Nespavec

18.10.06 13:14

Nespavec

Máme šest týdnů a malý mi nechce pořádně spát. Přes den spí jen velmi lehce a krátce. např po půl hodině spánku se probudí a chce pít. tak ho nakojím což mi trvá půl hodiny a přebylím a pak zase trvá někdy i skoro hodinu než zase usne a spí hodinu maximálně dvě. A vše se opakuje. Večer kolem šesté koupeme pak ho nakrmím a dám spát. V noci spí déle (max 2,5 hodiny)ale čím víc k ránu tím kratší interval psánku. Jsem už hotová, nevyspaná a doma nic nestíhám. když konečně usne a já si chci lehnout k němu jako by to vycítil a vzbudí se. :( Opravdu nevím co s ním dělat. Zkoušela jsem s ním chodit ven (když bylo pěkně) a pokud se kočár houpal tak spal jakmile přestal tak se během deseti minut hlásí že je vzhůru. :( Navíc jsme teď dostali rýmu čož mu spánek ještě zhoršilo. Prosím poraďte mi jak ho přimnět aby spal déle.
Moc děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

966
18.10.06 14:17

Milá Frufrust, obávám se, že tady je každá rada drahá, miminka si dělají, co uznají pro sebe za nejlepší a těžko je přiměješ to změnit… Změní to samy, až přijde jejich čas. Ale to si asi slyšet nechtěla :wink:
Víš mám doma dva nespavce. Vašek spával od narození 3-4 půlhodinky denně a v noci se budil 4-12×, víc spávat začal až po úplném odstavení v roce. Dnes mu jsou 2,5 roku a spí déle než coby novorozeně. No a Jíra (10,5 měsíce) je totéž v bledě modrém. Zrovna dneska v noci odmítal mezi 2-5 hodinou spát. když to spočtu tak za posledních 2,5 roku jsem víc než 2,5 hodiny v kuse spala asi tak 3×.
Ale abych tě i povzbudila, 6 týdnů je moc moc moc malé miminko. na nespaní má nárok. Ještě trošku trpělivosti :D může se to každým dnem změnit k lepšímu.
Přeju pevné nervy a moře trpělivosti. maminky nespavců to opravdu potřebují…

Makýš a dva nespavci

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
105
20.10.06 09:52

Ahoj holky, řeším teď skoro podobný problém - s 5 týdenní holčičkou. Ze začátku spala krásně-i 5 hodin v kuse (možná to bylo žloutenkou), ale poslední dobou se jaksi převrátila. Spí přes den a v noci je téměř pravidelně od 2 do 5 ráno vzhůru. A budíček je v 7:30! Nejhorší je, že už jsem na ni v noci zlá, protože jak jsem nevyspaná, tak jsem hrozně protivná! Samotnou mě to šíleně mrzí, že jsem na ni skoro ošklivá a naštvaná, ale v té chvíli si prostě nemůžu pomoct. Občas bych potřebovala ve vedlejším pokoji boxovací pytel, kde bych si ulevila a pak se k maličké vrátila…

Manžel přes den musí řídit, takže ten musí být vyspalý, takže ho do toho nechci tahat, ale hrozně ráda bych věděla, jestli nemáte radu, jak udělat miminku nějaký „režim“. Jediné, co mě napadlo je, že bych ji přes den nenechala spát, ale o tom jsem zase četla, že děti jsou pak neodpočaté a večer stejně nespí…

Nevíte prosím někdo, jak nějaký ten „režim“ zavést?

Díky moc, Elissa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Gabika
20.10.06 11:39

Frufrust - opísala si úplne normálne a pomerne pohodové miminko. Moj starší syn v tom veku spal 3 - 4× denne 20 - 30minút, zbytok dňa často prekričal. Hovorili sme tomu mikrospánok, ledva som sa stihla osprchovať, o jedle sa nedalo hovoriť, našťastie sa dlho kojil 30-45 minút, tak som sa naučila si ku kojeniu vždy vziať aj pre seba niečo na jedenie a pitie. Vekom sa spánok predlžoval, ale zase nebol tak častý. Chápem, že si unavená, ale na to si časom zvykneš. Snaž sa urobiť si aspoň v noci čo najväčšiu pohodu, ako malý prestane v noci kakať, tak si ho skús dať k sebe do postele a kojiť v leže (ideálne v spánku.. :) )

Elissa - s tým prehodeným režimom to určite nie je príjemné. Hlavne v noci nezapaľovať svetlo, aby sa čo najmenej prebudila, a aj keď je už hore, tak zostať potme, potichu a uspávať. Proste aby pochopila, že v noci s tebou „žiadna zábava nebude“.

Gabika

• Nahlásit
  • Citovat
20.10.06 13:06

Taky myslím, že 5 a 6 týdnů je moc a moc brzo na nějaký režim. S tím být potichu a co nejvíc potmě v noci souhlasím. My máme také nespavce, takže úplně chápu rozpoložení takto postižených maminek. Když už jsem byla úplně hotová, pomohlo kojení vleže, u kterého jsem usínala snad ještě dřív než Maťulka, pak jen při dalším pláči přehodit na druhé prso (pokud nebylo třeba přebalit)- vše automaticky, potmě a spalo se dál. O delším spánku než 2 hodiny v kuse se mi mohlo jen zdát ( kdyby bylo kdy) . :D Teprve až snad tento týden se to trochu začíná zlepšovat.
Takže hlavní rada je vydržet!!! To časem poznáš, jen v tom šestinedělí je člověk rozhozený rozlítanými hormony, tou velkou změnou a nevyspáním, tak má někdy pocit, že už to nejde dál zvládnout, ale uvidíš, že se vše u:,–(í a oba dva s mimčem si najdete ten svůj režim. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
105
21.10.06 11:47

Tak v noci jinak než v leže nekojím, a mám taky co dělat, abych u toho neusla. Bojím se ji nechávat spát s námi v posteli, protože máme vodní postel! A všude čtu, že by děti měli spát na rovné tvrdé podložce, což vodní postel nesplňuje. Tak aby neměla v budoucnosti problém s páteří…

Ale ještě k těm nocím - dělat vše potmě? Opravdu máte v ložnici úplnou tmu? Nebo můžu mít rožlou „kojící lampičku“? Je tedy udělaná podomácku - malá žárovka v ní je natřená na modro. Světlo dá, ale zase né tolik, jako když by bylo úplně rožnuto. Občas mi připadne, že brečí když ji zhasnu, když rožnu, tak je zase na chvíli klid…

No, uklidňuje mě, že všechny píšete, že je 5a 6 týdnů je moc málo na nějaký režím a co tak čtu, tak jsou na tom mamky o hodně hůř, takže vlastně musím být ráda za to, jaké to je :-)

Díky Elissa!!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.10.06 11:35

Malá lampička na kojení je určitě OK. Když byl Maťulka malý, tak jsem nechávala i malou lampičku se slabou žárovkou- jednak jsme často přebalovali, spal jenom napojený na prs, jinak hned kňoural a navíc mi hodně ublinkával, takže jsem ho musela mít pod kontrolou. A naprosto bdělý byl už v 5 hodin ráno, což tedy rohodně není ještě moje hodina :(
Ale všechno se časem u:,–(í, musíte se spolu sžít. Ale jesli čekáš, že někdy zavládne klid jako dřív ( před mimi), tak to Tě zklamu. Život se Ti obrátí o 360 stupňů- ale to jsme přece chtěly ne? Já si kolikrát říkám, že jsem nikdy nebyla tak unavená a naprosto připravená o jakékoliv soukromí a čas pro sebe jako teď, ale na drué straně prožívám s tím naším štěstíčkem úplně extáze štěstí, takže to určitě stojí za to- a kromě toho čas strašně letí, naše mimi za chvíli vyroste a zařídí si vlastní domov, takže si užijme ten čas, kdy nás potřebuje :D Zdravím všechny maminky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
272
22.10.06 12:42

Ahojky taky přidám svoji zkušenost.Měli jsme doma to samé,od příchodu z porodnice do cca 2m.Lampičku jsem taky nechávala svítit tlumeně.Já jsem na malou nemluvila,jen jsem vyndala z postýlky,nakojila v leže a rychle šup do postýlky,chvilku v ní nadávala ale za chvíli už byl klid.Teď už krmíme jen jednou v noci a problém s usínáním nemáme.Musíš vydržet,je pravda že 5 a 6 týdenní miminko je malé na nějaký režim,ale časem pochopí že je rozdíl mezi dnem a nocí.Takže držíme palečky a vydržte.Ahojky

Zuzík+Anička

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
461
22.10.06 20:03

Ahojky,

6ti týdenní mimi je ještě fakt mrňous a má na to nárok. Je to ale opravdu někdy o rozum…když se v noci nedá spát. Nám oba kluci spali do 5-6 měsíců v noci super, po koupání nejdříve ve 2-3hod první vzbuzení…zato teď :-E …to je ale pro jinou diskuzi…

Myslím si, že to chce čas a nenásilně trvat na tom, že se v noci spí…nemluvit, svítit jen hodně tlumeně, pokud není nutné nepřebalovat. Přes den se snažit pomalinku prodlužovat intervaly ve kterých je malý vzhůru, hodně na něj mluvit, atd…to prodlužování intervalů bdění ve dne je moc důležité. Časem se to srovná.

Sendy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama