Nespavost 7 měsíčního dítěte

8.1.20 11:27

Nespavost 7 měsíčního dítěte

Dobrý den.
Zoufale prosím o radu.
Mám bez pár dnů 8 měsíční dceru, která se minimálně 2 měsíce v noci co chvíli budí s pláčem. V 18 hodin dostává kaši od Sunárku, vždy vše sní, následně ji dám napít čaje a uspím ji. Uspávám ji v náručí na míči nebo chodím po pokoji než usne ( sama v postýlce neusne). Spí asi 45 minut a budí se s pláčem. Vždy ji musím vytáhnout z postýlky, pochovat a dát napít. Takto se mi budí do 23 hodin akorát, že už asi po 30 minutách. Ve 23 h. dostává mléko - Nutrilon, vypije tak 120-150 ml. ( někdy také protestuje a nechce skoro vůbec ). Po mléku spí zhruba hodinu a pak se až do rána budí nejmíň 6×. Od Vánoc se její spaní ještě více zhoršilo a budí se co 30 minut. Spaní přes den je 2× po 45 minutách ( opravdu výjimečně spí déle a více ).

Prosím tedy o nějakou radu nebo tip co zlepšit nebo dělat jinak.

Děkuji za jakoukoliv radu. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

8200
8.1.20 11:32

Zkuste nahradit tu kaši. Může ji z toho bolet bříško. U nás to tak bylo. Kaše jsem zrušila úplně. Teď max ke snidani

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.1.20 11:35

@iwa83 Děkuji za radu. Takže místo kaše klasicky mléko?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8200
8.1.20 11:43

@šárka1995 hustou zeleninovou polívku třeba…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.1.20 11:44

@iwa83 zkusím. Moc děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
479
8.1.20 11:49

Moje osobní zkušenost je, že dokud se můj prcek nenaučil usínat sám, spaní bylo špatný. Ve chvíli, kdy se naučil samostatně usínat, zlepšilo se i spaní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6952
8.1.20 11:55
@šárka1995 píše:
@iwa83 Děkuji za radu. Takže místo kaše klasicky mléko?

Ty kaše večerní zruš, dej ji ji třeba ráno, ale hlavně ne kaši typy sunarek, prostě ne tyhle fuj tajl instantni :). Najdi si recepty na kaše pro mimca. A dala bych ji spíš nez mléko, tak nějakou tu zeleninovou polévku a posunula bych spaní na 19 hodinu :).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.1.20 12:00

@Prigionia Děkuji, já bych ji tak ráda naučila na postýlku pro mě samotnou by to byla úleva, ale dcera řve jako tur :(.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.1.20 12:04

@tumpach Děkuji za radu. V kolik hodin bych měla zeleninovou polévku dávat? Napsala jsem to špatně.. v 18:30 koupeme a v 19 - 19:15 dostává tu kaši + čaj a následně jde spát.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8200
8.1.20 13:05

@šárka1995 Večerní mlíko jsem zrušila ve chvíli kdy jsem měla pocit, že toho odpoledne/na večer snědla dost a několikrát mi nechala víc než půlku flašky mlíka. Polívku bych dávala kolem 18 - tú hodinu před spaním.
Ona tá instantní kaše je fajn na přípravu, ale nutričně nic moc. spíš nic než moc… A kaše absolutně nevhodná na noc. Ne všem miminkům to vadí. Někdo Ti bude tvrdit, že jim po kaši dítě spí jak špalek. Ale je to na noc těžké.

U nás tá mladší dloooouho usínala s tím, že mě musela držet za ruku. Plyšáček, hajánek prostě nic neprošlo - vztek že ji nechci dát ruku. Mno co si budem povídat, nic moc. Nakonec vzala na milost druhý dudlík - ten si drží. Ale stále usíná tak, že si musím lehnout na velkou postel taky. Občas kontrolovala zda tam jsme (já nebo manžel). Teď už většínou ne, tak chci přejít do fáze „položit a odejít“. Naštěstí usne většinou do max 10ti minut. Ale občas jsou to i 2 hodinové tanečky večer a to prostě nejde a já to ani nechci. Mám ještě jednu a manžela.
Zkus postupně učit nějaký rituál na to usínání. a nečekej že se to chytne za 3 dni nebo týden. možná jo, ale občas je to běh na dlouhou trať. Každopádně 8 měsíců je ještě mimi co potřebuje mámu. A když doteď byla zvyklá usínat v teplé náruči, tak to hold bude na dýl to odnaučit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.1.20 19:48

Jsem na tom podobne, synovi bylo minuly týden sedm měsíců a ještě jsem u něj nezazila, že by přes noc spal v kuse dyl jak dvě hodiny. Usíná v půl devate a do půlnoci je schopný se probudit i 5×. Myslela jsem si, že když ted už dva týdny dostává večer kaši a není pouze kojeny, že bude spát dyl, ale je to stejný ne-li horší. Od te půlnoci usne tak na ty dvě hodky a po druhém hodině už jde uspat jen položením na mne a uhoupat a stejne je za hodku az hodku a pul vzhuru a okolo seste už neusne. Pak má dva denní spanky, jeden dopoledne 11-12 a druhy odpoledne 15-17. Já jen doufám, že se to zlepší, jsem utahana a pak akorát tak protivna

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
42
9.1.20 21:54

@šárka1995 kratke spanky pres den a buzeni s placem jsou priznaky pretazeni. Kase, jidlo, mliko nema na spanek moc velky vliv, at rikaji cokoliv. Kasi jsem nikdy nedavala, maximalne na snidane. Vecer byla kojena pred spanim asi do 10m, a potom uz normalni vecere (zelenina, nebo polevka, nebo neco jineho - vzdy to pak mela nasledujici den na obed). A spala v noci vzdy dobre. Pretazeni muze byt jak z prilis dlouheho na jeji vek bdeni, z nedostatecne dlouheho nebo kvalitneho zklidneni pred spanim (proste nestihne se uvolnit natolik, aby hned usnula, coz vede k dlouhemu usinani a nakonec pretazeni), anebo hodne zazitku za ten den (navstevy, aktivni hry, atd). Proverila bych delku bdeni, jestli treba nepodava priznaky unavy, ktere vy nevidite. Na unavu si muze dite „zapomenout“, jestli si aktivne hraje a proto to vcasne zklidneni, abyste nedavali spat jiz pretazene dite.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama