Neurol - závislost

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.08.19 17:05
Neurol - závislot

Zdravím, trpím občasnou nespavostí, že 4 dny usnu a spím normálně pak třeba 1 až 2 dny nemůžu usnout, pak třeba celý týden spím normálně a pak zase 1 den nemůžu usnout atd. Paní doktorka mi předepsala neurol 0,25 že si ho mám dát občas, když nemůžu usnout. Můžu si na něm vypěstovat závislost popř. může se mi něco stát, když si ho vezmu tak semtam?
Díky

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Aneta_0
Kecalka 313 příspěvků 05.08.19 17:09

Závislost můžeš, ale to by si musela brát opravdu často a ve velkých dávkách, sem tam ti neublíží :) ale osobně bych zkusila jinou metodu, než tyhle léky…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.08.19 17:14

@Aneta0 ani doktorka si neví rady, kdybych trpěla nespavostí tak nespím vůbec, ale takhle? Někdy usnu normálně a někdy se převaluju a nemůžu zabrat. Zkoušela jsem, čaje… přírodní léky na spaní, teplé mléko s medem, pivo… a nic nezabíra, tak mi doktorka dala neurol. Mám strach ho brát kvůli závislosti no.

Evkad
Kecalka 358 příspěvků 05.08.19 17:19

Občas jsem také měla problém se spánkem, tak jsem prostě vstala a něco dělala. Druhý den šla spát dříve, pokud to šlo. Pokud jsem zase měla problém s usnutím, tak jsem dělala to samé, co den předtím. Ono se tělo časem unaví a usne.

Projdi si net, existují i jiné přírodní prostředky na spaní plus spánková hygiena.

warita
Extra třída :D 12164 příspěvků 05.08.19 17:23
@Anonymní píše:
@Aneta0 ani doktorka si neví rady, kdybych trpěla nespavostí tak nespím vůbec, ale takhle? Někdy usnu normálně a někdy se převaluju a nemůžu zabrat. Zkoušela jsem, čaje… přírodní léky na spaní, teplé mléko s medem, pivo… a nic nezabíra, tak mi doktorka dala neurol. Mám strach ho brát kvůli závislosti no.

Tohle mam teda i ja a jeste mne nikdy nenapadlo to resit medikamentozne. A kdyz usnu, tak to jest neznamena, ze budu spat dobre. Bohuzel.

ZuzaM
Ukecaná baba ;) 1294 příspěvků 05.08.19 17:28

Neurol je rozhodně návykový.

ka2ka
Neúnavná pisatelka 16263 příspěvků 05.08.19 17:35
@Anonymní píše:
@Aneta0 ani doktorka si neví rady, kdybych trpěla nespavostí tak nespím vůbec, ale takhle? Někdy usnu normálně a někdy se převaluju a nemůžu zabrat. Zkoušela jsem, čaje… přírodní léky na spaní, teplé mléko s medem, pivo… a nic nezabíra, tak mi doktorka dala neurol. Mám strach ho brát kvůli závislosti no.

já ti nevím to je snad normální že někdy člověk nemůže usnout ne?

Kačus82
Echt Kelišová 7825 příspěvků 05.08.19 17:37

Ja měla jeden cas problemy se spankem, brala jsem Persen (prirodni kombinace bylin), neoblbne, trochu zklidni. Spankova hygiena je jeste důležitější, kazdy vecer to same, zadne modre svetlo, tma a klid, cerstvy vzduch. Kdyz nezaberu, jdu neco delat (neco otravneho), pak to zkusim znovu. Hlavne se nedozirat tim, ze to zase nejde. Nejde dneska, dospim zitra. U tech leku bych se bála, ze budu porad spekulovat, jestli UZ ho vzit nebo jeste pockat. Jeste pozn- problemy se spankem jsou jednim z priznaku deprese, tak jestli neni zakopany pes tady…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.08.19 17:39

@ka2ka fakt? Já nevím, jako jednou za půl roku asik ano, několikát do měsíce?

ka2ka
Neúnavná pisatelka 16263 příspěvků 05.08.19 17:41
@Anonymní píše:
@ka2ka fakt? Já nevím, jako jednou za půl roku asik ano, několikát do měsíce?

mám to stejně někdy usnu jak mimino a pak třeba tři dny nemůžu :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.08.19 17:45

@ka2ka fakt? A zdravotně jsi na tom dobře? Jako pro mne za mne nemusím spát, ale mám strach o své zdraví. Hodně si vždy googlím a články typu “nespíte, tak si zadělávate na velký zdravotní problém” atd. mi moc nepřidávají na klidu.

Ou
Echt Kelišová 9024 příspěvků 05.08.19 17:46

ANo, můžeš si na něm vypěstovat závislost a navíc ničí spánkovou architekturu. Není třeba se ho bát, pokud si ho dáš skutečně jen občas.

Ale - vstup do psychoterapie a řeš příčinu.

stankaSR
Zasloužilá kecalka 551 příspěvků 05.08.19 17:49

Ja trpím nespavosťou od tehotenstva, takže 7 rokov som poriadne nespala, tak ako som bola zvyknutá predtým. Pomáha mi pustiť si cez sluchátka na YouTube hypnózu alebo asmr videá, nepozerám to, mam to otočené obrazovkou dolu aby ma neosvetľovalo modré svetlo. Len to počúvam a ono ma to upokojí a skôr zaspím. Inak buntoším aj do 3 v noci a o siedmej už ma ťahá syn z postele, takže toto je moja záchrana. Lieky som na to nikdy nebrala.

ka2ka
Neúnavná pisatelka 16263 příspěvků 05.08.19 17:54
@Anonymní píše:
@ka2ka fakt? A zdravotně jsi na tom dobře? Jako pro mne za mne nemusím spát, ale mám strach o své zdraví. Hodně si vždy googlím a články typu “nespíte, tak si zadělávate na velký zdravotní problém” atd. mi moc nepřidávají na klidu.

zdravotních problémů mám spoustu, ale né způsobených nespavostí. Moc se hlídáš a moc to řešíš, buď něco dělej a nebo si čti, háčkuj a je to jako neurol bych na to že občas nemůžu spát nebrala :nevim:

Verun83
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.08.19 18:32

A jake mas navyky pred spanim? Chodis do postele ve stejnou dobu?

U me staci pretahnout cas, kdy mam jit do postele a nemuzu usnout a pak spatne spim. Vim, ze o pul 9 musim byt v posteli a do 21h usnu. Pokud jdu spat treba po 22h, cumim treba do 23h, pak se kazdych 20min budim. Odpoledne po 15h uz nesmim kafe a cerny caj, oboje mi naboura spani.

Jinak pred spanim jsem brala antistres tablety od natural. Prirodni a hodne mi to pomohlo.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama