Neštovice - dostane je znova?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Kacenka20
Ukecaná baba ;) 1225 příspěvků 26.02.17 13:13
Neštovice - dostane je znova?

Prosím o vaše zkušenosti. Pětiletá dcera přinesla ze školky neštovice. Ve středu jsem první neštovici objevila u půlročního syna, následující 2 dny se jich vyselo cca 30, toť vše. Je bez teploty, asi ho to ani nesvědí, jen je přes den víc spavý. Znamená to, že se nerozjely? Je plně kojený, tak to bude asi tím. Má 2 velké ve vlasech, 2 na obličeji, 3 na zádech, jinak už jen takové menší.
Vytvoří se protilátky i při takovémto průběhu? Má někdo podobnou zkušenost?

Reakce:
Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2347 příspěvků 26.02.17 13:17

Měla jsem je jako dítě, veeeelmi lehký průběh, bez teplot, pár pupínků. Malá je dotáhla před Vánocema ze školky a v pohodě, nic jsem nechytla. Tím, že jsem byla v té době čerstvě těhotná, poslal mě doktor na odběr krve na přítomnost protilátek a test vyšel dobře, takže za mě imunita je. Ale jestli to je pravidlo to nevím.

nozu
Extra třída :D 12091 příspěvků 26.02.17 13:18

Syn to měl podobné (průběhem i věkem). Nyní je mu 6 a zatím je podruhé neměl. Počítám, že mu před pubertou nechám nabrat krev na protilátky a případně budeme řešit očkování. Dcera je měla dvakrát, ale v první vlně měla jen drobnější červené pupínky. Zato podruhé to bylo výživné…

yogurtová
Povídálka 36 příspěvků 26.02.17 13:21

Nepotěším, syn je měl v roce a půl-velmi lehký průběh. kojený už nebyl)Jeden den teplota,5 pupínků. Nyní je má v sedmi znovu. Jeden den teplta, pupínků asi 15.Dr mě tenkrát upozorňovala, že v poslední době se toto děje. Čekáme jestli je chytne tříleťák. A ano, proti látky může mít člověk aniž by neštovice protdělal.

yogurtová
Povídálka 36 příspěvků 26.02.17 13:21

Nepotěším, syn je měl v roce a půl-velmi lehký průběh. kojený už nebyl)Jeden den teplota,5 pupínků. Nyní je má v sedmi znovu. Jeden den teplta, pupínků asi 15.Dr mě tenkrát upozorňovala, že v poslední době se toto děje. Čekáme jestli je chytne tříleťák. A ano, proti látky může mít člověk aniž by neštovice protdělal.

Kacenka20
Ukecaná baba ;) 1225 příspěvků 26.02.17 13:27

@yogurtová
A tentokrát jen 15 pupínků? S takovou je pak může mít pořád dokola, ne? To je teda divný :nevim: Asi je lepší pak časem ten test na protilátky.
Já jsem ráda, že to má takto, když už je má v 6 měsících. Doufala jsem, že je nechytne vůbec. Holt je kdyžtak prodělá znova, až bude starší. Ale příjemnější by bylo vědět, že už je mít nebude :D

yogurtová
Povídálka 36 příspěvků 26.02.17 13:29

Taky už jsem se nechala slyšet, že vnoučat se asi od něho nedočkám :lol:

Kacenka20
Ukecaná baba ;) 1225 příspěvků 26.02.17 13:31
@yogurtová píše:
Taky už jsem se nechala slyšet, že vnoučat se asi od něho nedočkám :lol:

To ale asi neříkal syn, ne? :mrgreen: :mrgreen: Ale neštovice na potenci vliv nemají, ne? Myslela jsem, že to jenom příušnice.

yogurtová
Povídálka 36 příspěvků 26.02.17 13:35

To jsem říkala já a jestli jenom příušnice, tak ok-schovám výbavičku :lol:

Kacenka20
Ukecaná baba ;) 1225 příspěvků 26.02.17 13:41

Jo aha, už to čtu znova, „nechala jsem se slyšet“, nějak mi to nemyslí :D Joo, to jenom příušnice, neštovice by s tím souviset neměly :)
Tak pak je otázka, jestli je rozdíl mezi vašema 5 pupínkama a našema 30 :) A měl to vyloženě jako ty klasické puchýřky tehdy, když jich měl 5? A teď?

yogurtová
Povídálka 36 příspěvků 26.02.17 13:46

Srovnávala jsem to s obrázky na netu a Dr to potvrdila. Netroufám po této zkušenusti dělat vůbec žádné závěry :D Dotáhnul to taky ze školky, jedna holčička si tam šla v pohodě po obědě lehnou a probudila se osypaná :lol:

lamicina
Ukecaná baba ;) 2042 příspěvků 26.02.17 13:56

Dcerka měla asi ve 3,5 letech pupínky, které nakonec dr. diagnostikovala jako neštovice. Teploty neměla vůbec, neměla je ve vlasech (to prý je kritérium, které je určující pro neštovice :nevim: ), ale puchýřky byly stejné jako u neštovic. Tehdy mi dr. doporučila v 15 letech udělat odběry na protilátky a případně naočkovat. No za dva roky přinesla ze školky neštovice takového kalibru, že už nikdo pochybnosti neměl. Dr. to uzavřela tak, že zastupující lékařka diagnostikovala chybně, protože nikdo nemůže mít neštovice 2×. :mrgreen:. No moje dvě kolegyně z práce je obě 2× měly a v dospělosti s dost blbým průběhem.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.02.17 14:14

To by mě taky zajímalo. Syn prodělal neštovice teď. Měl cca 10 pupínků různě po těle, neměl teplotu. Doktorka tvrdila, že to neštovice nejsou, odjeli jsme na hory, lyžoval, byl v kolektivu dětí. Nakonec se mu pupeny vyloupaly a jsou to jasné neštovicové stroupky a sype se mladší dítě, takže neštovice.
Taky jsem zvědavá, jetli to bude stačit na imunitu, nebo ho to čeká ještě jednou.

Nouky
Ukecaná baba ;) 1225 příspěvků 26.02.17 14:57

Ahoj, já je jako dítě měla dvakrát. Poprvé jsem si je přivezla z ozdravovny v pěti letech jako pár pupínků a podruhé je chytla v devíti s bráchou a totéž. Pár ďubek. Asi to poprvé proběhlo málo. Tak nevím.

Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Vyznání lásky Karla a Lilie: Jak doopravdy číst tohle duchovno zahlazující nevěru?

Karel Janeček chtěl být na svátek všech zamilovaných romantický, a tak svou... číst dále >

Absurdistán jménem Most!: Tohle je reálný Luďan, zatím si vystačí bez dotací

Vidí tvůrci seriálu Most! do budoucnosti? Zdá se, že ano. V seriálem... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >