Vstane brzy a nechce usnout

18
8.1.20 06:24

Vstane brzy a nechce usnout

Jak řešíte situaci kdy vstává brzo a pak je unavený? Maly vstává v 5,je protivný utahany. Když vyjdem v 9 na procházku a usne mi, ma pak vse rozhozene, je zvyklý uz na jeden spánek. Když mi takto usne vstane v 10 a je problém ho pak ještě po obede, nebo odpoledne uspat. Natož večer. Ma to cele rozhozene. Když vstane dostane najíst vse ale ne a ne usnout, rve hazi se sebou, ze chce vstát. Trva to už 2 měsíce a ja si nevím rady. Jediné co mi jednou pomohlo a zkusila sem pak kocar a ven a to po půl hodině usl. A celý den byl v pořádku jak ma. Nechce se mi ho na tohle učit :-( měl to tak taky někdo? Maly ma 16 měsíců. Mockrat dekuji za rady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8.1.20 06:43

Taky mam 16ti mesicniho. Spankovy rezim ma od 17 do 5-6.Na mleko se vzbudi 3-4.Pak je aktivni(ale treba si i hraje v postylce nez vstanu)Cca o pul 10 jde spat znovu tak do 12ti.Doma,kdyz jsme venku tak v kocaru.Do 17ti uz pak nespi.Sam se tento rezim zvolil, rozmrzely neni.Az bude venku jinak svetlo, tak se to asi zmeni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10447
8.1.20 07:09

Bojuji s tím dlouho. Malému jsou 2 roky a 2 měsíce, už v 18 měsících jsme úplně zrušili denní spánek, 2× denně dvouhodinový boj, než usnul. Chodí spát v 19 hodin a vstává mezi 5. a 6. Už v devět tady chodí a ňuňá usínáčka, ale spát prostě nepůjde, když si lehneme, neusne. Když ale syn takhle brzy vstával dřív, měl jen ten dopolední spánek před obědem, pak už jsem ho spát nedávala, aby dobře usínal večer. Protože, dítě které vstává v půl deváté má dopolední spánek po obědě, ale oni vstávají o tři hodiny dřív, proč mu ten spánek neposunout. Přizpůsob to jemu, jak on potřebuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18
8.1.20 07:18

@Aduš8 maly pak kolem 11 usne a spi 2 hodinky ma jeden spánek právě.. Ale to dopoledne stojí za to když ho nejdu uspat do kocaru znovu třeba v pul 6 a nespi aspoň pul hodky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
374
8.1.20 07:41

Nám to taky trvalo než jsme to srovnali. Malý má 15 měsíců. Vstáváme v 6 hodin, pak chodí spát kolem 11 (vstává ve 12-12:30) a večer v 18:30 spinká. Klíčový je pro něj být co nejvíc na vzduchu. Chodíme bez kočáru aby se utahal a pořádně vyvětral. Ale taky nám to dost vázlo jednu dobu, byl právě taky unavený už kolem 9, ale museli jsme pár dní vydržet a rozptylovat ho ty dvě hodiny než byl čas jít si lehnout. Po pár dnech se to upravilo, ale chce to fakt pevny nervy, kolikrát už jsem byla jednou nohou na parapetu :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2625
8.1.20 08:30

U staršího jsem to měla taky tak, vstával v 5 a pak by kolem 8 zase zalehnul. Omezila jsem dopolední chození ven v kočáru, když jsem chtěla ven, tak jen před barák nebo pěšky na hřiště a pak šel spát třeba i před obědem kolem 12 a spal 2 hodiny a do večera už vydržel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18
8.1.20 18:52

@smarket právě od zítra se to chystám udělat.. Když vstane v 5 prostě musí vydržet. Chodí taky kolem pul 11 doufám ze se to ustali.. Muj ještě úplně nechodí sam právě a ale venku sme hodně

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat