Netoužím po dítěti, jsem normální?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.04.18 20:46
Netoužím po dítěti, jsem normální ?

Ahoj holky,
předem se omlouvám za asi na první pohled trochu divnou otázku (vzhledem k tomu, že jsme na e-miminu). Budu doufat, že mě neodsoudíte :-).

K věci. Bude mi 27, žijem dva roky s přítelem, oba pracujeme, já dodělávám školu. Začíná se u nás mírně probírat téma „dítě“. On děti strašně chce, sice na mě nějak nespěchá, ale jde vidět, že je miluje. Vidím to na jeho neteřích atp. a příjde mi to hezké. Nicméně… zatím se na dítě necítím a vlastně ani nevím, jestli existuje nějaký ten pravý okamžik, kdy po něm začnu toužit. Když se mi někdy stalo, že jsem nedostala menzes, začla jsem plašit a prožívat pro mě nelibé pocity. Nikdy jsem nebyla ten typ člověka, co nadšeně koukal do kočárku, chtěl vozit miminko a šišlal na ně všemožnými způsoby. Na druhou stranu nejsem ta, co by děti neměla ráda - ale stačí mi pochovat, pohrát a vrátit zpátky. Jsem poněkud netrpělivý člověk. Člověk si řekne, že je fajn mít dítě, ale já za tím vidím, že je to na celý život, starost, strach a zodpovědnost. Navíc je to asi trapné, ale když vidím své kamarádky, mám pocit, že jim skončil život. Nepříjdu si prostě takový ten mateřský typ. A otázka vlastně zní, jestli jste to některá z vás měla stejně jako já a změnilo se u vás něco, když se vám narodilo? :nevim: Jen nevím, jestli jsem vlastně vůbec normální, věk už na to mám…
Ačkoliv očekávám spíše negativní reakce, i tak za ně děkuji. Hezký den :hug:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

EmmaAnna
Závislačka 3398 příspěvků 30.04.18 20:51

Ve 27 jsem děti nechtěla, dcera se narodila, když mi bylo 33. Od těch 31 už jsem dítě docela chtěla, ale porod a ty první měsíce pro mě stejně byly náročné. Taky jsem nebyla nikdy moc mateřský typ. Ale ty děti ti to vynahradí, hrozně ji miluju :srdce: Tohle nepochopíš, dokud to dítě nebudeš mít. Tu vůni, radost, když se na tebe usměje nebo tě obejme. Já jsem tohle nevnímala ještě jako těhotná. Takže za mě normální jsi a čas ještě máš. A kdyby si to fakt nikdy necítila, tak se svět nezboří, ne každý musí mít děti.

Paola21
Závislačka 3535 příspěvků 30.04.18 20:52

Hlavně to řekni příteli, aby si nedělal moc velké naděje, že to bude brzo. Myslím, že je dost individuální, kdy začnou ženě tikat biologické hodiny, některé ve 20, jiné ve 30, jiné před 40 a některé nikdy. :nevim: 27 let není ještě žádná tragédie, dokonči školu, věnuj se práci a uvidíš časem.

zudina
Ukecaná baba ;) 2169 příspěvků 30.04.18 20:53

Ano mela jsem stejne pocity jako ty, deti jsem nechtela, prisly mi protivne a na detsky rev a plac jsem mela alergii, zadny dite jsem ani nikdy nechovala, vubec mi to nic nerikalo. Nakonec mam prvni dite ve 36 a ano vse se toci kolem nej, ale po porodu ti bude srdce prekypovat laskou. Aspon ja to tak mam a i kdyz se ti zivot hodne zmeni a uz nebudes “svobodna “, mit dite je nadherne.

Uživatel je onlineAdrasteia
Závislačka 2758 příspěvků 2 inzeráty 30.04.18 20:53

Tak já jsem třeba měla první dítě až po třicítce a to ještě tak nějak „z rozumu“, rozhodně v tom zpočátku nebyla ta hrozná touha po miminku nebo tikání biologických hodin. Povedlo se velmi brzy, měla jsem radost, ale tak nějak normálně. Když se synek narodil, otočil se se mnou svět vzůru nohama - čekal mě obrovský nápor citu, milovala jsem ho od prvního okamžiku. Jeho narození a bytí považuji za to nejkrásnější v mém životě.
Podle toho, jak píšeš, myslím, že k touze po dítěti taky dozraješ. :)

axelina
Ukecaná baba ;) 2017 příspěvků 3 inzeráty 30.04.18 20:54

Čau no jéje!!! měla jsem to stejně a to já ani to miminko si nikdy nepochovala…ne­říkalo mi to vubec nic jen že to já NIKDY nechci :-) přehoupla se 30 a najednou už mě nebavilo makat, vydělávat, starat se pouze sama o sebe, co jsem chtěla to jsem procestovala, večírků jsem si užila..byt koupila, auto…a najednou přišel pocit že chci být doma a užít si ten muj nový byt, vařit, uklízet…proste že zas chci dělat neco jinýho než porad nekde trajdat:-) ted je mi 38 a mám 2 deti a přišlo to přesne v dobe kdy to prijir mělo. užívám si každeho dne

zudina
Ukecaná baba ;) 2169 příspěvků 30.04.18 20:54

Jo a v tvym veku bylo dite to posledni na co jsem myslela, tak nikam nemusis spechat

creaminess
Stálice 54 příspěvků 30.04.18 20:56

Víte, říkám si, že musí být úžasné, když nosíte toho človíčka 9 měsíců a pak ho spatříte. Viděla jsem pár porodů a brečela dojetím jak želva. Nicméně to je takových pár okamžiků, ale jak psala zudina, na dětský pláč a křik jsem alergická. Stačí mi v obchodě nebo kdekoliv jinde a musím se klidit pryč, protože jsem nervózní :zed:. Navíc pokud by mělo být po mě, tak to potěš. Já byla nervák odmalička, mamka si zažila krušné časy :roll: :?. Ale moc moc děkuju!!! :-)

catherine100
Vesmírná mluvilka 30562 příspěvků 30.04.18 20:58

No já tak nějak děti nemusím doteď, ty svoje miluji, ale nikdy nebudu taková ta matka pluku…
Do děti jsem šla celkem na mě " brzo" ze zdravotních důvodů a jsem za to moc ráda, miluji je a jsou pro mě vším…

Dej tomu čas uvidíš, ale neboj ona ta mateřská láska přijde, když ne v těhotenství, tak narozením dítka…

Hermina.p
Zasloužilá kecalka 759 příspěvků 35 inzerátů 30.04.18 21:00
@zudina píše:
Ano mela jsem stejne pocity jako ty, deti jsem nechtela, prisly mi protivne a na detsky rev a plac jsem mela alergii, zadny dite jsem ani nikdy nechovala, vubec mi to nic nerikalo. Nakonec mam prvni dite ve 36 a ano vse se toci kolem nej, ale po porodu ti bude srdce prekypovat laskou. Aspon ja to tak mam a i kdyz se ti zivot hodne zmeni a uz nebudes “svobodna “, mit dite je nadherne.

Měla jsem to velmi podobně. dokonce i těhotenství mě nijak nenadchlo, vše postupně přicházelo až se malý narodil…

Angie888
Kecalka 459 příspěvků 30.04.18 21:10

Ještě ve 27-28 jsem to měla a cítila stejně jako ty, děti mi nic neříkali, a byla jsem i přesvědčená, že je opravdu nikdy chtít nebudu. Potom jsme se přestěhovali do vlastního, začali sousedce hlídat malou, která je fakt zlatá (hotová reklama na dítě) a ani nevím, kdy se to začalo měnit. Je mi 30 a budu za dva dny rodit..
Nejsem stále z těch „poprděných“ z dětí, ale na malého se moc těším…

Reaskiller
Kelišová 5370 příspěvků 30.04.18 21:13

Uplne normalni :) ja v 27 taky neresila deti a rekla jsem priteli, ze zadne dite nechci a vdavat se taky nebudu :D nejak se to casem vybarvilo uplne jinak, asi to poznal pac v roce 2015 me pozadal na Petrine o ruku a snazime se o mimco na ktere se tesim.. do toho clovek musi dospet proste :)

EmmaAnna
Závislačka 3398 příspěvků 30.04.18 21:14

@creaminess Taky jsem nesnášela dětský křik, tohle se ti prostě změní po porodu - alespoň u mě to tak bylo. Jasně, že mi ten pláč nebyl příjemný, ale spíš jsem myslela na to, že chudák miminko asi není v pohodě a jak mu pomoct.

sissi001
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 30.04.18 21:18

Po dětech jsem nikdy netoužila. V sedmadvaceti jsem si poprvé pochovala dítě ( narodila se mi neteř). Ve třiceti jsem začala chodit se současným manželem a najednou jsem děti chtěla. Těhotenství i porody pro mě byly peklo. Děti miluju, je nádherný je mít, ale stejně tak krásný je si od nich odpočinout :mrgreen:

Kočičí duše
Zasloužilá kecalka 963 příspěvků 30.04.18 21:19

Hele, ja cizi decka taky nemusim :lol: jako dokazu se s nima bavit, pohrat, pohlidat, ale vetsinou mi lezou na nervy a domu bych je nechtela ani za nic :mrgreen: S vlastnim ditetem je to ale jine, tam proste je ta bezmezna laska a ochranitelsky pud. Svoje dite miluju nejvic na svete. I kdyz taky jsem na ni nikdy nesislala, necpala ostatnim jak je uzasna apod. :lol: Proste tak nejak zdrave a rozumne. Takze se neboj, ono to s vlastnim ditetem je neco uplne jineho, nez s cizim :palec: A ja dceru chtela, ale taky jsem trochu vahala jestli je spravny cas a tak. Ale od prvni chvile co ji mam, jsem si nikdy nerekla, ze jsem ji mela mit pozdeji. Zpetne mi ted ten zivot pred ni pripadal takovy neuplny :kytka:

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak měřit teplotu? Jednodušší už to být ani nemůže

Doba, kdy v žádné domácí lékárničce nechyběl klasický rtuťový teploměr, už je... číst dále >

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Články z Expres.cz

„Herečka“ Jiří Pomeje: Před fotografy se belhal, pak skotačil jako kozák

Dva dny byl nezvěstný a nikomu se neozýval. Jeho nejbližší trnuli strachy a... číst dále >

Rozhovor s českým Freddiem Mercurym: Na začátku mi nadávali do teploušů

Freddie Mercury žije! A je to Čech! Známý norský klub takto vychvaloval... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: když se manželství unaví, je třeba radikální změna

Manželé Dana a Vladimír vychovávají kromě svých vlastních dětí i vnuka Míšu,... číst dále >

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >