Neštovice kojenec

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Jasy19
Nováček 5 příspěvků 07.06.19 20:28
Nestovice kojenec

Zdravim vsechny. Chci se zeptat, jestli je tu nektera, ktera ma kojence a chytnul nestovice a ona sama nikdy nestovice nemela, tudis miminko nemelo z tehu protilatky. Jestli ano, tak jaky prubeh nestovic byl? A nebo taky jestli jste se s miminkem dostali do kontaktu s nestovicema, ale nechytlo to. Vcera jsme byli na navsteve a predem nas neupozornili, ze tam je dite s nestovicema… byli jsme tam jen par minut, protoze jsem okamzite odesla, ale i tak jde to vzduchem. ????

Reakce:
necy
Kecalka 117 příspěvků 07.06.19 20:47

Tak ja nestovice teda mela.Kdyz je prinesl starsi 3,5 tak me mudr tvrdil, ze je mladsi 3 mesice nedostane.No neverila jsem. Znama mi vypravela, ze jeji mimino je melo ve 2 mesicich. Mladsi je dostal od strasiho za 14 dni. Prubeh meli oba dobry. Zadne horecky, vysev nebyl taky nejak hrozny a celkove byli v pohode.

Adelka951
Ukecaná baba ;) 1549 příspěvků 07.06.19 20:52

Teď měl neštovice nejmladší syn, je mu 10 měsíců, tudiz protilátky z těhotenství už nemá. Chytil je od starsiho sourozence. Průběh měl tak střední, něco mezi starším synem a dcerou. Ani jeden ale neměli vysoké horečky, jen zvýšenou teplotu. Neštovice sr šíří vzduchem především před vysevem pupínky, později jsou infekční především pupínky, takže záleží, v jaké fázi to dítě bylo. Pokud na začátku, tak je riziko nakažení nejvyšší, později klesá.

kavulenka
Ukecaná baba ;) 1378 příspěvků 07.06.19 20:53

Malá.. 6mesicu…chytla od sestry.. naprosto vpohode… zvýšená teplota jen trošku…pupinku jen pár… tím že byla malička se neskrabala… mazali jsme Viralgelem… a pudrem…zvladla to vpoho…

AliTad
Kelišová 5317 příspěvků 07.06.19 20:56

Spíš bych se bála, že je dostane ta matka, jestli je neměla. U dospělého ten průběh bývá o dost horší…

blumen
Hvězda diskuse 50675 příspěvků 07.06.19 21:40

@Jasy19 po par minutach jste se nakazit nestihli. V jakem je meli stadiu vite? Nejnakazlivejsi jsou pred propuknutim vyrazky. Pokud je nechytnes, tak se pred druhym tehotenstvim nech otestovat a naockovat, v tehotenstvi jsou nebezpecne.
Protilatky proti nestovicim diteti nepredas, to je fuk.
Za 14 dni by jste mohli mit prvni pupinky, ale nemyslim si

Veru1987
Ukecaná baba ;) 1404 příspěvků 07.06.19 21:58
@kavulenka píše:
Malá.. 6mesicu…chytla od sestry.. naprosto vpohode… zvýšená teplota jen trošku…pupinku jen pár… tím že byla malička se neskrabala… mazali jsme Viralgelem… a pudrem…zvladla to vpoho…

Pupinku jen pár… mě se zdá že jsem někde slyšela, četla že musí být aspon 20 pupínku jinak to může dítko dostat znovu. Ale možná to není pravda.

kavulenka
Ukecaná baba ;) 1378 příspěvků 07.06.19 22:28

@Veru1987 ano jistá možnost tady je… ale dr jsem se ptala a rekla… ze to budeme brát tak že neštovice měla.. zkusím ji v pozdějším věku nabrat protilátky a uvidíme…

Jasy19
Nováček 5 příspěvků 08.06.19 09:58

Diky moc za odpovedi vsem. Rikali, ze uz to ma paty den, ale verte no.. ja byla hodnekrat v kontaktu s detma i dospelou den pred nez jim vyrasily pupinky a nechytla jsem to, ale jeste jsem nikdy nebyla v kontaktu primo s pupinky az ted. Vim u dospeleho to je silene, kamoska je mela ve 30 letech a myslela, ze umre, lezla po ctyrech a ke konci uz nevedela o svete. Maly ma teprve 2 mesice, tak hlavne o to mi jde, ze je jeste malicky. Kazdopadne dneska pujdu na vakcinu, rekli do 72hodin, ze muzu, ale nevim jak to bude s kojenim, nekdo rika, ze se muze a nekdo, ze uz pak nesmi. Deti se nesmi ockovat myslim do roku

blumen
Hvězda diskuse 50675 příspěvků 09.06.19 08:34

@Jasy19 deti bych neockovala. Je otazkou, jak dlouho ta vakcona dunguje. A teda pokud jsi je nechytla driv, tak je otazkou, zda jsi je uz skryte neprodelala. Nejdriv bych sla na odber krve, ale to uz asi nestihnes.
Svagr je chytl podruhe v zivote ve 40-ti, predtim je mel ve 3 letech (je z vice sourozencu a meli je vsichnj zaroven), ale mel tehdy jen par pupenu pry.

Jasy19
Nováček 5 příspěvků 09.06.19 10:27

@blumen Byla jsem pred par lety na odberu na protilatky a nemam. Prave tehdy mi dr taky tohle rikal, ze neni mozne, ze jsem je nemela a pak se divil. Maleho ani nejde ockovat jeste, az od roku a to uz bych neockovala.Ja byla uz vcera teda na tom ockovani proti nestovicim, ale ted tim padem resim kojeni. Nevite nekdo jestli se muze pri te vakcine kojit? Nikde neni primo psane jestli se muze nebo ne. Dr mi rekla, ze muzu a tady v lekarne v UK mi rekli, ze nesmim. Pritom na anglickych webech pisou, ze se muze. Nemate nekdo zkusenost? Dekuji

Váš příspěvek
Reklama