Neštovice u dospělých

Fotoalbum tématu (4) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Brtnici
Stálice 63 příspěvků 23.01.17 17:25
Neštovice u dospělých

Ahoj holky :mavam:
Je mi 23, před čtyřmi dny u mě vypukly neštovice. Chytla sem je od syna (4) samozřejmě jemu proběhly bez komplikací, pár skvrnek růžových jen zbylo a měl jich zhruba tak 10 :palec: během dvou týdnů se z nich krásně dostal. :potlesk:

Ale ja jich mám snad 200, mám je úplně všude i v ustech a evidentně i v krku. Nemůžu jist. Sotva piju. Dneska zmizeli teploty, díky bohu :poblion: A konečně to přestalo svědět :zed: když vylejzaly, holky.. :zed: ja se chtěla zastřelit :pocitac: nemohla jsem nic, natož spát únava, svědění peklo. Brala sem dithiaden, koupu se v Hypermangan, krásně je vytáhl a mažu Tanno Hermal Loito. Někde už mám stroupečky, ale fakt jen na těch maličkejch prvních. Na těch větších mám boule tvrdý plný něčeho. Na břiše se mi udělala jedna obrovská. :nevim: je fakt až hnusná jak je nažloutlá :,(
Jsem žena a trápí mě to a hrozně se bojím jizev :(

Můj dotaz zní, kdo měl zkušenost s neštovicemi v dospělosti. Za jak dlouho začaly konečně mizet a zbydou růžové fleky? Kdy zmizí i oni?

Děkuji moc za rady a nápovědy. Přeji hezký večer :oops: ;)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

atominnka
Generální žvanilka 21677 příspěvků 23.01.17 17:29

Já měla v 18-19ti. Taky hodně, taky ošklivé, trvalo to dlouho. Jizvy nemám.

ProfZav
Ukecaná baba ;) 1716 příspěvků 23.01.17 17:30

Já je měla vloni. Sloupaly se mi dlane a plosky chodidel, klasicke pupinky jsem mela jen asi tri. Zaschly za 2 týdny, mazala jsem jen tekutym pudrem. Je to už rok a půl a jizvy mám stále, malé tečky, jako kalsicka jizva. Žádná velká hrůza to nebyla.

Samuše
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 23.01.17 17:36

.

Příspěvek upraven 18.02.18 v 23:33

terezkakol
Kecalka 256 příspěvků 23.01.17 17:52

Tak já je měla minulej rok. Nejdřív jsem měla na čele dvě, myslela jsem, že to jsou pupínky, tak jsem si to dost rozmackala :oops: vecer jsem byla už všude pupinkata. Na čele se mi udělaly obrovský strupy, samozřejmě jsem to obrecela. Jak píšeš, byly všude. Nejhorší byla pusa. Nemohla jsem mluvit. Zkus kloktat heřmánek a co nejméně se sprchuj :oops: zbytečně si to pak vysusujes. V puse jsem to měla za dva dny lepší a to díky tomu heřmánku. Táhlo se mi to dlouho. Jizvy mi zůstaly jen na tom čele. Jinak po těle nemám ani jednu :palec: na čelo jsem mazala Bi-oil a jsou viditelně menší :) hlavně neskrabat a ať to máš co nejdřív za sebou :kytka:

AlenaSu
Kecalka 401 příspěvků 23.01.17 18:06

Holky mám problém. mela jsem 3 takové divné pupinky, které jsem si „pochopitelně“ bez rozmyslu vymackla…objevily se mi minulý tyden ve čtvrtek, ale nic víc se nevyrazilo, nemám teploty nic…mohly to být nestovice?
Nutno dodat, že mám doma miminko a to taky není osypane, kojim, tak predpokladam, ze by bylo též nakažené.
Diky za rady.

sim.04
Zasloužilá kecalka 652 příspěvků 23.01.17 18:06

Chytla jsem je v 31 letech na podruhé od svojí holky. Žádný med to nebyl, šlo mě to na játra a taky mě otekl jazyk, tak mě musela odvézt sanitka na infekční. Měla jsem je snad úplně všude. Doktoři se divili, že to není možné chytit na podruhé. :nevim: Každopádně ted už můžu chytil jen pásáka. No drželo se mě to 14 dní a pak ještě 3 měsíce jsem měla jaterní dietu. :cert:

Brtnici
Stálice 63 příspěvků 23.01.17 19:54

@ProfZav No, tak snad mi jizvy nezůstanou. Protože na obličeji jich mam minimálně 30 :zed:

Brtnici
Stálice 63 příspěvků 23.01.17 19:55

@Samuše Ještě, že jsou obě zdravé.

Brtnici
Stálice 63 příspěvků 23.01.17 19:57

@terezkakol když mi na obličeji zůstane jedna, dvě jizvičky tak to zvládnu. Ale mám jicj vážně kolem 30 jen na obličeji dost velikých. Neskrabu, teda snažím se. Jednu jsem taky nípala v domění, že jde o pupínek :zed: :lol: takže sem si taky zařídila jednj jizvu sama :zed: :lol: :lol: Moc děkuji :kytka:

Brtnici
Stálice 63 příspěvků 23.01.17 20:06

@sim.04 a jak jste na tom s jizvičkami? Jak dlouho se Vam to hojilo? :?

Brtnici
Stálice 63 příspěvků 23.01.17 20:13

@AlenaSu To už by jsi byla celá jako ja jako Vochomůrka nejspíš. Nebo by se ti objevily zkrátka další. Hlavně inkubační doba je kolem 14 dní. Předchází pupínky první malatnost a horečky. Poznala bys, že nejde o klasický pupínky hned druhý den.

Já se s jedním pupinkem prala před zdrcadlem a během noční v práci už to začalo a hrozná zimnice.

Buď v klidu, nic to není. Taková věčná puberta jen :lol: :lol: :kytka:

sim.04
Zasloužilá kecalka 652 příspěvků 23.01.17 20:28

@Brtnici Tak jizvy mě zůstali jen na čele takové kulaté dvě a byly docela hluboké. Tam jsem měla si ty hlavní neštovice, protože mě děsně boleli. Jinak základ je to neškrábat, neloupat, jedině se pohladit jemně. A myslím že 14 dní sem byla na infekčním a pak jakou dobu se to dohojovalo to už nevím, ale jako strupy normálně. Prostě nějaký čas to trvat bude. Bohužel je to hnus to chytit v dospělosti. Dospěláci mají horší průběh. :cert: :zed:

Brtnici
Stálice 63 příspěvků 23.01.17 21:33

@atominnka děkuji za reakci :kytka:

alisekR
Kelišová 5172 příspěvků 23.01.17 22:01

No myslím, že záleží na hloubce dané neštovice :think: Já je měla prvně ve 13. Pak znova loni od dětí, ale já mám poruchu imunity, takže se nikdo nedivil. Měla jsem výsev hlavně na sliznicích, oči, pusa, nos, genitálie, bolela mě hlava, čekalo se na postup nemoci, jinak mě čekala nemocnice. Ale u mě to doktoři ubrzdili injekcema, navýšili mi mou běžnou dávku na trojnásobek a tim mě zachránili od komplikací.
U tebe myslím, že bude problém ten kosmetický, jako pozitivum vidím, že je zima, než bude léto a budeš vystavena sluníčku, tak se jizvy hodně zatáhnou. Na jizvy je slunce problém. Doporučuju v žádném případě neloupat při vylupování strupy dřív, než budou samy odpadat. Hlavně tedy na tom obličeji. Já po epizodě z loňska nemám jizvu žádnou, ale z těch prvních neštovic mám nad horním rtem, pamatuju si dodnes, že jsem si jí sloupla příliš brzy. Jinak bych si po uzdravení došla na kožní, pokud to bude nějaké hrozné a poradila se tam, co na vylepšení.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Malý blondýn s černou botou: Má Juncker během konference každou botu jinou?

Na tiskovou konferenci v belgickém Bruselu, kde vystoupil předseda Evropské... číst dále >

Že ho Me Too semele? Ale kdeže! Ronaldo střílí gól za gólem a zřejmě se bude ženit!

Už už to vypadalo, že se kariéra hvězdného fotbalisty Cristiana Ronalda... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >