Nesnášenlivost alkoholu v poslední době

151
9.2.21 10:40

Nesnášenlivost alkoholu v poslední době

Ahoj, ráda bych se zeptala, zda má někdo podobné zkušenosti a jak případně řešit.
Nikdy sem nijak extra nepila, pár skleniček na diskotéce, 4 piva v hospodě…
V poslední době je mi ale ze všeho zle. Jeden den jsme si doma dali 3 gin toniky a já druhej den strávila celý den s hlavou v záchodě a ukrutnou bolestí hlavy, včera jsme dali nějaký 3 turbomošty a dnes opět bolehlav jako prase. Já bych to asi pochopila, kdybych byla opilá, ale fakt nic. V dubnu jdu k doktorovi, tak si chci nechat udělat nějaké testy na intoleranci alkoholu, ale nikdy předtím sem takové problémy neměla.
Všem děkuji za zkušenosti a rady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
62254
9.2.21 10:44

Já takhle přestala pít, pac snesu už jen víno a ovocné pivo a fakt v malém množství :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
151
9.2.21 10:46

@martina.se asi mi nic jiného nezbyde… já ani to víno, to je na můj žaludek kyselý, to sem nemohla nikdy :D ale ráda bych si alespoň někdy přiťukla :lol: bez toho, aby mi bylo druhej den zle :D snad se to nebude stupňovat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5320
9.2.21 10:48

Tělo si chce asi nezávisle na tobě dopřát suchý únor :), když ti to nedělá dobře, tak nepij nebo zvol nealko verzi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
689
9.2.21 10:48

Tohle mam od silvestra jen si cuchnu a zvracim. Driv jsem ten problém nemela nikdy jsem nezvracela. Za chvili se mi blíží 33 a je to spatny. 2 piva za vecer od 3h zvraceni jeste dalsi den mimo 1sklenicka sampusu to same. A vcera jsem delala tiramisu s amaretem a mela jsem trochu a od 2h litam zvracim křeče žaludek na vodě strašný. Takze si myslim, ze me opilecke ja skoncilo a zacina ja abstinen prisny jelikoz za tyhle stavy mi to nestoji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62254
9.2.21 10:49
@heluska1992 píše:
@martina.se asi mi nic jiného nezbyde… já ani to víno, to je na můj žaludek kyselý, to sem nemohla nikdy :D ale ráda bych si alespoň někdy přiťukla :lol: bez toho, aby mi bylo druhej den zle :D snad se to nebude stupňovat

Jo, já dřív dala flašku vodky a nic.. Teď bych umřela s jedním panakem, takže nepiju :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
151
9.2.21 11:01

@venulka1 hele a nezkoušela si jít k doktorovi :mrgreen: já vím, že je to vtipný říct, pane doktore, já nemůžu chlastat :mrgreen: ale chci si fakt udělat nějakej test. At mám jistotu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
830
9.2.21 11:12

Já přestala pít, když jsem zjistila, že jsem těhotná. No malé je rok a půl a nepiju furt - nechutná mi to a ještě je mi pak blbě 😂. Tak aspoň ušetřim, neztloustnu a jeste budu zdrava 😂 😂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
290
9.2.21 11:18

Ahoj, mela jsem to podobne. Driv sem pila a docela dost jsem vydrzela ale nějak se to zlomilo a stačilo mi klidně 3,4 male piva a 2 dny kocoviny :D tak jsem si řekla, že končím s pitím a už je to rok a pul co nepiju a je mi fajn…
On existuje nějaký test na intoleranci alkoholu? To jsem nevěděla, možná taky pro zvedavost zkusim

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.2.21 11:24

Taky jsem začala mít problém po alkoholu - po vypití skleničky vína jsem byla hrozně ospalá, když jsem náhodou byla ve formě a zvládla vypít i víc než jednu skleničku, tak mi druhý den bylo děsně špatně. pak se přidaly další typičtější obtíže a ukázalo se, že problém je v žlučníku, s tím související potíže se zatížením jater a netolerance k alkoholu byla první známkou. po odstranění žlučníku se to postupně začalo zlepšovat - tedy piju jen úplně výjimečně, nechci játra zbytečně trápit, ale když už se napiju, tak zásadní problém nemám, jen se musím pak pořádně vyspat.

(anonym - zdravotní stav)

• Citovat
  • Nahlásit
151
9.2.21 11:41

No uvidíme, co mi řekne doktor, kdysi sem měla problém s žaludkem, tak jestli to není zpátky. Jde mi spíš o to, kdybych toho vypila fakt dost, tak se nedivím, ale aby mi i z mála bylo tak zle? :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27
9.2.21 11:47

Mám to podobně a myslím, že to je prostě tím, že stárnem :D Na vysoký sem pařila do sedmy, dala sprchu a šla do školy, teď si dám s kamarádkou dvě flašky vína a druhej den trpím, neviděla bych za tím nějaký vážnější zdravotní problém :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
229
9.2.21 11:50
@heluska1992 píše:
Ahoj, ráda bych se zeptala, zda má někdo podobné zkušenosti a jak případně řešit.
Nikdy sem nijak extra nepila, pár skleniček na diskotéce, 4 piva v hospodě…
V poslední době je mi ale ze všeho zle. Jeden den jsme si doma dali 3 gin toniky a já druhej den strávila celý den s hlavou v záchodě a ukrutnou bolestí hlavy, včera jsme dali nějaký 3 turbomošty a dnes opět bolehlav jako prase. Já bych to asi pochopila, kdybych byla opilá, ale fakt nic. V dubnu jdu k doktorovi, tak si chci nechat udělat nějaké testy na intoleranci alkoholu, ale nikdy předtím sem takové problémy neměla.
Všem děkuji za zkušenosti a rady.

Pij pivo, nejdriv jedno, dalsi den dve a postupne pridavat…neboj, to rozchlastas :nevim: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
386
9.2.21 20:50

Může to být věkem. Ještě před čtyřma rokama bych neměla problém dát večer dvě flašky vína a jít druhý den pracovat, dnes by mi bylo zarucene tři dny zle, že bych ani z postele nevstala.
Hlavne po třicítce se to dost láme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat