Reklama

nespavost

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

rozarka2009
Nováček 2 příspěvky 05.01.09 12:26
nespavost

Ahojky holky, potřebovala bych poradit. Jsem v 31tt a už asi týden mám problem se spanim. Nejdřive jsem si řikala, že to nic nebude, ale dnes v noci jsem si všimla, že nespím kvůli miminku, jelikož me začne kopat cca od 21. do 23-24 (to pak vetšinou chodím spát) a pak okolo 4 rano a to kope tak do 7. Je možné že má obraceny režim?Nebo je to v pořádku, mnoho známích mi radi ať Ji přes den budím, ale zda se mi to divné. Poraďtě co mám dělat. Děkuji

Reklama

Reakce:

Romik
Ukecaná baba ;) 1837 příspěvků 05.01.09 12:41

Ahoj Rozárko,
to je zvláštní rada, budit ještě nenarozené miminko přes den, aby v noci spalo :D To jsem ještě neslyšela.
Můj názor je, že pokud bude chtít mimčo spát, tak ho nevzbudíš ani kdyby ses na hlavu stavěla, ono je někdy docela složité vzbudit i ty nejmenší už narozené.
Pokud čekáš první a nechodíš do práce, tak dospávej přes den. Až se mimčo narodí, tak se taky pořádně nevyspíš, tak si ještě užívej bříško a netrap se tím, jestli má mimi převrácený režim nebo ne.

Romana

""http://b3.li­lypie.com/aUg3p2/­.png:http://b3.lilypie.com/aUg3p2/.png

""http://b1.li­lypie.com/ahMIp2/­.png:http://b1.lilypie.com/ahMIp2/.png

Olunka
Ukecaná baba ;) 1280 příspěvků 05.01.09 13:06

Ahoj Rozárko,já bych řekla že to je nesmysl budit miminko v bříšku.Já jsem ve 36tt a už nepamatuju kdy já se pořádně vyspala. :cry: Někdy už fakt cítím že padám únavou na hubu,ale je pravda že se snažím dospávat kdykoli to jde.Můj názor je ten , že zkrátka nemůžeš koukat na to , jestli nemá miminko převrácený režim , ale každopádně ho máš ty, proto musíš spát kdykoli je příležitost a nemusí to být zrovna v noci.Jdi spát třeba po obědě , nebo jdi na krátkou procházku a pak si jdi lehnout ,zkrátka kdykoli.Musíš koukat na to , že taky musíš být trochu odpočatá. :D :D :D

fragola
Generální žvanilka 24788 příspěvků 05.01.09 13:15

Ahoj rozárko, tak mimčo v bříšku bych ještě rozhodně nebudila, podle mě se stejně ještě budit nedá. Má to svou logiku - přes den chodíš, hýbeš se, mimčo se uhoupe ke spaní. Večer lehneš, jsi v klidu a mimčo začíná řádit. K těhotenství to patří a ještě to neznamená, že by mimi mělo obrácený režim. To se uvidí až za pár týdnů :lol:
Takže zatím odpočívej přes den, po porudu už si takový „luxus“ možná nebudeš moc dovolit. I po narození si mimčo bude řídit všechno samo a nic proti tomu nenaděláš :wink:
Přeji pohodový zbytek těhotenství a hodné miminko.M.

befana
Echt Kelišová 8647 příspěvků 05.01.09 13:53

jojo,jak píše Fragola.všechny miminka nejvíc řádí v bříšku v noci,kdy se ty nehejbeš,a ono není tudíž uspávané pohybem :)
a nespavost je v tomhle období taky skoro pravidlem pro každou…tak si z toho nic nedělej,všechny jsme na stejný lodi…

Gabriela27
Kecalka 112 příspěvků 05.01.09 15:35
Odpoveď

Ahoj

Tak ja to mám tak že po 20-tej hodine už nevidím hneď zaspím, ale o tej 12-tej som hore a malá začne také rošambo v brušku, že si myslím že stade vyskočí a to trvá tak hoďku aj viac potom dá pokoj, ale ráno už o tej siedmej zas začne, ale to už chce raňajky a pred obedom znovu!!
Stále sa hlási keď je hladná.

No uvidíme jak to bude keď sa narodí či bude aj v noci buntošiť!! :lol:

kolpa.radio
Nováček 1 příspěvek 05.01.09 16:10

Ahoj, tak já to mám s tou nespavostí tak nějak podobně. Koupila jsem si čaj meduňku, ale zatím žádné zlepšení nepociťuji. Jsem ve 21.týdnu těhotenství a je to fakt nepříjemné, když se člověk v noci nemůže vyspat. Nejhorší je pak manžel, který chrápe a nebo někdy jen odfukuje, to se pak soustředím jen na to a neusnu už vůbec. Většinou emigruju do obyváku :(

petrax77
Ukecaná baba ;) 1687 příspěvků 05.01.09 19:12

Asi se budeš s tou nespavostí muset smířit :? Hold nespavost k těhu patří, najdeš o tom povídání v každé knížce o těhu. A buď ráda, že tě to potkalo až v závěru. Rady ale nejsou v podstatě žádné - prostě vydržet. A jestli máš možnost si lehnout chvilku přes den, tak to určitě využij :)

Já jsem v prvém těhu nesnášela, když mi „zkušené“ ženy opakovaly, ať si pořádně vyspím před porodem, že pak už se nevyspím. Já se pořádně nevyspala od cca 7. měsíce těhu a po porodu už vůbec ne. Teď taky mám spánek na houby :cry: No, snad to doženu v důchodu :lol:

Ale nebála bych se té meduňky, tu určitě vyzkoušej.

Lacenka
Neúnavná pisatelka 18628 příspěvků 05.01.09 20:15

já bych z vlastní zkušenosti poradila, rozhodně nespi přes den! Jak spíš přes den v noci už se ti tolik nechce a tak přemýšlýš a vnímáš svět mnohem víc, než když večer opravdu padneš únavou a spíš. Snad ti to taky pomůže.

Jeva
Závislačka 3378 příspěvků 05.01.09 20:31

Já myslim, že je to normál a má to většina těhotných.
Já se kvůli kopání budím taky, nebo nemůžu usnout. Pravidelně jsem vzhůru mezi 3-4 ráno a podařilo se dokonce že mě pohybem budilo mímo každé 3 hodinky :-D
Chodím zatím do práce, tak je to někdy fakt náročný. Ale je to mimískův režim a nezkoušela bych ho upravovat. Ať si užívá dokud je v břiše, vychovávané bude pak celý život :wink:

Cattleya
Stálice 89 příspěvků 06.01.09 19:41

Taky nemůžu spát :( Miminko se mi v noci ani tak moc nevrtí, ale prostě ležím a nespím.. Často se vzbudím třeba ve 3 v noci a do rána už nezaberu.
Tak chodím spát odpoledne, díky čemuž jsem ještě nepadla…
Skoro si říkám, jestli se tělo záměrně neprogramuje na méně spánku, aby to nebyl takový šok po porodu 8)
Navíc se mi zdají neskutečně živé sny. Předevčírem třeba, že jsem čekala osmerčata a po porodu mě opustil chlap a já pak žebrala na sociálce o dávky :roll:

Monali
Kecalka 361 příspěvků 07.01.09 08:15

ahojky
Já jsem na tom skoro stejne. Matěj mě kope čím dál silněji a nejvíc před spaním a pak tak kolem 4-5 ráno. A já pak v 6 vstávám do práce a jsem úplně mrtvá a nemůžu si v práci lehnout a jít spát..Je to aspon dobrý trénink na to jak mě bude Matěj budit v noci že chce papat atd:-). do konce ledna to vydržím-pak jdu na mateřskou-Konečně!!!!A budu spát klidně celý den…tak se měj a přeju klidné noci…ted i potom…

RyBANA
Neúnavná pisatelka 17856 příspěvků 07.01.09 14:12

Je možné trpět nespavostí i na začátku těhotenství? Nemoci usnout přes veškerou únavu..?

rozarka2009
Nováček 2 příspěvky 07.01.09 14:17

Ahojky hlolky, mooooc Vám děkuji za rady. Docela jste mě uklidnili, a vim, že je to normalní. Vidím, že se nemusim obavat o obracený režim. Přeji Vám všem klidné spinkání a klidný porod.

pilcanda
Ukecaná baba ;) 1102 příspěvků 08.01.09 11:29

Ahojky myslím že je to naprosto normální. Netuším jak by jsi chtěla miminko budit když je bříšku. Neboj až se narodí ta se to časem srovná :D

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Socha Špinarové vznikla bez výběrového řízení. Proč její autor tvrdí opak?

Slavnostní odhalení bronzové sochy Věry Špinarové vyvolalo pořádný rozruch, a... číst dále >

Asia Argento zakouší vlastní hořkou medicínu: Vraťte mi moji práci! škemrá

Herečka Asia Argento (42) přišla o post porotkyně v italském X Factoru, neboť... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >