Neukázněná dcera

Anonymní
14.10.19 11:01

Neukázněná dcera

Dobrý den,
Ja se tak stydím, že prosím o anonymitu.
Naší malé jsou 2 roky a 1 měsíc. A já zažívám peklo. Absolutně jí nezvládám a nevím co s ní.
Neustále řve a nebo knoura. Když má svůj zachvat, tak jí odnesu do pokoje, zavřu za ní dveře, sednu si v kuchyni a už jen rezignovaně koukám do zdi. Ten záchvat má i 6×denne.
Už s ní nechci chodit ani mezi lidi, stydím se za to, jak se chová. Na hřišti je absolutně neukáznena, neposlechne, leze kam nemá, utíká mi…
Je vybíravá v jídle a nechce přes den spát.
Zkazí nám každý výlet. Všude scény, teď už zkouší i to, že mě plácne nebo začne tahat za vlasy, za to jí dám na zadek a stejně je to k ničemu. Minulý měsíc jsem jí vzala k fotografce a už to asi nikdy neudělám. Ječela tam jak prastena, kopala, válela se po zemi.
Babičky nefungujou, hlídání není.
To jsem si myslela, že jsem důsledná matka a jsem absolutně ztracená a nezvládám jí. Nejlíp mi je když večer usne.
Existuje rada?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19657
14.10.19 11:03

O neukaznenosti mluv tak v 6 letech. Jsou ji dva roky, to nejaka vychova teprve tak nejak zacina. Resila bych jen to tahani za vlasy a placani. No a na zbytek velky nadhled, pevne nervy a zhluboka dychej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27067
14.10.19 11:07

No, je v „tom“ věku no… neumí ovládat své emoce.

Teď je to holt na tobě - musíš být skutečně důsledná.

Asi bych ji úplně netrestala, ovládání svých emocí se musí naučit. Prostuduj si na netu nějaké články jak zvládat výchovu :think:

Např.: https://www.maminka.cz/…-za-5-vterin

https://www.maminka.cz/…am-osvedcilo#…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9034
14.10.19 11:12

Děti jsou odrazem rodičů. Zkus být v pohodě. Ono je důležité, jak ji vychováváš ty? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
227
14.10.19 11:22

Musíš zachovat klid. Pokud má záchvat, je blbost ji odnést do vedlejšího pokoje, ona potřebuje cítit i tvůj klid, je zůstat sama se svými emocemi. S těmi ještě neumí nakládat a tím pádem vybuchne… Dvouleté dítě potřebuje pochopení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16734
14.10.19 11:36

Úplně normální období vzdoru, přijde mi úsměvné, že „záchvat“ má i 6× denně. Syn, když to s ním mátilo, tak i 6× do hodiny celý den :mrgreen: :pankac:
Neber si to osobně, zůstaň co nejvíc v klidu a důsledná, brzy jí to přejde. Já se to snažila přežít tak, že jsem v tom období také moc nechodila na návštěvy a hřiště (krom rodiny nebo někam do lesa)-zkrátka aby na mě nečumělo celé hřiště, ale mohla jsem scény zvládat v klidu doma. U nás by vztek kvůli totálně nesmyslným a protichůdných podnětům (chce jet autem, vlezeme do auta a chce jet tramvají apod). Kde to šlo a nebylo to důležité, vyšla jsem jim raději vstříc, ale na důležitých věcech jsem si trvala i přes řev. Ale ani jedno z dětí mě teda nemlátilo, dcera se snažila jednu dobu kousnout, ale naštěstí jí to po mém důrazném zákazu přešlo. Nedovol, aby ti ubližovala, zamez nežádoucí činnosti. A večer si dej vínko a oddych :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16439
14.10.19 11:44

To co popisuješ je normální, zdravé živé dvouleté dítě.

Problém je v tvých očekáváních a v tom že se ti úplně nepodařilo nalézt formu komunikace, které by prťavé dítě bylo schopné porozumět.

Batole fakt nemůže být ukázněné. Nemá na to schopnosti regulace vlatního chování. Rodina se pořád ještě potřebuje přizpůsobovat rytmu dítěte - a nebo ho dlouhodobě deprivovat a neurotizovat špatným přístupem a trestáním za něco, za co nemůže a neumí pochopit a ani ovládat, jenom se naučí, že prostě je špatné a maminka je na něj zlá.

To co si představuješ, že by tvoje dcera měla zvládat je těžký úkol i pro předškoláka.

Důsledná matka fakt neznamená, že dítěti, natož takhle malému vnutíš svou vůli a ono bude poslušnou loutkou k chlubení se okolí.

Zkus to trošku přemyslet - pro inspiraci doporučuju tuhle knížku

https://www.knihcentrum.cz/…-respektovan

pokud jen přečíst knihu nepomůže, více než vřele doporučuju domluvit si videotréning interakcí - na problém který máš to je úplně nejefektivnější nástroj, jak se s prtětem domluvit k vzájemné spokojenosti.

http://spin-vti.cz/…-vti-trenera

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17324
14.10.19 11:48

Dcera do 2 let a neco venku stale odbihala, neposlouchala, na zavolani nereagovala, v obchode se mi stale ztracela. Bylo mi smutno, kdyz jsem videla vsechny maminky, kterym dite zpusobne jde vedle nich, jenom to moje jako nerozena strela.

Sceny mi zase tolik nedelala. Kopani na zemi (coz na mne par krat zkusila) jsem proste ignorovala. Kdyz ji to bavi, muze si rvat a lezet na zemi do sytosti, dojem to na mne nedela a to velmi rychle pochopila.

Taky me zkousela placat sveho casu, to jsme si vyrikaly vcelku rychle. Kombinovala jsem placnuti zpatky a domlouvani. Pokud me uhodila, placla jsem ji zpatky, ona se me pokusila ve vzteku uhodit znova, obratem jsem ji otocila a placla silneji. A toto jsem opakovala, pokazde zvysovala intenzitu placnuti, dokud si to mala nerozmyslela, jestli me chce jeste jednou placnout. At si mysli kazdy kdo chce co chce, pochopila to rychle., nam tahle metoda dobre zafungovala. Doprovazela jsem to slovy, ze at se dobre zamysli nad tim, jestli me chce opravdu bit, protoze jednak jsem silnejsi a jednak maminka rozhoduje, jestli bude cokoladka, pohadka v TV a hriste a jestli me bude bit, tak nebude ani pohadka, ani cokoladka a zlobive holcicky sedi doma a nechodi na hriste. Pochopila to velmi rychle.

Na hysteraky doma zabiralo velmi dobre soupnout do mimi postylky. Ona z toho dlouho neumela vylezt, tam se mohla vyvztekat do sytosti. Vetsinou se velmi rychle uklidnila.

V mezicase uz do postylky nedavam, uz umi vylezt, ted ji posilam do pokoje. Samozrejme tam byt nechce. To me nevadi, dvere nezaviram. Kdyz se snazi z pokoje utect, odchytim ji, odnesu zpatky a polozim na koberec. Klidne zopakuju 30×, pokud to je nutne, pokazde zopakuju, ze bude tady, dokud se neuklidni. Vetsinou po 10min nejpozdeji uz slibuje, ze bude hodna a snazi se ovladnout emoce.

Jinak, na knourani a vypiskovani nereaguju. Jsem na to vyslovene alergicka. Kdyz zacne nesouhlasne pistet a vynucovat si, ze neco chce, opakuju ji, ze ma mluvit normalne, jekotu nerozumim. Docela uspesne eliminuji timto jecive vynucovani si veci. Ona vi, ze tim nedosahne NICEHO. Jenom me nastve a kdyz jsem nastvana, tak ji tuplem nevyjdu vstric.

Vek skoro 3 roky v mezicase.

Příspěvek upraven 14.10.19 v 11:53

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9034
14.10.19 11:49

@Ou proč by nemohlo být batole ukázněné? 8o mám 2 děti a nikdy s nimi nebyl problém…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16734
14.10.19 11:53
@Makca87 píše:
@Ou proč by nemohlo být batole ukázněné? 8o mám 2 děti a nikdy s nimi nebyl problém…
:mrgreen: :mrgreen: :pankac:
Tak určitě. Problém může nebýt tak jedině s cvičenými opičkami a to taky ještě ne 100%. Je úplně normální, že děti v určitém věku reagují tak, a v jiném zase jinak.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.10.19 11:54
@warita píše:
Dcera do 2 let a neco venku stale odbihala, neposlouchala, na zavolani nereagovala, v obchode se mi stale ztracela. Bylo mi smutno, kdyz jsem videla vsechny maminky, kterym dite zpusobne jde vedle nich, jenom to moje jako nerozena strela.

Sceny mi zase tolik nedelala. Kopani na zemi (coz na mne par krat zkusila) jsem proste ignorovala. Kdyz ji to bavi, muze si rvat a lezet na zemi do sytosti, dojem to na mne nedela a to velmi rychle pochopila.

Taky me zkousela placat sveho casu, to jsme si vyrikaly vcelku rychle. Kombinovala jsem placnuti zpatky a domlouvani. Pokud me uhodila, placla jsem ji zpatky, ona se me pokusila ve vzteku uhodit znova, obratem jsem ji otocila a placla silneji. A toto jsem opakovala, poakzde zvysovala intenzitu placnuti, dokud si to mala nerozmyslela, jestli me chce jeste jednou placnout. At si mysli kazdy kdo chce co chce, pochopila to rychle. Diprovazela jsem to slovy, ze at se dobre zamysli nad tim, jestli me chce opravdu bit, protoze jednak jsem silnejsi a jednak maminka rozhoduje, jestli bude cokoladka, pohadka v TV a hriste a jestli me bude bit, tak nebude ani pohadka, ani cokoladka a zlobive holcicky sedi doma a nechodi na hriste. Pochopila to velmi rychle.

Na hysteraky doma zabiralo velmi dobre soupnout do mimi postylky. ONa z toho dlouho neumela vylezt, tam se mohla vyvztekat do sytosti. Vetsinou se velmi rychle uklidnila.

V mezicase uz do postylky nedavam, uz umi vylezt, ted ji posilam do pokoje. Samozrejme tam byt nechce. To me nevadi, dvere nezaviram. Kdyz se snazi z pokoje utect, odchytim ji, odnesu zpatky a polozim na koberec. Klidne zopakuju 30×, pokud to je nutne, pokazde zopakuju, ze bude tady, dokud se neuklidni. Vetsinou po 10min nejpozdeji uz slibuje, ze bude hodna a snazi se ovladnout emoce.

Jinak, na knourani a vypiskovani nereaguju. Jsem na to vyslovene alergicka. Kdyz zacne nesouhglasne pistet, ze neco chce, opakuju ji, ze ma mluvit normalne, jekotu nerozumim.

Reaguji přesně jako ty. Chovám se stejně jako popisuješ, jen mi přijde, že na ní nic z toho nefunguje. Neustále jí domlouvám a domlouvám…prijde mi jako kdyby nevnímala.

• Citovat
  • Nahlásit
17324
14.10.19 11:56
@unuděná píše: :mrgreen: :mrgreen: :pankac:
Tak určitě. Problém může nebýt tak jedině s cvičenými opičkami a to taky ještě ne 100%. Je úplně normální, že děti v určitém věku reagují tak, a v jiném zase jinak.

souhlasim s tim, ze nektere deti jsou resitentni vuci vychove, nicmene me se treba chovani dcery v urcitych ohledech docela dari korigovat, Ja myslim, ze ona je presne ten typ, ktery by pistel, vynucoval si, valel se hystericky po zemi a placal, kdybych tomu dala volny prubeh.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17324
14.10.19 11:58
@Anonymní píše:
Reaguji přesně jako ty. Chovám se stejně jako popisuješ, jen mi přijde, že na ní nic z toho nefunguje. Neustále jí domlouvám a domlouvám…prijde mi jako kdyby nevnímala.

zkusila bych nedomlouvat do nekonecna. Ona te slysela hned napoprve predpokladam. Dal nereagovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16734
14.10.19 11:59

@warita To neříkám, já mám děti taky poměrně dost klidné a dá se s nimi domluvit, nikdy mi nezdrhaly do silnice, v obchodě nebo na hřišti, když houknu, přijdou. Jen mi přišlo úsměvné tvrdit, že s dětmi „nikdy nebyl problém“ :mavam: I když možná co jednomu jako problém přijde, jinému ne :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17324
14.10.19 12:02
@unuděná píše:
@warita To neříkám, já mám děti taky poměrně dost klidné a dá se s nimi domluvit, nikdy mi nezdrhaly do silnice, v obchodě nebo na hřišti, když houknu, přijdou. Jen mi přišlo úsměvné tvrdit, že s dětmi „nikdy nebyl problém“ :mavam: I když možná co jednomu jako problém přijde, jinému ne :mrgreen:

aha, tak v poho, pak si rozumime. No moje klidne nebylo. Ale z toho odbihani a neposlouchani na verejnosti uz vyrostla. U hysteraku pochopila, ze tudy cesta nevede.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat