Kompenzační bonus vedlejší OSVČ

1472
9.2.21 08:42

Kompenzační bonus vedlejší OSVČ

Ahoj všem, jsem na RD a od ledna mám vedlejší živnost v oboru kadeřník. Nemůžu se nikde dopidit, zda mám také nárok na kompenzační bonus v případě vedlejší OSVČ pri RD.
Poradí někdo? Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6850
9.2.21 09:01

Jakoze jste si ted v lednu ucelove zalozila zivnost pro zavrene podnikani, abyste si prilepsila kompenzacnim bonusem?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1472
9.2.21 09:05

Ne, založila jsem si živnost, jelikož jsem měla již od listopadu domluvený pronájem prostor a objednané klientky a chtěla jsem pracovat, což bez živnosti nelze ( oficiálně).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
946
9.2.21 09:07

Určitě i na vedlejší činnost s rodičákem vzniká nárok na kompenzační bonus. Já si normálně na jaře žádala. Byla bych ale obezřetná, když sis tu živnost oficiálně zakládala v lednu, aby tě FÚ nepopotahoval o to, že sis to založila účelově. Docela se v tom rýpou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
651
9.2.21 09:31

Nárok mít budeš, ale snad bych radši ani nezadala. Protože, I když budeš tvrdit, že ne, tak to tvoje současně založení živnosti muselo být zcela účelové. Anebo jsi úplně bl.ba. nebo nevím, jak jinak si vysvětlit, že si v současně situaci založil živnost na něco, co oficiálně nesmíš dělat, a kdo ví, kdy to to budeš moct dělat. A je uplne jedno, jestli sis to zakládala teď v lednu nebo loni v listopadu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4007
9.2.21 09:33

@Staworowski no to načasování je fakt podezřelé, ale když doložíš i tu nájemní smlouvu a uvedeš, že jsi živnost připravovala už v listopadu, tak za zkoušku prostě nic nedáš..
pošli to a uvidíš…
(po kámošovi třeba chtěl náš FÚ doložit, o které konkrétní zakázky přišel, musel to doplnit a pak mu bonus vyplatili)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23097
9.2.21 09:39

Tím listopadem jsi to vylepšila… Tehdy bylo taky vše zavřené a jít podnikat v oboru, kde absolutně vím, že bude víc zavřeno než otevřeno? To na FÚ budou radostí bez sebe 👏 👏

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1472
9.2.21 09:43

@Rigousekk já jsem se dočetla že vedlejší živnost nevadí, ale je tam nějaká podmínka ohledně důchodového pojištění ( už si přesně nepamatuju tu citaci), zkrátka je rozdíl zda máš vedlejší živnost například jako zaměstnanec nebo jsi MD případně RD…a já právě nevím zda to při RD splňuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30459
9.2.21 09:44
@Staworowski píše:
Ahoj všem, jsem na RD a od ledna mám vedlejší živnost v oboru kadeřník. Nemůžu se nikde dopidit, zda mám také nárok na kompenzační bonus v případě vedlejší OSVČ pri RD.
Poradí někdo? Děkuji

Jestli máš smlouvu třeba na pronájem křesla v salonu, tak si v pohodě zažádej, tady u nás se otevřelo i několik nových obchodů v těch pauzách mezi uzávěrkama.

Ty obchody to mohou v pohodě zdůvodnit tím, že se ted v krizi uvolnily pronájmy, takže se třeba sehnalo dobré místo.

Opravdu záleží jak to máš…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1472
9.2.21 09:52

Holky to je krásný, jak se zase českej národ spojil aby si někdo nedej bože „nepolepšil“…fajn ještě jednou se k tomu vyjádřím, ale pochybuji, že to budete chtít pochopit. Já jsem si v listopadu domluvila nájem plus klientky, jelikož jsem prostě a obyčejně doufala( věřila), že to bude tento rok lepší, je to tak nepochopitelné?? A v lednu hned na začátku, jsem si založila živnost, jelikož jsem nechtěla pracovat na černo. V té době se ještě mohlo pracovat. To jsme, ale hrozná co?? Chce dělat při RD a dokonce officiálně :mrgreen:
To, že bych mohla žádat nějaký bonus mi poradila jiná kadeřnice až po lednovém uzavření…já se jen snažím zjistit, zda mám nárok či ne…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1472
9.2.21 09:56

@free333 děkuji za neútočný a přínosný komentář

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30459
9.2.21 10:07
@Staworowski píše:
@free333 děkuji za neútočný a přínosný komentář

Tak u nás ve městě se ted některé provozovny uzavřely a do pár týdnů se otvíraly nové.

Jsou lidi, co mají finance a téhle doby využijí k získání dobrého místa.

Že by se nic nového neotvíralo, je samozřejmě nesmysl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
651
9.2.21 10:22

@Staworowski hele já chápu, jak to myslíš, je super, že nechce dělat na černo, že ses do toho vrhla, ale prostě ve špatnou dobu. To ti nedošlo? Pokud nemáš na nájem křesla, místností, salónu… tak jsi do toho neměla jít. Kompenzační bonus má živnostníkům kompenzovat alespoň část ztráty jejich výdělku. Jenže ty jsi o žádný výdělek nepřišla. Žádný jsi předtím neměla. Ty ses prostě jen rozhodla, že začneš dělat něco, co už dlouho bylo zakázané a bylo jasné, že ještě dlouho bude. Takže jsi ani žádný výdělek očekávat nemohla. A krom toho, žes to nezvládla organizačně, tak to evidentně nemáš promyšlené ani finančně, když jsi ještě ani nezačala a už shanis peníze. Na podnikání musíš mít hlavu, jinak se ti dařit nebude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6850
9.2.21 10:34
@free333 píše:
Jestli máš smlouvu třeba na pronájem křesla v salonu, tak si v pohodě zažádej, tady u nás se otevřelo i několik nových obchodů v těch pauzách mezi uzávěrkama.

Ty obchody to mohou v pohodě zdůvodnit tím, že se ted v krizi uvolnily pronájmy, takže se třeba sehnalo dobré místo.

Opravdu záleží jak to máš…

Tady vidim potencial na uspesny kseft. Pronajmout treba 3 kresla tak 50ti kadernikum. Na najem pouziji cast podpory a vydelaji vsichni, jen stat se podoji z penez ostatnich.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6628
9.2.21 12:34
@Staworowski píše:
Poradí někdo? Děkuji

Nemůžeš se nikde dopídit? Stačí přečíst si ten zákon o kompenzačním bonusu. Nesplňuješ podmínku aktivní OSVČ k 5.10. a ani podmínku poklesu příjmů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat