Poradna pediatra
Mudr. Jiří Havránek
@rokris
Mohlo se ti udělat špatně i z nervů, ale je pravda, že ty tampony opravdu nejsou nic moc, jak už tu bylo zmíněno jsou běleny chlórem což produkuje dioxiny. U vložek je to to samé, ale alespoň nejsou uvnitř těla. Já nesnesu tampon ani kalíšek, prostě nic v těle, takže moc možností bohužel nemám…
@lucenka Právě. Mně se to moc nelíbí, aby tak mladinká holka, jako je moje dcera, s nimi hned vyrazila mimo domov. ![]()
@Anonymní píše:
@rokris
Mohlo se ti udělat špatně i z nervů, ale je pravda, že ty tampony opravdu nejsou nic moc, jak už tu bylo zmíněno jsou běleny chlórem což produkuje dioxiny. U vložek je to to samé, ale alespoň nejsou uvnitř těla. Já nesnesu tampon ani kalíšek, prostě nic v těle, takže moc možností bohužel nemám…
Já jsem tampon poprvé použila, když už mi bylo opravdu dost let, ale vzpomínám s vděčností. Jeli jsme tenkrát dlouhou cestu autem se známými. To jsem měla fakt obavy, protože člověk nikdy neví.
A bylo to super.
Ať je zkusí doma, nebo si může s sebou oboje, ne? A uvidí, co jí bude víc sedět. Ostatně taky to může kombinovat, já osobně používám jen o. b., ale ty poslední dny slaboučké ms už je to zavádění nepříjemné. Žel se ze všech vložek okamžitě osypu, moje kůže tu „plínu“ prostě nesnese. Kdybych nemohla tampony, asi bych se modlila k menstr. kalíšku, protože jinak teda nevim nevim…
@Kacise Kalíšek je možná fajn. I když nevím, jak je to zdravotně. Ale ta manipulace asi vyžaduje cvik.
Já taky tampony nesnesu, dělalo se mi špatně, bolelo břicho. Před rokem jsem si koupila kalíšek a vyčítám si, že jsem si ho nepořídila mnohem dřív.
Určitě bych taky nejdřív ozkoušela doma.
Ahoj, jestli ma nektera problem s tampony, muze to byt tim, ze to nebyla kvalita. Jsou velice chvalene Ellen, ktery maji dokonce i lecive ucinky pri mirnych gyn. potizich, ktere se tezko leci v prubehu MS. V lekarnach se daji sehnat i z ciste bavlny. Nebo zkusit tampony O. b OptiBalance, ktery maji udrzovat zdravou posevni mikroforu a nevysusovat sliznici. Nevyhoda u O. b OptiBalance je, ze je pouze jedna velikost-normal.
Mě je jedno, jestli jsou tampony z drogérky nebo z lékárny, prostě nemůžu. Začne mě bolet břicho, hlava, není mi vůbec dobře, max. hoďku, dýl jsem to nikdy nevydržela, a to jsem se musela fakt přemáhat. Přes rok používám kalíšek a naprostá spokojenost, i když ho mám celý den, absolutně o něm nevím, škoda, že jsem si ho nekoupila už dávno ![]()
Ja ho chci taky zkusit, ale pockam po Vanocich, budu mit do konce roku dost narocny program, tak ho koupim az po Vanocich, nebo k Vanocum ![]()
Pred detmi jsem je mohla poutivat ted ne.. Jakmile zavedu mam krece v brise, mota se mi hlava
Doporučuji též kalíšek - levné, ekonomické, ekologické, nedostává se ti chemie do těla, za mně rozhodně ![]()
To snad ani není o kvalitě. Nikdy mě nenapadlo koupit si jiné než o. b. a po porodu mi to prostě nedělá dobře. Tak akorát když jdu někam ven, ale celý menzes jak dřív to rozhodně nevydržím ![]()
@rokris, mi se tak točila hlava a bylo mi blujno, že musel ven
. Odvahu zkusit to jsem našla až za pár let, reakce nebyla tak prudká, ale byla. Tyto prázdniny jsem zkusila a již to na chvilku snesu, ale žádná hitparáda to není…
Na cesty bych nedovolila -to až se ujistíte, že je vše v pořádku.
Špatně se mi z nich nedělá, ale nesnesu je. V nouzi jsem s nimi vydržela, ale trpěla jsem. Teď mám kalíšek a o MS ani nevím.
Jinak prvně jsem tampon měla v zahraničí na školním zájezdu. Naštěstí jsem v té době nic netušila o toxickém šoku, jinak bych ho do sebe asi nenarvala.