pár měsíců za dobrý peníze a jsi 11 měsíců na nemocenské. A pak dalších 5 na pracáku a vše placené. Za druhé našla si tady parazita, který jí vše dovolí, vozí jí kamkoliv, pouští na počítač. Když to zakladatelka dovolí, proč by jí ona nevyužila?
Takových fikaných po světě běhá a zneužívá, by ses divila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1275
4.2.20 09:37

No upřímně? Je to takový typ člověka. Nezmění se. I kdyby si to tady přečetla nebo bys ji to řekla, nezamysli se nad sebou. Bude stále stejna. Takových lidí je hodně. I v práci máme koně tažné a koně chovné :zed: jsou to takové typy lidí. A ještě když v jejím věku si nedokáže ani udržet práci, je něco špatne. Omezila bych kontakt. Za chvilku si najde jiného človíčka, kterému bude vysavat energii. :? :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1365
4.2.20 09:39

Kámoška je klasický energetický upír, co tě začala zneužívat a vysávat. Bohužel u těhle lidí to po dobrém nejde, je potřeba být asertivní a důslední. Tihle lidé jsou výborní v tom, že si umí najít najít oběť, kterou vysávají co to jde a nikdy sami od sebe nepřestanou. Je potřeba říct jí, že takhle to dál nejde, že ti to tak nevyhovuje, dát jí nůž na krk, ať si najde práci a bydlení. Bohužel se obávám, že se nezmění a vaše „přátelství“ půjde k ledu, ale v první řadě musíš chránit sebe a svou rodinu, dokud vám jí úplně nerozvrátí. Jistě, ona asi ve své podstatě nemůže za to jaká je, ale jí to tak vyhovuje, dokud sama nezačne na sobě pracovat, nezmění se. Asi by potřebovala nějakou dlouhodobou terapii, ale nejspíš jí nepodstoupí. Ale v zásadě se o ní nemusíš bát, protože tihle lidé si vždycky nějakou oběť najdou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4811
4.2.20 09:39
@marra2 píše:
První, co mě napadlo. Viz diskuze vedle… Aby ti nešla po manželovi, beze srandy. Takové netahla, hledají zenate může, kamarádka nekamaradka. Já osobně bych kontakt utla. Nejsi matka Tereza.

Ta tvá kamarádka je balvan na noze. Ono je jedna věc kamarádce pomoci v nouzi a druhá starat se o ní celoživotně. Ta holka se o sebe neumí postarat a tebe si našla jako charitativní pečovatelku. Také bych s tím měla problém. Ale jestli ti to pomůže, nejsi v tom sama. Moje kamarádka po mě sice nechce takové služby jako ta tvoje, ale je to také dost psycho. Právě pracuje na tom, jak se zbavit exmanžela a svého dítěte. Touží po svobodném životě bez závazků a ode mě čeká podporu, protože trpí tím, že ta její rodina vůbec existuje. Na dítě kašle z vysoka. Manžel jí štve jen svou existencí a ona trpí, protože starat se o dítě a žít s manželem je utrpení. :zed: Její holčička jí prý řekla, že jí miluje a nikdy jí neopustí a kamarádce se prý udělalo na zvracení a mám prý pochopit, jaký to je hnus, když jí to dítě řekne. :zed: Takže já bych se na to přátelství také nejradši vybodla. Jsem pěstounka a dětičky od takových rodičů zachraňuju a s ní se mám kamarádit? Zatím to beru tak, že se zbláznila, takže s ní ještě zvládám komunikovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.2.20 09:43

Chápu, kámošce se dá pomoct jakkoliv, ale jak je náznak výjezdu po manžovi, chytrá žena vystavuje STOPKU :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2955
4.2.20 09:46
@FraDeu píše:
Ale ona je zdravá, ona nepotřebuje psychopéči. Ona potřebuje vysávat systém. Čili bouchneš pár měsíců za dobrý peníze a jsi 11 měsíců na nemocenské. A pak dalších 5 na pracáku a vše placené. Za druhé našla si tady parazita, který jí vše dovolí, vozí jí kamkoliv, pouští na počítač. Když to zakladatelka dovolí, proč by jí ona nevyužila?
Takových fikaných po světě běhá a zneužívá, by ses divila.

Taky to tak vidím, myslím, že moc dobře ví co dělá, aby se měla dobře..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9794
4.2.20 10:17

Tohle neni kamaradka. Dovoli si k tobe tolik, kolik ty sama ji dovolis. A uz jsi dovolila opravdu hodne, coz nechapu :nevim: :zed:
Prerus s ni styk. V ramci zachovani vlastniho dusevniho zdravi. Toto je typ parazita, ktery sve okoli jen vyuziva a zneuziva. Az si najde jinou obet, uz o ni neuslysis. A ona si ji najde, neboj, ze by skoncila pod mostem. Tyhle pijavice vedi, jak na to :pocitac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1365
4.2.20 10:40
@Enmamma píše:
Ta tvá kamarádka je balvan na noze. Ono je jedna věc kamarádce pomoci v nouzi a druhá starat se o ní celoživotně. Ta holka se o sebe neumí postarat a tebe si našla jako charitativní pečovatelku. Také bych s tím měla problém. Ale jestli ti to pomůže, nejsi v tom sama. Moje kamarádka po mě sice nechce takové služby jako ta tvoje, ale je to také dost psycho. Právě pracuje na tom, jak se zbavit exmanžela a svého dítěte. Touží po svobodném životě bez závazků a ode mě čeká podporu, protože trpí tím, že ta její rodina vůbec existuje. Na dítě kašle z vysoka. Manžel jí štve jen svou existencí a ona trpí, protože starat se o dítě a žít s manželem je utrpení. :zed: Její holčička jí prý řekla, že jí miluje a nikdy jí neopustí a kamarádce se prý udělalo na zvracení a mám prý pochopit, jaký to je hnus, když jí to dítě řekne. :zed: Takže já bych se na to přátelství také nejradši vybodla. Jsem pěstounka a dětičky od takových rodičů zachraňuju a s ní se mám kamarádit? Zatím to beru tak, že se zbláznila, takže s ní ještě zvládám komunikovat.

Ta tvoje kámoška by potřebovala nafackovat. Chudák dítě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8052
4.2.20 10:52

Co na to říct? Tohle není kamarádka, ale pijavice :nevim: Zkouší co jí projde, a u tebe jí toho prochází víc než dost, tak toho pěkně využívá. Vidíš sama, jak pěkně přitvrzuje. Hodila bych s ní hodně vážný rozhovor, takhle to dál prostě nejde. Buď se postaví na vlastní nohy a bude se chovat jako kamarádka, nebo prostě nebude nic :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
210
4.2.20 11:13
@arinecka píše:
Co na to říct? Tohle není kamarádka, ale pijavice :nevim: Zkouší co jí projde, a u tebe jí toho prochází víc než dost, tak toho pěkně využívá. Vidíš sama, jak pěkně přitvrzuje. Hodila bych s ní hodně vážný rozhovor, takhle to dál prostě nejde. Buď se postaví na vlastní nohy a bude se chovat jako kamarádka, nebo prostě nebude nic :nevim:

A uvidíš jak bude posílat vyděračské smsky, jaká byla chudinka atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.2.20 11:13

Je to naprosto ukázkových psychopat, okamžitě utnout.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama