Poradna pediatra
Mudr. Jiří Havránek
@rokris může jít o syndrom toxického šoku
někdo tampony prostě nesnese..
@rokris nesnáším je, nepoužívám. Taky jsem mívala pocit, že mi není dobře. Teď mám kalíšek a s ním pohoda.
Ne žádné zvláštní pocity ani nevolnosti. Mamka mi ale říkala že jí hrozně třeští hlava když je používá..
@martina.se Díky. To právě vím. Zajímá mě, jak je to časté, jestli mám dceři tampony rozmlouvat. Uvažuje o nich. Je to praktické hlavně na cesty. Ale já si myslím, že otestovat by to měla raději doma, než někam vyjede.
Málokomu dochází, že dámské hygienické potřeby jsou také bělené chlorem, jako další věci.
A ten vybělený tampon se šoupne rovnou na sliznici. To se přeci musí projevit. U někoho dřív, u jiných déle. ![]()
@rokris píše:
@martina.se Díky. To právě vím. Zajímá mě, jak je to časté, jestli mám dceři tampony rozmlouvat. Uvažuje o nich. Je to praktické hlavně na cesty. Ale já si myslím, že otestovat by to měla raději doma, než někam vyjede.
jj, testla bych doma. Ale tak základem je asi jí poučit, jak se to může projevit atd.. Jinak moje ségra tampony též nesnese, zkoušela mockrát, ovšem bez úspěchu ![]()
@PeBa @rokris nevím, já používám tampony 17 let a nikdy jsem takové problémy neměla, třeba vyzkoušet jinou značku
Když jsem byla po gyn. laparce, tak to bylo hrozné nosit vložku, jsem si připadala jak s plínou ![]()
Mne bylo spatne pri prvnim pokusu, ale spis z nervu, zkousela jsem moc brzy
Jinak nikdy, ale pouzivaj je spis mene, do vody, kdyz je fakt vedro a pod.
Urcite by to ale chtelo nejdriv vyzkouset doma, kdyby nahodou. Pokud vim, moc caste to neni, ale nemusi je snaset dobre.
Mě po nich špatně není, ale nesnesu je. Prostě se necejtím dobře, vím, že tam je, zkoušela jsem různé značky a typy, ale prostě ne. Přemůžu se jen, když jdu s malou plavat v nevhodných dnech
,ale stejně…
Nemyslím si, že to je nějaká výhra, ale já jsem schopná přežít menstruaci jedině s tampóny. Ten pocit vytékající krve mě dohání k hysterii. Ale i přesto si myslím, že čistě v rámci fyzického zdraví jsou vložky mnohem lepší. Bohužel pouze s vložkou bych vůbec nemohla fungovat. Naštěstí nějaké zřejmé problémy s tampóny nemám…
Špatně se mi z nich nedělá, ale nesnesu je. V nouzi jsem s nimi vydržela, ale trpěla jsem. Teď mám kalíšek a o MS ani nevím.
Jinak prvně jsem tampon měla v zahraničí na školním zájezdu. Naštěstí jsem v té době nic netušila o toxickém šoku, jinak bych ho do sebe asi nenarvala.
@rokris
Mohlo se ti udělat špatně i z nervů, ale je pravda, že ty tampony opravdu nejsou nic moc, jak už tu bylo zmíněno jsou běleny chlórem což produkuje dioxiny. U vložek je to to samé, ale alespoň nejsou uvnitř těla. Já nesnesu tampon ani kalíšek, prostě nic v těle, takže moc možností bohužel nemám…
Dobré ránko všem.

Chtěla bych se zeptat, jestli některé z vás způsobují tampony zdravotní problémy. Třeba nevolnost, nebo cokoli jiného. Mně se kdysi s prvním tamponem zle udělalo, ale bylo to přechodné. Děkuji za přispění.