NEÚSPĚŠNÉ IVF

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
lenkal123
Kecalka 205 příspěvků 05.04.09 08:42
NEÚSPĚŠNÉ IVF

Zdravím všechny zde,
ráda bych se jako nováček podělila a zeptala se na názor.

máte někdo zkušenost s IVF bez stimulace v nativním cyklu?
My jsme po prvním IVF se stimulací Gonal, Orgalutran, Ovitrelle a po odsátí 14 vajíček se ani jedno nepodařilo oplodnit. Nevědí proč, vyjíčka byla prý nekvalitní ale proč mi nikdo neřekl. Můžete mi někdo poradit jak mám postupovat, když nechceme ztrácet čas?

Když bičíky nepronikly takto, je prý skoro nemožné aby bylo IUI úspěšné. Díky

Reakce:
VERONIKA
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.04.09 09:22

Ahoj Leni,
dám ti odkazík na holky - Snažilky z CAR
Taky jsem tam chodila (teď už je nankukuju :oops: ) - holky jsou super, určitě si budete mít o čem povídat a rády ti poradí!
Jen přes víkend tu skoro vůbec nejsou, ale přes týden je tam pěkně živo :wink: :wink: :wink:

Tady je odkazík:
http://emimino.cz/modules.php?…

Boriska
Extra třída :D 12332 příspěvků 05.04.09 09:54

ahoj leniku a nenapsala jsi jaké máte spermio, jestli OK, jestli jste měli ICSI apod. Kam chodíš?
Vajíčka mohla být nekvalitní protože jim neseděl protokol, nebo i hormony.
Nativ určitě můžeš zkusit,ale nehradí se pojišťovnou. Je pravda,že na tvou otázku by ti měl poradit lékař v CARu - někdy je to těžké říci proč byla vajíčka nekvalitní,ale aspoň by ti měl říci, jaké důvody to mohou býti. Jaké máš FSH v normě? Ovuluješ normálně? Už jsi někdy přirozeně otěhotněla? To je spousta věcí, které s tím mohou souviset .

nebo se taky přidej k nám do diskuse KETy a ty další ETy

https://www.emimino.cz/modules.php?…

kadlina
Neúnavná pisatelka 17256 příspěvků 05.04.09 09:57

Měli jste ICSI?

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34294 příspěvků 05.04.09 14:01

Nativ mela Martice, treba se ozve.

lenkal123
Kecalka 205 příspěvků 05.04.09 14:40
NEÚSPĚŠNÉ IVF

Spermio bylo v pořádku. ICSI jsme neměli. Doktor říkal, že není potřeba, protože byčíky při předchozím IUI byly hodně živé. Ale jak vidím, byla to chyba, Teď si to vyčítám, že jsme si nepro:,–(ili svou a doufali. Dr taky říkal, že to může být reakce na protokol, ale doktorka zase že ne, tak nevím. V každém případě jdeme následující cyklus do nativu. Jen nemá někdo páru na kolik to přijde? Náím řekli základ 13 tis ale nevím jestli se k tomu ICSI a prodl kuptivace připočítává nebo už je v tom. To bude ranec ajaja.

Boriska
Extra třída :D 12332 příspěvků 05.04.09 19:46

lenko - netrap se tím, že jste si ICSI nenechali udělat, už to nevrátíš a čistě teoreticky to mohlo být nezralostí vajíček,takže by ani ICSI nepomohlo …my jsme si taky nenechali ICSI udělat, měla jsem hodně vajíček,ale bohužel asi jich více nebylo zralých, protože jim nesedl krátkrý protokol, příště už bych chtěla dlouhý, ale třeba to vyjde teď z KETU a druhé IVF nebude :wink:
co se týče ceny za nativ, tak jedině že se u vás poptáš, všude to stojí jinak :roll:

VeKo
Generální žvanilka 21035 příspěvků 06.04.09 11:00

Lenko stalo se mi to samé. Při prvním IVF jsme neměli ICSI a ani jedno z 6ti vajíčke se neoplodnilo. Takže pokus k ničemu. Naštěstí se tento pokus nepočítá a stále máš nárok na 3 plně hrazené cykly IVF. U nás je taky SPG naprosto v pořádku a embryolog tenkrát říkal, že jsme mladý a zdravý a SPG v pořádku, tak že jim dají šanci přirozeně. Taky jsem si dlouho vyčítala, že jsem na ně měla zatlačit, že chci ICSI. Při druhém a třetím už jsme ICSI měli a vajíčka se oplodnili, ne tedy všechny ale aspoň bylo na ET.

VeKo
Generální žvanilka 21035 příspěvků 06.04.09 11:02

K části dotazu co dělat abys neztratila čas, je snad jen to, že pokud není úplně nemožné přirozeně otěhotnět, tak se snažit přirozeně a nebo IUI, jinak čekat další 3 měsíce, až se bude moc podat žádost na pojišťovnu.

lenkal123
Kecalka 205 příspěvků 19.04.09 22:08
pro VeKo

Díky za odpověď - jen nevím co si myslet :-) POkud se neoplodnilo ani jedno z vajíček dejme tomu jako reakce na protokol, byla by šance na přirozené otěhotnění aspoň nějaká, páč se vajíčka můžou přirozeně vyvinout kvalitnější. Dr. říkal že to taj je, ale jiný mi zas řekl, že pokud se nepovedlo oplodnit vajíčka v rámci IVF je minimální pravděpodobnost úspěchu přirozeného těhu nebo i IUI. Tak nevím, co si o tom myslet. Co to na to řekl doktor jako příčinu? Díky

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Nemá ruku a chce 63 milionů korun! Za dublérku Milly Jovovich se modlí i Milla

Přežila skoro vlastní smrt, teď žádá odškodné! Krásná kaskadérka Olivia... číst dále >

Dvě ženy za jeden večer: Jak Onder zvládl polibky na ruku i dámské lodičky

Po velkém finále StarDance následovala samozřejmě afterparty, na které se... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pelíšky už asi nepřebiji, říká filmová Jindřiška

Před dvaceti lety jí popularita filmu Pelíšky byla dost nepříjemná, s... číst dále >

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >