Neustále čepy na mandlích

Anonymní
22.12.19 23:12

Neustále cepy na manlich

Ahoj holky, již delší dobu mě trapy cepy a vytékající tekutina z mandli. Mám celkem velké a děrave mandle po atb. Neustále chodím na ORL ale vždy jsou testy negativní a stejně nic nikdo neřekne. Většinou ze je to normální a ze to tak někdo má. Mate někdo zkušenosti? Pomohlo Vám kloktani nebo něco podobného? Děkuji jsem už zoufalá :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

1040
22.12.19 23:32

Jako bych to psala já. Trpím na to už pár let, mandle děravé, veliké, skoro každý den vymackavam čepy. Anginu mám tak 1× za rok… Teď se mi vyskočila přes celou mandli žila :poblion: bála jsem se zatlačit, že začne mandle krvácet, tak jsem po X letech navštívila ORL, bylo mi řečeno, že pokud mandle nedělají moc velkou neplechu, není ta bolest nesnesitelná, tak trhání se nedoporučuje. Kloktat taky nic nepomáhá, zkoušela jsem kdeco… Doktor mi napsal akorát nějaké tabletky podporující imunitní systém. Neporadím, myslím, že to je asi dané geneticky, trpěl na to děda, trpí na to i moje mamka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57
23.12.19 03:08

Pomohlo mi až vytrhnutí mandlí…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.12.19 09:04

Pomohlo mi vytržení mandlí. Trápil mě i zápach z úst. Život se mi opravdu změnil k lepšímu. I když procedura to byla děsná a nepříjemná.

• Nahlásit
  • Citovat
23.12.19 15:55

Tohle jsem také řešila a právě až to vytrhnutí mi také pomohlo no…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.12.19 19:32

Čepy se mi dělají snad během celého roku. Vymačkám a hotovo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.12.19 19:40

Rozlisoval bych akutni onemocneni jako angina, streptokok, pri kterem vylezou cepy na mandle a mandlove kameny tonsilolitis, ktere se schovavaji v dirach v mandlicha a zpusobuji zapach z ust, nicmene nezpusobuji bolest v krku. Dani se vytlacit napr. vatovymi tycinkami

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.12.19 22:35

Holky dneska jsem byla u doktorky a řekla mi, ze pokud mandle nedělají jiný problém, ze trhani je zbytečně :woman_shrugging_tone2: :woman_shrugging_tone2: :woman_shrugging_tone2:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
23.12.19 22:56

Dělají se mi taky kameny, je to nepříjemné, cítím to, uzliny mám natekle a neustáli pocit navaleni. Občas to šťourám tyčinkami, ale spíš to nejde, nedosahnu nebo to nedám. Kloktám slanou vodu a zobu antihistaminika na splasknutí sliznic. Spíš nic nepomáhá. Orl. rekla, že to je životní období a přejde to. Mám ty kameny.pres dva roky :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
236
23.12.19 23:18
@Anonymní píše:
Ahoj holky, již delší dobu mě trapy cepy a vytékající tekutina z mandli. Mám celkem velké a děrave mandle po atb. Neustále chodím na ORL ale vždy jsou testy negativní a stejně nic nikdo neřekne. Většinou ze je to normální a ze to tak někdo má. Mate někdo zkušenosti? Pomohlo Vám kloktani nebo něco podobného? Děkuji jsem už zoufalá :nevim:

Mně pomohlo kloktani hypermanganu a manuální odstraňování čepů z mandli…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama