Děda chce vidět vnučku

Anonymní
13.5.20 08:13

Děda chce vidět vnučku

Ahoj,

Potřebuji poradit a přečíst si názory více lidí. Nevím, jak se zachovat. Pere se to ve mě. Máme s manželem první dítě, několika měsíční mimčo. Tchán se že své vlastní vůle s námi už cca 2-3 roky nebaví, a to vůbec. Nulový kontakt. Nechci to rozebírat, my jsme nic neudělali. Sám si to vybral, podle mě trpí nějakou poruchou. Nebyl ani na svatbě. Mám tady o tom už diskusi.
Tchýně je v pohodě, chodí k nám za mimčem, chová se normálně. A teď přišla s tím, že chce děda vidět miminko. Že ji ho máme dát na vycházku a ona mu mimčo ukáže. No nějak jsme to zamluvili. Manžel se akorát vytočil. Na jednu stranu si říkám, tak ať se mrkne, nikomu to neublíží a je to první vnouče. Na druhou stranu, proč bych měla dítě ukazovat někomu, koho jsem viděla asi 3× v životě a někomu, kdo mě nesnáší, aniž by mě znal a manžela odříznul jen tak? Celkem mě to uráží a ponižuje, že si vůbec dovoluje mít takový požadavek. Ale nechci dělat úplně zle. Tak nevím no.. Každopádně si oba plánuji dle občasných hlášek tchýně, že budou spolu mimčo v budoucnu hlídat u nich. Podotýkám, že jsem u nich nikdy ani nebyla. Což my s manželem absolutně nebereme v potaz a dítě jim k nim určitě nedáme ani na den. Nicméně, pokud mu malou ukážeme, tak jen teď jednou. Pak má smůlu. Pokud se s námi nebude normálně bavit ( nebaví se se svou rodinou ani s rodinou tchýně, celé roky, jak říkám, podle mě psychická porucha). ale dilema je, zda mimčo vůbec ukázat a nebo si stát za svým a být tvrdá. Co myslíte?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4024
13.5.20 08:23

Pokud u toho bude tchyně, ukázala bych proč ne. A nebyla bych tak striktní v tom, že jednou a nikdy víc, třeba se v něm děda najde. Zeptám se, panimama vás nikdy nezvala na kafe?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2645
13.5.20 08:24

Tak mimčo asi za vaše moresy nemůže a je to jeho děda :nevim: nechápu tohle. Kdyby na něj byl zlý nebo něco.. má zájem, to je pěkné. Ani nevím, proč by k nim později nemohla „ani na den“. Vyřizujete si jakousi uraženost přes dítě jako ex manželé, když se tahají o péči.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34496
13.5.20 08:26
@Anonymní píše:
Ahoj,Potřebuji poradit a přečíst si názory více lidí. Nevím, jak se zachovat. Pere se to ve mě. Máme s manželem první dítě, několika měsíční mimčo. Tchán se že své vlastní vůle s námi už cca 2-3 roky nebaví, a to vůbec. Nulový kontakt. Nechci to rozebírat, my jsme nic neudělali. Sám si to vybral, podle mě trpí nějakou poruchou. Nebyl ani na svatbě. Mám tady o tom už diskusi.
Tchýně je v pohodě, chodí k nám za mimčem, chová se normálně. A teď přišla s tím, že chce děda vidět miminko. Že ji ho máme dát na vycházku a ona mu mimčo ukáže. No nějak jsme to zamluvili. Manžel se akorát vytočil. Na jednu stranu si říkám, tak ať se mrkne, nikomu to neublíží a je to první vnouče. Na druhou stranu, proč bych měla dítě ukazovat někomu, koho jsem viděla asi 3× v životě a někomu, kdo mě nesnáší, aniž by mě znal a manžela odříznul jen tak? Celkem mě to uráží a ponižuje, že si vůbec dovoluje mít takový požadavek. Ale nechci dělat úplně zle. Tak nevím no.. Každopádně si oba plánuji dle občasných hlášek tchýně, že budou spolu mimčo v budoucnu hlídat u nich. Podotýkám, že jsem u nich nikdy ani nebyla. Což my s manželem absolutně nebereme v potaz a dítě jim k nim určitě nedáme ani na den. Nicméně, pokud mu malou ukážeme, tak jen teď jednou. Pak má smůlu. Pokud se s námi nebude normálně bavit ( nebaví se se svou rodinou ani s rodinou tchýně, celé roky, jak říkám, podle mě psychická porucha). ale dilema je, zda mimčo vůbec ukázat a nebo si stát za svým a být tvrdá. Co myslíte?

Neznám důvody toho, proč se nestýká, ale napíšu jedno. Život je hodně krátký na takové ty žabomyší spory. Pokud vy ukážete vstřícnost, ledy se třeba prolomí a vídat se budete. Záleží taky teda na manželovi. Ten je nejspíš smrtelně uražený. Připada mi divné ukazovat babičce dítě a dědovi ne (když spolu žijí).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1060
13.5.20 08:28

Moc nechápu proč ten spor vznikl. Pokud chce vidět dítě, vzkázala bych po tchýni, ať se příjde podívat, že na takovéto divadlo nejsem zvědavá. Pokud jim nechcete dítě davat na hlídání, tak asi ani na vození kočáru, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19996
13.5.20 08:32

Pokud chce nekdo videt nase dite, tak holt k nam bude muset prijit a byt schopen s nami prohodit par slov. Zadne, ze ho bude za rohem nekde okukovat. Po tomto napadu bych byla velmi opatrna i davat dite tchyni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
643
13.5.20 08:33

Já bych miminko ukázala. Vždyť jde jenom o to, aby se podíval na první vnouče. Pokud má zájem, brala bych to i jako nějakou formu toho, jak se chce tchán nějakým způsobem zapojit do rodiny. Nebránila bych.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2747
13.5.20 08:35

Vzdyt on muze byt skvely dedecek. Alespon pripuste tu moznost. Prarodice jsou casto pro deti velkym prinosem a naopak. Ma zajem. To je bezva. Ted se ukaze, kdo je dospely :palec: a umoudri se ve prospech ditete.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1057
13.5.20 08:37

Děcko bych ukázala, proč by ne. Je to děda. A jestli má nějakou poruchu, jak píšeš, tak úplně za své chování asi nemůže, ne? Prostě bych to na tvém místě zkusila. Třeba se hrany obrousí a bude dobře. A když to nevyjde, budeš alespoň vědět, že jsi to zkusila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6044
13.5.20 08:40
@Cuddy píše:
Pokud chce nekdo videt nase dite, tak holt k nam bude muset prijit a byt schopen s nami prohodit par slov. Zadne, ze ho bude za rohem nekde okukovat. Po tomto napadu bych byla velmi opatrna i davat dite tchyni.

S tímto souhlasím. :palec: Dítě bych klidně ukázala. Může být mostem k navázání kontaktu. Podmínkou by bylo, že u toho budu i já jakožto matka. Nemám ráda takové, matku/otce neberu, tak je vidět nechci, ale dítě ano. Když to zkoušeli na mě, tak jsem řekla: „Kam jde dítě, tam jdu já. Kam nejdu já, nejde ani dítě.“ Časem to může přerůst v pořádné problémy např. ve výchově.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
yse
990
13.5.20 08:43

Nezname pozadi vasich rodinnych vztahu, tak se tezko radi. Pokud je za vsim jen zvlastni povaha dedy, tak bych vzkazala at prijde k vam, kdyz chce videt mimco. Pokud mate taky trochu masla na hlave, tak bych vyrazila na vychazku s kocarkem a babickou spolecne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13333
13.5.20 08:52

Klidně ukázat, ale pod svým dohledem a ne tchyně. A když ho chce vidět on, tak ať se ozve.

@Oriseka píše:
Vzdyt on muze byt skvely dedecek. Alespon pripuste tu moznost. Prarodice jsou casto pro deti velkym prinosem a naopak. Ma zajem. To je bezva. Ted se ukaze, kdo je dospely :palec: a umoudri se ve prospech ditete.

Jako vážně? Tři roky dělá, že syn a snacha nejsou a pak bude skvělý dědeček? Tak určitě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.5.20 08:53

Život je krátký na to, aby ho člověk strávil takovými spory. Nedávno nám umřela prababička a moc mě mrzí, že už byla nemocná, když se nám dítě narodilo. Takže si prababičku moc pamatovat nebude. :(

Já měla štěstí, že jsem obě prababičky poznala a spoustu se toho od nich naučila. Neber to dítěti jenom proto, že vy dospělí se neumíte postavit k problému čelem.

• Citovat
  • Nahlásit
4958
13.5.20 08:55

Máte na něj kontakt? Nejde ho normálně pozvat, aby se přišel na mimčo poprvé mrknout k vám, jak se to běžně dělá? Nevím, co jste si provedli či neprovedli, ale to dítě za to nemůže (má právo na dědečka a dědeček na něj) a tchán se teď možná chytá za hlavu, že se předtím zachoval jako blbec, a neví, jak zpátky. A tohle by mohla být příležitost, jak ten krok zpátky (nebo spíš kupředu) udělat. Mohl to být klidně mizerný otec, mizerný tchán, ale klidně i přesto může být výborný děda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
vbu
761
13.5.20 09:00

Ja osobne bych miminko neukazala a moc nechapu ty komentare, ze dite ma pravo na dedecka. Kdo nechce byt soucasti cele me rodiny, nebude soucasti ani meho ditete. A opravdu davat dite nekomu, kdo ma genetickou pribuznost, ale prakticky o nem nic nevim a ani nevim, co bude do ditete hucet, to mi prijde dost mimo. Kdyby se jeste bavil s manzelem jako synem, dalo by se nad tim premyslet, ale pokud se nebavi ani s nim, tak mi to prijde naproso nesmyslne dite po tchyni posilat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat