Nesnáším svého tchána

Anonymní
14.5.20 16:41

Nesnáším svého tchána

Ahoj, omlouvám se za anonym a potřebuji se asi vykecat, jinak se už zblázním. Většina nadává na tchýni a já mám holky hrozného tchána, že už nevím co dál. Bydlime bohužel vedle něj v baráku a od začátku jsme si nesedlo.Ted ale jak je starší tak je to ještě horší a začal hrozně pít. Mne úplně ignoruje, když ho pozdravím, vůbec mi neodpoví, našim dětem na pozdrav tak něco zamumlá, jinak se o ně nezajímá a po manželovi pořád chce, aby mu pomáhal se dřevem a s prací na zahradě. Manzel mu pořád dělá " blbce", pořád ho někde vyzvedává opilého, platil za něj už i pokutu, když mu řekni ať to nedělá, tak mi řekne že je to přece jeho táta. Ted bude mít narozeniny a já prostě nechci aby tam naše děti šly. Vubec si jich nevšímá a tak proč by tam měly chodit, jenže manžel nesouhlasí, chce abysme tam všichni šli, že je to přece jeho táta. Vubec nevím co mám dělat a pořád se kvůli němu hádáme. Co byste dělaly vy? Já už přemýšlela že se odstehujeme, protože už to tady s ním opravdu asi nedám :,( Manžel stojí pořád při něm. Mejte se hezky.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12041
14.5.20 16:50

Manželovi nevadí, jak se tchán chová k tobě? K vašim dětem? Jestli mu to nevadí, tak s tím nic neuděláš, ale já bych na žádnou oslavu taky nešla, atˇse manžel klidně staví na hlavu. Jestli mu stojí za to, přijít o rodinu, kvůli tátovi alkoholikovi, tak to je pak těžký.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34763
14.5.20 16:53
@Anonymní píše:
Ahoj, omlouvám se za anonym a potřebuji se asi vykecat, jinak se už zblázním. Většina nadává na tchýni a já mám holky hrozného tchána, že už nevím co dál. Bydlime bohužel vedle něj v baráku a od začátku jsme si nesedlo.Ted ale jak je starší tak je to ještě horší a začal hrozně pít. Mne úplně ignoruje, když ho pozdravím, vůbec mi neodpoví, našim dětem na pozdrav tak něco zamumlá, jinak se o ně nezajímá a po manželovi pořád chce, aby mu pomáhal se dřevem a s prací na zahradě. Manzel mu pořád dělá " blbce", pořád ho někde vyzvedává opilého, platil za něj už i pokutu, když mu řekni ať to nedělá, tak mi řekne že je to přece jeho táta. Ted bude mít narozeniny a já prostě nechci aby tam naše děti šly. Vubec si jich nevšímá a tak proč by tam měly chodit, jenže manžel nesouhlasí, chce abysme tam všichni šli, že je to přece jeho táta. Vubec nevím co mám dělat a pořád se kvůli němu hádáme. Co byste dělaly vy? Já už přemýšlela že se odstehujeme, protože už to tady s ním opravdu asi nedám :,( Manžel stojí pořád při něm. Mejte se hezky.

K ožralému bych děti nebrala. Občas bych je navštívila, myslela si svoje. Třeba kvůli tchýni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.5.20 17:00
@Russet píše:
K ožralému bych děti nebrala. Občas bych je navštívila, myslela si svoje. Třeba kvůli tchýni.

Tchýně se ho bojí tak drží při něm. Ja taky nechci aby je tam bral, ale co mám dělat :nevim: Pořád říká že je to přece táta jeho a děda tak proč by tam nemohli. Opravdu se hádáme pořád a už nemůžu.

• Citovat
  • Nahlásit
19836
14.5.20 17:17

No je to jeho táta, tak ať si tam jde. Já bych nešla někam, kde mě ten neotesanec ani nepozdraví. A pokud ignoruje i děti, tak by tam nešly taky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16741
14.5.20 17:28

Chápu, že tam nechceš jít, když se tchán k Tobě nechová slušně.

Za děti bys ale rozhodovat neměla - nevím, jak jsou staré, ale pokud to nejsou zrovna batolata, samy snad dovedou říct, zda k dědovi chtějí. Kromě toho - zastavit se aspoň na chvilku, aby dědovi popřály k narozeninám, když je pozval, to je skoro elementární slušnost, to dětem rozhodně neublíží… zvlášť, když tam s nimi bude jejich táta.

Tchán Tě klidně může štvát, nemusíš se s ním stýkat, na to máš plné právo - ale ventilovat svou antipatii tím, že ho tím pádem nesmějí navštívit vnoučata, to je dost hloupé. Děti nejsou zbraň… aby je rodiče používali proti každému, kdo jim leze na nervy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1065
14.5.20 18:22

A děti tam chtějí? Asi bych to neřešila. Budou tam s manželem ne? Rozhodně bych jim nezakazovala tam chodit. Ať se manžel domluví s dětmi. Pochopila jsem, že tam chce jit jen manžel s dětmi, po tobě to nikdo nechce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Lalelale
14.5.20 18:36

Popravdě, jako většinou není problém tchán/tchýně, ale manžel. Manželovi nevadí, jak se k vám tchán chová? Nikam bych nešla a tchána úplně ignorovala, chlap ať se staví na hlavu klidně…

• Citovat
  • Nahlásit
37444
14.5.20 18:51

Manžel má pravdu, je to jeho otec ať je jaký chce. Nemá cenu proti tomu bojovat, to nemůžeš vyhrát. Takže - bude mít narozeniny, zajdi potřást rukou a nač se třeba s tchýní nebo sebav s dětmi. Dokáž že máš lepší vychování než on. A pokud fakt nemůžeš ( ale kvůli manželovi bys měla) tak určitě nezakazoval dětem. To je pidpasovka a navíc, co uděláš, když manžel na návštěvě děti bude trvat? Poperete se?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Lalelale
14.5.20 18:56
@inkakřivák píše:
Manžel má pravdu, je to jeho otec ať je jaký chce. Nemá cenu proti tomu bojovat, to nemůžeš vyhrát. Takže - bude mít narozeniny, zajdi potřást rukou a nač se třeba s tchýní nebo sebav s dětmi. Dokáž že máš lepší vychování než on. A pokud fakt nemůžeš ( ale kvůli manželovi bys měla) tak určitě nezakazoval dětem. To je pidpasovka a navíc, co uděláš, když manžel na návštěvě děti bude trvat? Poperete se?

Vidíš já bych řekla přesný opak. Že kvůli manželce by si měl komplikovaný vztah s otcem vyřešit on a nezatahovat do toho ji a děti :think:

• Citovat
  • Nahlásit
37444
14.5.20 19:03

Ale ten komplikovaný vztah má ona, ne její manžel. Její manžel to má jasně - je to můj táta, pomáhám mu a pomáhat budu. I když pije. Hotovo. On nemá co řešit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2395
14.5.20 21:42

Sla bych na tu oslavu a vsimala si tamtamdeti deti :nevim: kolik roku maji deti nepises. Mozna uz jsou dost stare na to, aby sami poznali jakej je deda. Pokud by ten jeho chlast nezasahoval do naseho rozpoctu neresila bych to. To s tou pokutou taky bych byla nastvana. A pokud te nezdravi taky bych nezdravila :nevim: s tim uz si musi udelat poradek tchyne ze chlasta

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
957
15.5.20 05:54
@Anonymní píše:
Ahoj, omlouvám se za anonym a potřebuji se asi vykecat, jinak se už zblázním. Většina nadává na tchýni a já mám holky hrozného tchána, že už nevím co dál. Bydlime bohužel vedle něj v baráku a od začátku jsme si nesedlo.Ted ale jak je starší tak je to ještě horší a začal hrozně pít. Mne úplně ignoruje, když ho pozdravím, vůbec mi neodpoví, našim dětem na pozdrav tak něco zamumlá, jinak se o ně nezajímá a po manželovi pořád chce, aby mu pomáhal se dřevem a s prací na zahradě. Manzel mu pořád dělá " blbce", pořád ho někde vyzvedává opilého, platil za něj už i pokutu, když mu řekni ať to nedělá, tak mi řekne že je to přece jeho táta. Ted bude mít narozeniny a já prostě nechci aby tam naše děti šly. Vubec si jich nevšímá a tak proč by tam měly chodit, jenže manžel nesouhlasí, chce abysme tam všichni šli, že je to přece jeho táta. Vubec nevím co mám dělat a pořád se kvůli němu hádáme. Co byste dělaly vy? Já už přemýšlela že se odstehujeme, protože už to tady s ním opravdu asi nedám :,( Manžel stojí pořád při něm. Mejte se hezky.

Kdybych byla ve tve situaci ja, tak manzel, at jde a ja bych nesla. Mam zasadu, ze od doby, co jsem dospela, chodim kam chci a kam nechci, nejdu. Nemusim se nikde pretvarovat a nutit… Co se tyka deti, tak pokud uz jsou dostatecne stare, aby rekly svuj nazor, tak je to na nich. Pokud jsou male, tak jestli jim tchan nijak neublizuje, nechala bych je jit s muzem. Je to jeho otec a deti si sve rodice nevybiraji, ale vsechno ma svoji mez. Nijak se tim neomezujte, domluvte se s manzelem na pravidlu a respektujte se navzajem. Hadat se kvuli tomu je zbytecny a tim to odnasite uplne nejvic. Hodne sil :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
470
15.5.20 06:38

U nás pije tchýně a taky mě nemá ráda. Ale na narozeniny jsme vždy přišli i s dětmi ačkoli to taky není taková ta pravá babička co má ráda děti. Bydlíme společně a holky už jsou celkem velké a nechodí tam. Ale pokud má narozeniny vždy ji přijdeme popřát. Nemusíte tam být celý den, můžete se klidně za půl hodky sebrat a jít domů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
243
24.5.20 18:36
@Anonymní píše:

Kvůli ochlastovi bych si teda ledviny nevytrhla. Vždyť je to závislák. Tak co řešit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat