Neumím přijmout lichotky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.08.19 08:45
Neumím přijmout lichotky

Ahoj ženy, věc se má tak, jakmile mi někdo řekne něco milého, pochválí mě, složí mi poklonu… Tak já to nedokážu přijmout. Prostě mám tendenci jim to milé, co mi řeknou, vyvracet. Nejvíc mě to mrzí u přítele. Když mi třeba řekne, že mám hezký zadek, tak já ne, abych to vzala, ale začnu hned vyvracet. Jakože na něm mám celulitidu a je velkej a tohle a tamto… V prvé řadě to trápí mě a ve druhé to pak samozřejmě znamená, že ten člověk nebude říkat nic milého, když se takhle pak hned shazuju. Potřebovala bych na tom zapracovat. Případně, máte to taky některá? Naučily jste se s tím nějak bojovat? Díky za odpovědi. :)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Lucy75
Ukecaná baba ;) 1044 příspěvků 13.08.19 08:46

Usměju se a poděkuju :mrgreen: není nic jednoduššího :mrgreen: :kytka:

Kriss Tina
Extra třída :D 11620 příspěvků 13.08.19 08:47

Taky to tak mám, paradoxně mi vždycky nekdo chválí to, co se mi na mě líbí nejmíň :mrgreen: ale místo vyvraceni spolknu ten svůj komentář a řeknu jenom díky a dal to nerozvadim :lol:

Popokatepetla
Závislačka 3475 příspěvků 13.08.19 08:56

A co to zkusit s přítelem cíleně trénovat? Jednoduše ho požádej, ať ti pochválí zadek a předem si připrav odpověď. Když to udělá několikrát za den, ty si postupně přivykneš na to, že na pochvalu máš reagovat poděkováním.

a12
Hvězda diskuse 37915 příspěvků 13.08.19 09:08

Vidis, a ja mam z takových lidi pocit, ze jen chtej, aby je ten dotycnej o to presvedcoval.. Jakoze mas hezkej zadek, ale ne nemam podivej na tu celulitidu..
Ale prosimte, kde? Vzdyt mas zadek perfektní..
Ale ne nemam (at to rekne ještě jednou)

Ou
Echt Kelišová 8547 příspěvků 13.08.19 09:20

Tak prostě začni trénovat, že za lichotku se prostě jen usměješ a řekneš děkuju. Naplánuj si nějakou malou odměnu, která tě bude těšit pokaždé, když zvládneš jen poděkovat a neznačneš s další litanií, proč vlastně jsi strašná, jako odpověň na to, když ti někdo chce říct, že si fajn.

Nejdřv se ti to bude dařit jen občas, časem si vypěstuleš zdravý návyk prostě jen poděkovat, namísto neurotického shazování se.

Pokud k tomu ještě přidáš nějakou cestu k sebepřijetí a zjištění že nejsi tak nemožná, jak s představuješ, tak to půjde ještě líp.

Ale tu toho poděkování je to fakt jen na rozhodnutí a malé odměně za každý správně splněný úkol.

Navíc teda to vymlouvání lichotek nepůsobí skromě, ale v lepším případě neuroticky (tedy že ten člověk je zavalený úzkostní a nesnáší sám sebe), pro méně empatické je to pak to co
@a12 zmiňuje:
Vidis, a ja mam z takových lidi pocit, ze jen chtej, aby je ten dotycnej o to presvedcoval.. Jakoze mas hezkej zadek, ale ne nemam podivej na tu celulitidu..

Takže na místo aby reakce vedla k dojmu skromnosti, tak může otrávit. Úsměv a poděkování nic takového nedělají.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.08.19 09:27

Jo, je to tak. O příteli často říkám, že je citlivý „jak pařez“, takže určitě není z těch, co by mi začal hned vymlouvat, že to není tak, jak říkám a podobně, takže to určitě neříkám proto, abych tu lichotku slyšela znovu. Sama tohle nesnáším. Občas už dovedu nějak zareagovat. Co se týče třeba očí, vlasů, pfff, těchhle věcí, ale jakmile dojde třeba na postavu. Já nevím, nejsem tlustá, ale ploché břicho prostě nemám a vím, že on to vidí zkresleně. Ano, není na úplně štíhlé, ale taky kolikrát člověk vidí, že se mu třeba líbí nějaká hubeňounká herečka a tak. Tak prostě je to tak, že se beru objektivně. Jasný, nechci, aby mě viděl tak, jak se vidím já, ale nějak mi to nedá, vypadne to ze mě dřív, než stihnu zareagovat. No, holt budu muset zkusit trénovat. :nevim:

Ou
Echt Kelišová 8547 příspěvků 13.08.19 09:37
@Anonymní píše:
Jo, je to tak. O příteli často říkám, že je citlivý „jak pařez“, takže určitě není z těch, co by mi začal hned vymlouvat, že to není tak, jak říkám a podobně, takže to určitě neříkám proto, abych tu lichotku slyšela znovu. Sama tohle nesnáším. Občas už dovedu nějak zareagovat. Co se týče třeba očí, vlasů, pfff, těchhle věcí, ale jakmile dojde třeba na postavu. Já nevím, nejsem tlustá, ale ploché břicho prostě nemám a vím, že on to vidí zkresleně. Ano, není na úplně štíhlé, ale taky kolikrát člověk vidí, že se mu třeba líbí nějaká hubeňounká herečka a tak. Tak prostě je to tak, že se beru objektivně. Jasný, nechci, aby mě viděl tak, jak se vidím já, ale nějak mi to nedá, vypadne to ze mě dřív, než stihnu zareagovat. No, holt budu muset zkusit trénovat. :nevim:

Přestaň to řešit. PRostě ta žádoucí reakce je úsměv a poděkování.

Tohle je naprosto ukázkový planý neurotický kolotoč sebezhazování.

Vždycky když se ti tohle v hlavěvě spustí, tak nejlepším řešením je všimnout si toho, že ti zase jede neurotický kolotoč a najít cestu, jak z něj vystoupit a věnovat se čemikoliv jinému.

Tohle nesmyslné přemítání o tom jak si špantá a nemožné tě nemotivuje se zlepšit, to už by si to dávno dělala, jen tě udržuje v neurotických sterotypech, které sebou nejčastěji nesou paralýzu toho, aby si dělala co skutečně chceš a abys nedejbože byla spokojená.

Flyingfrog
Extra třída :D 12364 příspěvků 13.08.19 09:50
@a12 píše:

Ne, to ti lidi fakt nechtějí. :roll:

Mám to úplně stejně jako zakladatelka. Jednak ty lichotky nesnáším a druhak fakt nepotřebuju, aby mi někdo cpal, že mám něco pěkného, když si to já nemyslím. :roll:

Zakladatelko, mám to stejně jako ty, ale už jsem se asi naučila říct „díky“ a přidat jakžtakž úsměv. A dál to neřešit, jo občas pronesu něco o slepotě toho, kdo lichotí.

ontar
Ukecaná baba ;) 2022 příspěvků 13.08.19 09:57

Až ti bude příště chválit zadek, tak si na znamení díků nahlas pořádně prdni…to ho určitě rozhodí…teda pokud ti ten prd nepochválí…

a12
Hvězda diskuse 37915 příspěvků 13.08.19 09:58
@Flyingfrog píše:
Ne, to ti lidi fakt nechtějí. :roll:

Mám to úplně stejně jako zakladatelka. Jednak ty lichotky nesnáším a druhak fakt nepotřebuju, aby mi někdo cpal, že mám něco pěkného, když si to já nemyslím. :roll:

Zakladatelko, mám to stejně jako ty, ale už jsem se asi naučila říct „díky“ a přidat jakžtakž úsměv. A dál to neřešit, jo občas pronesu něco o slepotě toho, kdo lichotí.

Kdyz nepotrebujes aby ti to nekdo cpal tak to nevyvracej..
Protože jak píšu, vetsina lidi ti to bude jeste opakovat jakoze aby te presvedcil..
Tak myslim, ze je lepší rict dik a dal se v tom nenimrat.. To je spis pro zakladatelku, ty pises, ze uz to delas..
A jinak to, ze vy se vidite jako tlustý atd. Neni důležitější jak vas vidi okoli?
To je jak s anorektickou, ta se taky vidi jako tlusta a oskliva.. Jo v ocich okoli uz oskliva je, ale určitě ne kvuli tloušťce

MP Krista
Zasloužilá kecalka 826 příspěvků 13.08.19 10:19

Zkuste se alespoň jednou denně pochválit sama. Nahlas před zrcadlem nebo si to napište do diáře a znovu a znovu čtěte. Vymyslete si co nejroztomilejší pochvalu. Mě naučila kouzelně reagovat moje dcerka. Bylo jí asi 5 let a já ji pochvalila. „Ty jsi tak hezká!“ A ona se usmála a s uspokojením řekla: " Já vím. ". Mmch včera mi poslala fotku svého nového diáře. Na obálce je tlustý pejsek s korunkou na hlavě a nápis : Na 2020% jsem princezna!

Klopotkova
Extra třída :D 12882 příspěvků 13.08.19 10:35
@ontar píše:
Až ti bude příště chválit zadek, tak si na znamení díků nahlas pořádně prdni…to ho určitě rozhodí…teda pokud ti ten prd nepochválí…
:palec: :mrgreen: @opozice
Tomkins
Zasloužilá kecalka 785 příspěvků 13.08.19 10:35
@MP Krista píše:
Zkuste se alespoň jednou denně pochválit sama. Nahlas před zrcadlem nebo si to napište do diáře a znovu a znovu čtěte. Vymyslete si co nejroztomilejší pochvalu. Mě naučila kouzelně reagovat moje dcerka. Bylo jí asi 5 let a já ji pochvalila. „Ty jsi tak hezká!“ A ona se usmála a s uspokojením řekla: " Já vím. ". Mmch včera mi poslala fotku svého nového diáře. Na obálce je tlustý pejsek s korunkou na hlavě a nápis : Na 2020% jsem princezna!

Je to tak. Já si myslím, že zakladatelka se nemá ráda a problém s přijímáním lichotek je jen špička ledovce. Když se bude učit přijímat lichotky, je to sice posun vpřed, ale je to stále jen řešení následků, ne příčiny.

Uvedu příklad. Bývalá přítelkyně se zase neuměla omluvit. I když sama o sobě věděla, že udělala něco špatně a někomu ublížila, stejně až do roztrhání těla tvrdila, že to bylo vlastně v pořádku. Ona si o sobě uvnitř myslela, že ona je ta špatná a tak se za každou cenu snažila bránit a vyvracet to okolí, když někdo poukázal na nějakou její sebemenší chybu. Což samozřejmě situaci vůbec nepomáhalo.

Sice se časem naučila říkat „promiň“ a jít od toho, ale ten její pocit méněcennosti nezmizel. Akorát to ostatní v této konkrétní věci neviděli.

Proto doporučuju zakladatelce, aby se měla ráda a zvyšovala si sebevědomí. Pak z toho přirozeně vyplyne, když jí přítel pochválí prsa, že ona odpoví jen: „Že jo? Já se na ně taky ráda dívám.“

FreeLady12
Nadpozemská drbna 26699 příspěvků 13.08.19 11:57
@Anonymní píše:
Ahoj ženy, věc se má tak, jakmile mi někdo řekne něco milého, pochválí mě, složí mi poklonu… Tak já to nedokážu přijmout. Prostě mám tendenci jim to milé, co mi řeknou, vyvracet. Nejvíc mě to mrzí u přítele. Když mi třeba řekne, že mám hezký zadek, tak já ne, abych to vzala, ale začnu hned vyvracet. Jakože na něm mám celulitidu a je velkej a tohle a tamto… V prvé řadě to trápí mě a ve druhé to pak samozřejmě znamená, že ten člověk nebude říkat nic milého, když se takhle pak hned shazuju. Potřebovala bych na tom zapracovat. Případně, máte to taky některá? Naučily jste se s tím nějak bojovat? Díky za odpovědi. :)

Taky jsem měla podobný problém. Začala jsem to řešit sarkastickými hláškami. Uspokojí to mě i chvalivce :D
Např.: Máš pěkný zadek
„Díky, leta dřiny.“
Nebo „Díky, taky to stálo dost úsilí. To víš, ty pomeranče se samy nesnědi.“ :mrgreen:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama