Stále chodíme k tchýni

34
10.5.20 10:29

Stále chodíme k tchýni

Ahoj holky, já už fakt nemůžu… Přestěhovala jsem se přes celou republiku za přítelem, nechala doma svou rodinu atd… Je mi 26. Partnerova matka je vklidu, vycházím s ní, je po smrti manžela asi tři roky (už randila s jinymi, to je pouze jen pro dokreslení situace)… Přítel je taky skvělý. ALE…tak trošku věrný své matce. Já chápu, že je sama, ale odsaď pocaď. Teď jsme se viděli tři dny za sebou a to já opravdu nepotřebuji…v pátek kafíčko u ní, v sobotu celý den s ní na zahradě, v neděli obídek… Vedeme s přítelem neustále hádky, už mi je trapné, že mi to takhle vadí, ale já prostě s ní nepotřebuji být pořád, i když je vpohode… Chci svuj klid.. ale to partner nechápe. Přijde mu to normální, že si pořád volají a ze mě tam tahá pořád. Argumentuje pořád tím, že je sama. Není to tak, že by nám do něčeho kecala, to ne… Ale prostě už mě to vyčerpává. Co mám dělat.. v tomhle evidentně u partnera nepochodím.. a rozchod taky ne protože jsem jinak šťastná…:)… Chápu, že jsou horsi věci a horší problémy s,,tchynemi,,, ale prostě mi to vadí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

8937
10.5.20 10:33

@Misha666 A co ti teda tak strašně vadí, když tchyně je vlastně fajn? Ten čas strávený u ní? Pokud am nechceš chodit takhle často, tak nechodˇ, snad tě tam přítel netáhne násilím ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
36
10.5.20 10:35
@arinecka píše:
@Misha666 A co ti teda tak strašně vadí, když tchyně je vlastně fajn? Ten čas strávený u ní? Pokud am nechceš chodit takhle často, tak nechodˇ, snad tě tam přítel netáhne násilím ne?
:potlesk: :palec: taky nerozumim, když někoho vidět nechci jednoduše za ním nejdu..
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24108
10.5.20 10:36

Tak za prvý, až jednou budeš tchýně, pochopíš.
Za druhý, musíš chodit pokaždý s ním? Nemůžeš mu říct hele zlato, jdi dneska sám, já si tu v klidu uklidím, odpočinu, zajdu do kina, knihovny, kavárny(samozřejmě, až to bude možné)
Za třetí nauč se trávit čas sama, pokud jednou spolu budete mít dítě, tak se ti to hodí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
13054
10.5.20 10:36

Potřebujete najít cestu, jak zajistit aby ty si měla naplněnou potřebu klidu a času pro sebe, potřebu společného času jen pro vás dva a on měl naplněnou potřebu strávit nějaký čas s matkou a nemít o matku starost že trpí samotou.

Prvním krokem je dohodnout se že se dohodntete, že se o tomhle nechcete hádat, ale že společně budete hledat takové řešení, které by vyhovovalo všem

Ve výsledku to bude nějaký týdenní limit na společné návštěvy u jeho matky, nějaký minimální čas, který strávíte spolu nějakou společnou příjemnou činností - typu výlet ve dvou, kino a podobně. plus nějaký čas kdy on bude u matky a ty budeš dělat něco co baví tebe a ideálně přitom budeš navazovova tkontakty s novými lidmi, aby sis okolo sebe utvořila novou sít kamarádů - bez toho to dlouhodobě stejně nevydřžíš.

V ideálním případě by to ještě chtělo namotivovat tchyni k tomu, aby si i ona začala aktivně budovat nějaký nový okruz známých, aby nebyla závislá jen na synovi. Co má ráda? co ji ji baví? Jak to má se psy - neudělal by ji radost pejsek ideálně takový, se kterým by chodila na cvičák a seznamila se tam s dalšími pejskaři? Nechtěla by pomáhat v nějaké organizaci jako dobrovolník? Co turistika? Univerzita 3. věku? Nebo cokoliv dalšího.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4930
10.5.20 10:38

@Misha666 Jednoduchá rada, nemusís tam pokaždé jít.. Přítel má opravdu potřebu se každý den vidět s mamou, i když je pracovní den? Nemá jiné zájmy, kamarády, koníčky atd?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4761
10.5.20 10:42

Jednoduché, jdi tam s ním třeba jednou týdně a zbytek návštěv ať si absolvuje sám. Budeš mít svůj klid a třeba přítel návštěvy taky omezí, když bude muset dělit svůj čas mezi vás dvě (a třeba taky ne, ale i to je dobré vědět včas ;) )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
697
10.5.20 10:45

S byvalou tchyni jsme se taky vidali hodne casto, bavilo ji s nami vyletovat, nakonec jsem si uvedomila, ze si to uzivam s ni vic nez s ex :mrgreen: se soucasnou to bylo komplikovanejsi, kdyz jsme bydleli bliz, take chtela byt casto pohromade, ale slo jen o sezeni u televize, na vylet jsme ji nedostali ani jednou, ani na vychazku do blizkeho parku, nic- porad doma u plotny/tv :( kazdy rad travi cas po svem, no.

Ve tvem pripade bych se domluvila na kompromisu, ty se s ni muzes vidat treba jednou tydne- a zkus vymyslet spolecny program, co by se mohl libit vsem, abys nemela pocit ztracene soboty z povinnosti. Kaficka a podobne kratke navstevy muze pritel absolvovat sam. A jeden den vikendu si udelate spolecnou romantiku..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
34
10.5.20 10:51

Nemusím tam jít pokaždé, ale třeba tento víkend jsem nemela na výběr (abych nebyla za krávu a špatnou pritelkyni).. tento oběd mi domluvili za zády a prostě mi to oznámili, ani jsem neměla možnost si říct, že chci nedělní oběd třeba vařit já a ve své domácnosti :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.5.20 10:53

Ahoj, ja mela neco podobneho. Moje tchyne zila v domeni, ze jeji 3 deti s ni budou zit do te doby nez umre. Ja jsem byla pro ni vetrelec, co ji ukradnul syna. Tchyne mela manzela (nevl. otec myho manzela). A taky jsme tam museli jezdit denne, obcas sedet cely den a koukat na TV, tchyne sla sla kourit, my jak kachny za ni, i v obchode porad za ni…no koukala jsem s otevrenou pusou. Moc rada delala zlo mezi sourozencema…trvalo to par, nez jsem zjistila, ze i ni vzdycky budu ten vetrelec, at delam co delam. Tak jsem tam prestala chodit, chodila jsem za ni jen jednou za 3tydny. A jak se mi ulevilo. Tchyne bydlela 5 minut od nas, tak si tam proste manzel chodil sam. Tchyne umrela, a manzel teda zase chodi denne za sestrou (to je dalsi kapitola). Jen chci napsat, ze tvuj pritel neprestane, nevymluvis mu to za ni chodit jednou za tyden, tak si jen musis najit ty plan, abys tam nemusela.

• Nahlásit
  • Citovat
34
10.5.20 10:56

Děkuji za postřehy všem. Určitě si více dupnu příště.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
766
10.5.20 10:59

Zamyslela bych se nad tim, zda mi bude v budoucnu vyhovovat, ze partner chodi 3× tydne k matce. Jednou bude rodina, touha po jinem traveni volneho casu apod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
34
10.5.20 11:00

Nutno podotknout, že bydlí nové pár kroků od nás, takže to je celé více intenzivní..:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
463
10.5.20 11:03

Taky si myslím, že tam chodit nemusíš. Připravit si dopředu vlastní program- nákup, fitko, knížku, velký úklid, kosmetiku…cokoliv. Budete se bavit oba po svém. A ke tchýni můžeš jen jednou za čas.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8937
10.5.20 11:06
@Misha666 píše:
Nemusím tam jít pokaždé, ale třeba tento víkend jsem nemela na výběr (abych nebyla za krávu a špatnou pritelkyni).. tento oběd mi domluvili za zády a prostě mi to oznámili, ani jsem neměla možnost si říct, že chci nedělní oběd třeba vařit já a ve své domácnosti :)

Když ty to bereš pamalu jako útok na svojí osobu a hledáš problémy tam, kde zatím nejsou :nevim: Neumíš mluvit? Proč neřekneš, že teda ok, když už má pro vás oběd ale příště bys byla ráda, kdybys to věděla dopředu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama