Nesestouplé varle 1 rok

827
17.3.21 14:22

Nesestouplé varle 1 rok

Dobrý den,
Měl někdo u syna problém s nesestouplým varlátkem? Synovi je rok, víme to od narození. Dnes jsme byli na urologii, čekala jsem, že se domluvíme na operaci, ale máme přijít až na podzim. Na jednu stranu jsem ráda, že nemusíme v téhle době. Ale na druhou stranu se bojím, aby neměl problémy. Ale do 2 let je prý čas. Sestoupilo někomu až po roce věku? A jak probíhá operace, léčba? Děkuji za sdílení zkušeností :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
490
17.3.21 15:07

Taky to víme od narození, neměl sestouplé ani jedno, obě v třísle. Minulý rok byl na operaci, dva měsíce před 3 narozeninama. Teď jdeme znovu na druhé.
Operace trvala hodinu a půl, po ní mi zvracel, nesměl nic pít, až po pár hodinách jsem mu mohla každých 20 minut dát lžičku vodu, pak po 15 minutách, napil se pořádně až druhý den po operaci.. :?
Jinak to zvládal skvěle, rozhodně líp, než já :mrgreen: s tím pitím mi ho bylo fakt líto, jinak si na nic nestěžoval. Doma si pospal, pár dní chodil s roztaženýma nohama, ale oni mu i řezali kuzicku u pindíka, tak nevím jestli to bylo kvůli tomu nebo ne.
No, netěším se tam znova, skrz to pití, přes 10h mi nepil, ale za ty operace jsem ráda.

Příspěvek upraven 17.03.21 v 15:10

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
490
17.3.21 15:08

Jinak bych ještě ráda dodala, že nás jeho doktorka cpala na tu operaci od jeho 4m, ale pak nás poslala k dětskému chirurgovi a ten rozhodl, že je rozhodně ještě čas a jen jsme jezdili na kontrolu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17523
17.3.21 15:24

Operace někdy kol třetího roku (přesně už nevím, je to 16 let :mrgreen: ) Čekalo se, jestli to sestoupí.
Nic zásadního, jen blouznění chvilku po narkoze, pak zase usnul a vzbudil se úplně v pohodě. Žádné komplikace, bolesti. Naopak, nečekali jsme, že hned vyskočí a půjde na záchod jakoby nic. Chvilku chodil v předklonu a pak už normálně.
Nemá z toho trauma, zrovna před pár dny si vzpomněl a mluvil o tom.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
75
13.4.21 14:43

Nezabedbejte to!

Ahoj holky,
Chtěla bych vám říct svou zkušenost z druhé strany!
Můj muž měl jako dítě nesestouplá varlata, operovaná asi ve 3 letech (nevíme přesně) a bylo to už dost pozdě! :,(
Spermiogram katastrofální, nízký testosteron, jedno varle zcela časem atrofovalo, a ačkoliv já jsem zdravá tak děti můžeme mít akorát přes IVF, absolvovali jsme už 3 transfery a z toho bylo akorát jedno zamlklé těhotenství :zed:
Prosím nepodceňujte to.. v budoucnu to pro vašeho syna může přinést mnoho bolesti a starostí, přitom stačí jeden zákrok :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat