Nespavost po covidu

4.4.21 13:41

Nespavost po Covidu

Ahoj Všem. Chtěla jsem se zeptat, jak to máte po prodelanem Covidu se spaním… Já měla lehký průběh ale teď zhruba po 30 dnech nemůžu usnout. Už 3 noc usnu tak ve 4 ráno do osmi hodin. Je mi hrozně, jsem unavená ale tělo nemůže spát. Tak jsem se chtěla zeptat, zda to měl někdo podobně a kdy se to srovnalo… jestli vůbec

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1828
4.4.21 14:10

Měla jsem podobné. Covid s hodně lehkým průběhem a po krátké době přišla nespavost. Následovali krátkodobé psychické problémy, protože jsem už byla vyčerpaná a vystresovana, že zase neusnu. V mezidobí jsem ještě prodělala angínu, kterou normálně nemivam.
Ani nevím, kdy to přešlo, ale přešlo to. Covid jsem měla na podzim a největší nespavou krizi o vánocích. Teď už jsem zase v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
595
4.4.21 16:26

Zlepšilo se to tak zhruba po dvou měsících. Po třech už to bylo úplně dobré. Nemůžu usnout už jen když mě něco vzbudí v noci, ale to jsem mívala i před tím. Bylo to hodně nepříjemné a vyčerpávající, fyzicky i psychicky.
Přeju, ať se ti spánek brzy srovná :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4.4.21 17:22

@lenka_ děkuji za info :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4.4.21 17:24

@Zlatývoči děkuji za povzbuzení… pokud bylo zlepšení až po 2 měsících, tak to budu asi potřebovat prášky na spaní, pac so nedovedu představit že tohle budu zazpívat ještě pár týdnů…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1828
4.4.21 18:10

@kristýna mic já jsem si nechala od obvodního napsat prášky na spaní. Když jsem už byla úplně vyřízená nebo věděla, že další den musím být vyspana kvůli něčemu, tak jsem si ho vzala.
Několikrát jsem byla v práci úplně vyřízená, palili mě oči z únavy a v noci jsem zase nemohla usnout. Pracuji v sociálních službách, doma dvě děti na distancni výuce. Musela jsem fungovat a občas si ke spánku pomoci. Ale pamatuji, že o vánocích jsem se regulérní rozbrecela úplně zoufalá, že už prostě nemůžu. Kdyby to nebylo mezi svátky, tak jsem si zaplatila jedno sezení u psychologa, abych se z toho mohla vypovídat. Tenkrát by mi to moc pomohlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4.4.21 21:06

Já mám taky dvě děti, obě doma a práci na půl úvazku z domova… jestli se nevyspim tak nevím jak budu fungovat.. dneska uvidím a když to bude špatný, tak mi dá kamarádka prášek na spaní

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
156
4.4.21 22:32

@kristýna mic
Já jsem nespavostí trpěla i před Covidem. Doktorka mně psala Zolpidem. Teď po Covidu se to zhoršilo natolik, že jsem nespala ani s tou tabletkou téměř vůbec. Vzhůru každou noc až třeba do půl šesté. Bylo to šílené, bolela mě z toho strašně hlava, oči. Vleklo se to takto víc než měsíc. Už jsem z toho byla i psychicky v háji. Tak mně napsala místo toho Trittico. A je to podstatně lepší, až na nějaké výjimky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat