Neumí v 5 letech na kole

1259
15.6.13 19:52

NEUMÍ V 5LETECH NA KOLE

Ahojky, koupili jsme dceři kolo, boužel asi dost pozdě, je ji už 5let a nikdy kolo neměla. A protože je vysoká, kolo už je 20tka a na to už se prý přídavný kolečka nedělají.
Máme tedy přídavnou tyč, na přidržování. Ale mám pocit, že dceru bude těžké ji na něm naučit. Navíc je dost drobná a kolo velké. Hlavně máme problém, že když na něm jede, je pořád víc nahnutá do jedné strany a neumí na něm sedět rovně. Tak že mám starch, že se snad nenaučí držet na něm rovnováhu :(
Navíc ona se všeho bojí, tudíž i na tom kole. Má ho tedy jen pár dnů, ale mám strach, aby se to vůbec naučila.
máte s tím někdo zkušenosti, naučí se to tak pozdě. Proč je furt nahlá k jedné straně a neumí na něm sedět rovně?
jsem z toho docela špatná, všichni děti kolem ní už jezdí na kole i bez přídavných koleček a ona tak velká holka to neumí.
Dcera i říká, když kolo veze, že je těžké, ale to je asi většina ne? a nemělo by to mít na jízdu, když na kole jezdí vliv? A jak jsem již psala, ona je drobná, takový hubeňour vysoký.
Moc děkuji za odpověď.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
13257
15.6.13 19:59

Naše holka se naučila téměř v osmi letech…prostě se bála a neměla potřebu jezdit na kole…nakonec jsme jí už z velkého sundali šlapky a sjížděla z mírného kopečka u domu (jako na koloodrážedle) a tak se naučila držet rovnováhu, takže když jsme jí tam vrátili šlapky zpátky, už to šlo „samo“ :palec:
Nejmladší jsme už vůbec kolo s pom. kolečky nenechali, jezdila na odrážedle a přešla rovnou na kolo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5855
15.6.13 20:01

Na kole se dá naučit v každém věku. Můžete ji nechat jezdit na koloběžce, aby trénovala rovnováhu. Stejně s ní ze začátku musí někdo běhat a držet ji. Ke straně je nakloněná, protože jede pomalu a nedrží rovnováhu. Hlavní je movitace. Viděla jsem v parku 12-tiletého kluka. Zřejmě si přál kolo a babička se rozhodla, že ho to naučí. Vysadila ho, začal šlapat, jel po měkké cestě, takže ještě pomaleji a okamžitě bezvládně spadnul. Bylo vidět, že ho to bolí, ale babička mu ještě vrzila facku a musel znova. Tomu se říká pozitivní motivace :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6853
15.6.13 20:03

Z toho si nic nedělej malá bude mít ted šest a je to sotva týden co se na kole naučila. Taky je strašpytel, měla brusle, kolo, koloběžku a ze všeho panika, nakonec jsme pořídili odrážedlo a s tím už se to dalo, docela se na něm naučila rovnovze takže přešla lépe na kolo, manžel ji na něm ty boční kolečka oddělal a dal sedátko co nejníže aby se mohla kdykliv ju bral balanc pěkně postavit pevně na nohy i když seděla, samo že to byly nervy než se odhodlala ale pak se jí to jednou povedlo že udělala tří tempa, zjistila že dobrý žiju a od té dby drandí jak dívá, není den aby nechtěla jet na kole :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11530
15.6.13 20:07

Měli jsme doma stejný případ. Naučila se jezdit až v 7 letech. Nyní v 8 je schopná projezdit celý den na kole :roll: Zkuste odložit kolo a přejít na koloběžku, my jsme pořídili tu velkou s hrubými koly. Jak se naučila udržet rovnováhu na koloběžce, na kole to šlo mnohem snadněji. Jo a učit na trávě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6043
15.6.13 20:17

Jak tu někdo psal, co odendat šlapky a zkoušet to jako na koloodrážedle?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2612
15.6.13 20:19

Výborná věc je to odrážedlo, ale na 5 letou holčičku už asi ne.Syn na něm jezdil od 2 a půl let, teď jsou mu čtyři, koupili jsme kolo, sedl a jel. Vůbec jsme nechápali. A s tou váhou kola je to určitě důležité, pokud je kolo hodně těžké, děti to nedokážou ušlapat. Hodně štěstí, při učení, určitě se to naučí :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
306
15.6.13 20:22

@zoui08 to vůbec neřeš, to se naučí. Syn se naučil až teď v osmi letech a jak mu to jde. Každý den teď chce jezdit. Od kamarádky syn se naučil taky v sedmi letech. Nech tomu čas a uvidíš jak to pak půjde dceři hezky samo. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15672
15.6.13 20:28

@zoui08 Zkuste někde půjčit koloodrážedlo a nechte ji pár dní jezdit na něm. Nebo na koloběžce.

Jinak já taky přídavná kolečka nikdy neměla a moje první kolo bylo (aspoń co si pamatuju) dvacítka, malá se tenkrát snad ani nedělala :lol:. A naučili jsme se všichni ;). Možná bude víc odřenin, ale v pěti letech není zas tak pozdě.

Rozhodně nedoporučuji srovnávat s ostatními dětmi (a už vůbec ne před dítětem), to je vždycky akorát na škodu. No a co, tak ostatní děti umí, však brzy se to naučí i ta vaše a nikdo se nebude ptát, kdy se to naučila. Mám svoje zkušenosti - naše mladší dcera začala chodit v 18 měsících, stejně staré děti chodily třeba i o 3/4 roku dřív a dneska by to nikdo nepoznal (některé z nich třeba ještě nejezdí na kole s kolečky, naše Mája jezdí na kole už rok).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5054
15.6.13 20:29

Ber to tak když se nenaučí tak co?

moje straší 4,5r kolo má a sídlí ve sklepě, protože ho táhnu někam a zas zpátky a to mně nebaví, dcera po 2min řekne tak co kdyby jsme si třeba foukaly bublifuk.

Mně je 35 a neumím šplhat vždy za 5 :mrgreen: a opravdu mi to v životě nijak nepokazilo kariéru :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1494
15.6.13 20:30

To chce naučit ji udržovat rovnováhu, kupte koloběžku (ideálně s nafukovacími koly, není tak tvrdá, dá se s ní i do terénu). Škoda, že nejezdila na koloodrážedle, to je taky super na naučení rovnováhy a víc se jízda podobá jízdě na kole.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
415
15.6.13 20:32

Já neuměla ani v 7 a nakonec drandim jako drak, hihi :mrgreen: Buď v klidu, já začla z minuty na minutu, prostě jsem jednou sedla a jela :) Hlavně na ní netlač :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16783
15.6.13 20:34

Tak mě malej od roka a pů jezdí na koloodrážedle a ted ve 2,5 se naučil šlapat ale s přídavnýma kolečkama ale počítám že mu je brzo sundám tak uvidíme co to udělá ale myslím že na to jsou právě nejlepší ty koloodrážedla malej když jede na rovince nebo mírně z kopce, zvedne nohy a jede třeba 15m v pohodě a rovnováhu drží na to je to super a pak se krásně přejde na kolo :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1259
15.6.13 20:36
@banibag2 píše:
Naše holka se naučila téměř v osmi letech…prostě se bála a neměla potřebu jezdit na kole…nakonec jsme jí už z velkého sundali šlapky a sjížděla z mírného kopečka u domu (jako na koloodrážedle) a tak se naučila držet rovnováhu, takže když jsme jí tam vrátili šlapky zpátky, už to šlo „samo“ :palec:
Nejmladší jsme už vůbec kolo s pom. kolečky nenechali, jezdila na odrážedle a přešla rovnou na kolo.

je, tak že taky později? no já měla výčitky, že tak pozdě.
A jakou velikost toho kola měla na kterém jste ji ty šlapky sundali?
dcera má kolo velikost 20 a na menším čísle (16tce) na to už byla velká.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1259
15.6.13 20:41

Holky díky, trochu jste mě uklidnily.
Koloběžku má, ale jen tu s těmi menšími kolečkami.
A teď ještě kupovat další koloběžku, na to není. A odrážedla asi pro tak velké děti už nejsou.
Jinak s tím sezením, ona nesedí jako že by se jen nakláněla na jednu stranu, ale má jakoby víc vystrčený ten jeden bok do strany.Jako by měla křivé záda, ale to nemá. Není najloněná celým tělem do strany.Tak já nevím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat