Jak dlouho spaly vaše děti 2x přes den?

352
17.3.21 08:23

Jak dlouho spaly vaše děti 2x přes den?

A zase ten spánek, věčné tema všech maminek. :lol: Mám téměř 18ti měsíční holčičku, spinká ukázkově, jen už mi přijde divné, že je takhle velká a chce pořád spinkat většinu času dopo i odpo. Občas jsou dny, kdy si přispí, tak to jde spát jen jednou, ale stejně pořád převažuje to, že kolem 10 jde spát cca do 11:30 a kolem 14:30 si dá znovu tu hoďku a půl. Spí celou noc.

Jsou dny, kdy mi to vůbec nevadí a užívám si to, ale občas bych ráda něco naplánovala, vyrazila s kamarádkami, ale kvůli tomu našemu spáčovi to nejde.

Kdy přestaly spinkat vaše deticky 2× denně?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3446
17.3.21 08:27

Dcera tak od roku spí už jen po obědě. Kdybych chtěla jít s někým ven, uspim dítě v kočárku, žádný problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1166
17.3.21 08:30

Nase 18 mes, spi od roku jen jednou denne vetsinou jen hodku, kdyz je jó dobrej den, tak spi dve…ale to uz opravdu musi byt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
827
17.3.21 08:32

První na 9 měsících, druhý právě kolem roku a půl. Ten druhý byl mnohem větší spáč, od porodnice spal téměř celou noc. Pak měl chvíli období, kdy se budil, ale dodnes má rád poledni spánek (klidne 2 - 3 hodiny) a večer usíná kolem sedmé a když nemusíme vstávat se starším do školky tak spí klidně do osmi. Starší už na roce a půl nespal ani v poledne, prostě toho spanku tolik nepotřebuje. Večer usíná první a budí se pravidelně kolem půl sedmé. A neteř si chodila lehnout po obědě ještě celou první třídu. Holt každý to má jinak :D
Pokud ti chce spinkat dvakrát denně, tak ji nech, však s kamarádkama můžete jít i na vycházku s kočárkem, kde se vyspinka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12440
17.3.21 08:34

@marlenka216 Me deti prestaly spat 2krat denne prvni dve presne v roce, treti v 7m. Vubec spat pres den po 2. narozeninach. A ja se na to tesila, s odpolednim spankem pri vice detech je leda otrava. Ted v dobe karanten by mi to ale asi bylo jedno, stejne se neda nic podnikat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
590
17.3.21 08:42

Kolem roku. V roce a půl už to bylo 1× denně. Většinou spaly 2-3 hodiny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5111
17.3.21 08:44

Dcera v deseti měsicích spala jednou denně cca 2-3 hodiny. A kolem 22m už nespala vůbec, jak usla tak usínala večer kolem 21:30-22hod… a to fak neee. Takže nespala a chodila spát už v 18:30, spala do rána do 7-8.
A neomezovala jsem se kvůli dítěte nějak, spala v kočárku i třeba na návštěvě u mě v náruči a pod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
352
17.3.21 08:44

@solip @ProfZav joo holky, kdyby mi spala v kočárku, tak je to jednoduché, ale ta naše malá “autistka”, jak jí s manželem ze srandy říkáme, prostě potřebuje svůj klid a postýlku. 😁 jakmile chci aby spala v kočárku, tak čumákuje a když náhodou usne, tak jí vzbudí, že si třeba začneme povídat. Holt se nedá nic dělat, prostě spinkat potřebuje a budu tedy asi jedna z mála, která má to štěstí na spavé dítě. Do školky už snad bude spát jen jednou. 😁

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
861
17.3.21 08:45

Můj starší to do roka co pár týdnů měnil, ale po roce se ustálil jen jeden spánek přes den, kupodivu většinou dopoledne (vstal třeba v 5 a v 10 šel na 2 hodiny spát). Nicméně já se přiznám, že když jsem chtěla někam vyrazit, spánek jsem neřešila. Prostě jsme vyrazili. On moc nespal v kočárku, to se naučil později, ale v autě si klidně šlofíka dal, když potřeboval. :nevim: nikdy jsem v tom neviděla problém, výjimečně mi přes den kvůli nějakému výletu atd spal třeba jen půl hodinky v tom autě, ale večer jsem ho prostě dala spát brzy. Záleží asi i na dítěti, on dodnes není moc režimový no…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5111
17.3.21 08:48
@marlenka216 píše:
@solip @ProfZav joo holky, kdyby mi spala v kočárku, tak je to jednoduché, ale ta naše malá “autistka”, jak jí s manželem ze srandy říkáme, prostě potřebuje svůj klid a postýlku. 😁 jakmile chci aby spala v kočárku, tak čumákuje a když náhodou usne, tak jí vzbudí, že si třeba začneme povídat. Holt se nedá nic dělat, prostě spinkat potřebuje a budu tedy asi jedna z mála, která má to štěstí na spavé dítě. Do školky už snad bude spát jen jednou. 😁

tak by ji to prostě upravovala na jeden spánek denně. To takhle jste tímpádem pořád doma? Když spí jen doma v postýlce…10-11:30, pak hned 15-16:30… Snažila bych se ji zabavit, rozptýlit a směřovala to tak na 11:30 a třeba i pospí dýl do těch 14hodin a pak máte volné odpoledne :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1750
17.3.21 08:55

Dcera taky spala 2× denně cca do roka a půl. Je celkově spáč. Po obědě spala až do šesti let. Brzy začne být hezky, tak byste mohly během jara přejít na jeden spánek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
48967
17.3.21 09:05

Měla jsem spací dítě. Přes den spal většinou 2× denně do nějakých dvou let. Ale zároveň od roku a půl, když jsme byli na nějakém výletě, tak vydržel bez spánku nebo usnul na chvíli v autě.
Jeden spánek mu vydržel i část první třídy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2102
17.3.21 09:06

Od roku uz spala 1× po obede…no a kdyz neusne v kocarku, tak jde spat az po obede a spi jen jednou? Nebo je treba pak protivna, nespi v noci nebo tak? Ja bych veci normalne planovala, pokud to, ze nespi 2× denne ve sve postylce, neprinasi nejake problemy, tak by proste obcas tak nespala :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25941
17.3.21 09:21

Mám 17m a taky je to na hlavu. Buď vstane hrozně brzy a pak je v 10 protivný, když ho dám spát v 11 tak je za 1,5h vzhůru a pak odpoledne buď usne ale ve 4-5 na hodinu a pak je takový rozhozený nebo prostě nespí a to je ale kolem 6 úplně hotový a do 19h už spí. Ale pak zase vstává brzy :roll: kdyby spal aspoň ten jeden spánek dlouho, ale ne :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7603
17.3.21 09:29

Mě dcera v 18 m nepsala pres den uz skoro vubec. Každý dítě je jiný. Když spí pěkně přes noc tak bych to neřešila. A v kočárku ti neusne když chceš vyrazit ven?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat