Neumím vypnout, relaxovat

2.9.20 13:21

neumím vypnout, relaxovat

Ahoj, ráda bych se na vás obrátila s dotazem. Zní to možná hloupě, ale opravdu nedokáži vypnout. Neustále musím nad něčím přemýšlet, co ještě musím udělat, jak to udělám, co budu dělat zítra. Cítím, že potřebuji uplně vypnout, ale prostě to nejde. Už přemýšlím, e navštívím psychologa, protože jinak se zblázním.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
15
2.9.20 13:30

Ahoj,
zkus si přečíst knížku „Moc přítomného okamžiku“. Mě to na stejný problém dost pomohlo. Popisuje tam techniky, které u mě fungují.
Zdravím
Petra

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2.9.20 13:42

@Petch tak sem si ji obědnala :) task snad pomůže :srdce: moc děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9569
2.9.20 13:56

Mně pomohla jóga. Začala jsem ráno a večer cvičit krátká jógová cvičení vč. dýchání a to mě dost zklidnilo. A pak co mě teda zaručeně pomáhá, když mi jedou myšlenky a nejdou zastavit je divadelní představění od Duška 4 dohody. Je i kniha, ale za mě to Dušek perfektně hraje :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2.9.20 14:17

@Kotatko03 jógu sem právě zkoušela, le upřímně mě moc nebaví. Jsem spíš na ty kruhové treninky. Ale také jsem četla, že může pomoci, zkusím tedy jiné studio Brně, třeba jsem měla špatnou zkušenost,

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9569
2.9.20 14:22
@heluska1992 píše:
@Kotatko03 jógu sem právě zkoušela, le upřímně mě moc nebaví. Jsem spíš na ty kruhové treninky. Ale také jsem četla, že může pomoci, zkusím tedy jiné studio Brně, třeba jsem měla špatnou zkušenost,

Já začala s jógou kvůli krční páteři a bolestem, ne že by mě bavila, ale začala mi pomáhat a pak je to jasné :D A pak jsem začala pozorovat i ty další přínosy, jak mě to zklidňuje atp.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2348
2.9.20 14:30

Mě pomohlo najít si hezkého koníčka - šiju. To mě vždycky tak naplňuje a uklidňuje. Vždycky jsem pořád lítala, co všechno musím stihnout, uklidit, zařídit a teď si pustím hezký film, hodím nohy na stůl a šiju si. Pomaloučku, v klídku. Nemusím to mít zítra hotové. Celkově mě to naučilo trpělivosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6928
2.9.20 15:06

@heluska1992 Ahoj,
je moc dobře, že sis uvědomila, že je toho na tebe už příliš. Je to základní krok k tomu, abys s tím začala nějak pracovat a zlepšilo se to.
Je potřeba říct si, proč tomu tak je. Jestli je to prací, nebo kombinací práce + další (např. rodinné) povinnosti.
Nauč se přijmout to, že vzít si čas sama pro sebe, svůj odpočinek nebo koníčky, není sobectví.
Věřím, že máš něco, co tě energií nabíjí, při čem vypneš a odpočineš si. Procházka, běh, plavání, posadit se někde v kavárně, čtení, prostě cokoliv. Přemýšlej, jak upravit den tak aby sis skutečně nějaký čas dopřála. A postupně z toho udělej standard, na který si nakyneš ty i okolí.
Já třeba jel včera domů hrozně bez energie, tak jsem sjel k řece, chvíli se díval na vlnící se rákosí, vlny na hodině, které dělal silnější vítr, koukal na les naproti a i taková malá chvilka stačila k tomu, že jsem přijel domů klidný, lépe naladěný. I taková chvilka udělá hodně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2.9.20 16:11

@Premek_Orac já mám ten problém, že ikdyž mám čas, tak nedokážu vypnout myšlenky. včera jsem byla s kamarádkou v sauně a místo relau, sem plánovala, co musím udělat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1846
2.9.20 16:30

Základ je najít si na to čas. Třeba ta sauna. A pak se vůlí přimět ne nemyslet na nic - to je sakra těžké, když to člověk neumí, ale myslet na jednu věc. Na něco nenáročného, radostného, pozitivního, normálně se zasnít. A vždy když se přistihneš, že ti utekly myšlenky jinam, tak se přinutit zpátky myslet nad jedním tématem.
Třeba že jsi u moře, co bys tam dělala.
Já třeba myslím na sex.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2.9.20 16:53

I meditace a relaxace se musí naučit, ale pak to hodně pomáhá ;)… Prostě to chce postupně…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
966
2.9.20 17:08

@heluska1992 Vypadnout z kolotoče. Zařiď si volno a ujeď-kamkoliv s někým, kdo Ti bude oporou, ne přítěží. Stačí v pohodě hezký víkend, hotel s bazénem, příjemnou obsluhou a voňavým povlečením na pokoji. Pokud před tím neutečeš, jednoho dne se zhroutíš z vyčerpání a to už taková legrace není. Nejsi sama, spolehni se. Zajímavé je, že i tomu blbému autu dáme servis, ale sobě ne.My prostě musíme vydržet vše. Ale to je veliký omyl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6928
4.9.20 13:50
@heluska1992 píše:
@Premek_Orac já mám ten problém, že ikdyž mám čas, tak nedokážu vypnout myšlenky. včera jsem byla s kamarádkou v sauně a místo relau, sem plánovala, co musím udělat.

Ahoj,
to moc dobře znám…
Já si našel věci, při kterých opravdu přestanu myslet na povinnosti, starosti.
Jednou z nich je sport a turistika, druhou je… ehm… sex. Tak zkus také hledat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama