Neustále nachlazená - prosba o zkušenosti a tipy

105
6.10.23 08:26

Neustále nachlazená - prosba o zkušenosti a tipy

Zdravím všechny přítomné a prosím o radu.
Už jako dítě jsem vždy na podzim a na jaře trpěla na úporná nachlazení, která ale tehdy trvala pravidelně 1 týden. Přestalo to když jsem nastoupila na vysokou v hlavním městě. Důvod dodnes nevím. Nachlazení se ovšem v mnohem horší formě vrátilo s prvním těhotenstvím. Už v těhotenství jsem dostala ATB protože CRP jsem měla děsně vysoké a kašlala jsem tak, že mi skákalo celé břicho. Od té doby jsem nachlazená téměř kontinuálně. Vždy cca 4 až 5 týdnů je klid, pak tak 3 až týdny cítím, že už to na mě zase leze takže se tomu snažím předejít pitím bylinkových čajů, cucáním strepsil apod. a pak to propukne. Pokaždé rýma a kašel, který trvá i 10 dnů a stále se to vrací. Pokaždé to doprovází nepříjemné projevy, rýma teče tak že si musím držet u nosu kapesník, kýchám x krát za den, pokaždé ztratím cca třetí den chuť i čich. Starší je 6 let, už se to fakt nedá vydržet, je to velmi omezující. Prosím zda s tím to má někdo zkušenost. S doktorkou jsem zatím neřešila ale dnes budu. ATB naštěstí beru tak cca 1× za 1,5 roku. Jsem ale zkrátka pořád na hromadě a se dvěma dětma, domácností a prací se to už fakt nedá. Děkuji.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
53190
6.10.23 08:49

ATB na co konkrétně? Virové nachlazení se antibiotiky neléčí :nevim:
Nicméně zkoušela jsi takové ty klasické imunitní boostery, jako spaní s otevřeným oknem ideálně v teplotách kolem 17 stupňů, hodně pohybu na čerstvém vzduchu, otužování ve sprše, hodně ovoce a zeleniny, doplňky stravy na imunitu (betaglukan, echinacea, céčko apod.)?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
34322
6.10.23 08:55

Imunolog te vysetril? Jestli nejsi podlomena z nejake alergie?

Paralen, Ibuprofen jis jak casto? Teploty mivas?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
105
6.10.23 09:45

Atb kvuli tomu CRP. Paralen, ibuprofen vube neberu. Paralen jsem zkousela jednou na bolest hlavy a vubec nepomohl. Ovozel jim kazdy den, dlouhodobe beru decko, acko a hlivu ustricnou od Terezie. Teploty vubec nemam. Alergii nemam, ale dojdu si tam. Imunologa jsem dosud nebavstivila. Dekuji za vas cas.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
105
6.10.23 09:48

A ven chodime dost. Doma je to s detmi na palici. Lepsi jit na kolo nebo na hriste, na zahradu, na prochazku.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
53190
6.10.23 09:48
@ŽabkaLucka píše:
Atb kvuli tomu CRP. Paralen, ibuprofen vube neberu. Paralen jsem zkousela jednou na bolest hlavy a vubec nepomohl. Ovozel jim kazdy den, dlouhodobe beru decko, acko a hlivu ustricnou od Terezie. Teploty vubec nemam. Alergii nemam, ale dojdu si tam. Imunologa jsem dosud nebavstivila. Dekuji za vas cas.

No jenže když máš zvýšené CRP, znamená to laicky řečeno, že máš někde v těle bakteriální infekci. A je potřeba zjistit kde a podle toho řešit prevenci.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
105
6.10.23 10:24
@unuděná píše:
No jenže když máš zvýšené CRP, znamená to laicky řečeno, že máš někde v těle bakteriální infekci. A je potřeba zjistit kde a podle toho řešit prevenci.

A můžete mi poradit jak se takový zdroj infekce hledá?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
53190
6.10.23 10:48
@ŽabkaLucka píše:
A můžete mi poradit jak se takový zdroj infekce hledá?

To má hledat lékař ale, ne ty… Podle vyšetření. Může to být na průduškách, v dutinách, ale kdekoli jinde :nevim:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2134
6.10.23 11:24

Můj taťka jí celý život syrovou cibuli a česnek téměř denně a nemoci se mu vyhýbají obloukem, ani rýmu nedostane. Já cibuli nemusím, ale když na mě něco leze, tak si dám tak 3 stroužky syrového česneku denně, na pomazánku, do polívky, kamkoli. A opravdu mám pocit, že to pomáhá, nejpozději za 3 dny jsem z toho venku. Akorát ten smrad musí okolí vydržet. :lol:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
34322
6.10.23 17:23

Jestli mivas rymu, kasel, bez teplot a casto, tak bych fakt zacala tou imunologii.

Ze telo nezvladne vyrobit horecku neni uplne dobry.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
105
6.10.23 19:46
A
@Lucie_Sx píše:
Jestli mivas rymu, kasel, bez teplot a casto, tak bych fakt zacala tou imunologii.Ze telo nezvladne vyrobit horecku neni uplne dobry.

Tím myslíte, že tělo je neustále pod náporem bakterií a virů protože vlastně nedokáže vyvolat horečku a tím se těch breberek zbavit? Takže by bylo lepší si to odmarodit jednou a pořádně a tím se očistit? To je zajímavá myšlenka. Imunologii zkusím.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
34322
6.10.23 20:10
@ŽabkaLucka píše:
ATím myslíte, že tělo je neustále pod náporem bakterií a virů protože vlastně nedokáže vyvolat horečku a tím se těch breberek zbavit? Takže by bylo lepší si to odmarodit jednou a pořádně a tím se očistit? To je zajímavá myšlenka. Imunologii zkusím.

Presne tak.
Horecka vlastne pomuze vybudit imunitni system, zrychluje rust a rychlost bilych krvinek a zpomaluje rust patogena. Zjednodusene.
Tim, ze tvoje telo to neudela, znamena, ze to vse nefunguje jak ma.

Pomahaji takove ty ohrane veci, jako vyhybat se lekum, kvalitne jist, hodne spat, hybat se, otuzovat, omezit chemii v jidle i prostredi, omezit stres…
Alternativci na to pak maji i ruzne svoje pripravky, podle toho, co je to zrovna za smer.
Imunolog umi vysetrit v ramci klasicke mediciny.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
teri_p98
6.10.23 22:20

Dobrý den, také bych doporučila navštívit imunologa a vyzkoušet tablety H2 Immunity

  • Citovat
  • Upravit
105
7.10.23 20:25
@Lucie_Sx píše:
Presne tak.
Horecka vlastne pomuze vybudit imunitni system, zrychluje rust a rychlost bilych krvinek a zpomaluje rust patogena. Zjednodusene.
Tim, ze tvoje telo to neudela, znamena, ze to vse nefunguje jak ma.Pomahaji takove ty ohrane veci, jako vyhybat se lekum, kvalitne jist, hodne spat, hybat se, otuzovat, omezit chemii v jidle i prostredi, omezit stres…
Alternativci na to pak maji i ruzne svoje pripravky, podle toho, co je to zrovna za smer.
Imunolog umi vysetrit v ramci klasicke mediciny.

Nakonec mi lekarka predepsala Azytromycin 500 mg na 3 dny. Nejsem z toho nadsena, ale preleceni atb snad pomuze na cas zlikvidovat bakterie v mem tele. Probiotika uz mam koupena. Kdyby vas jeste cokoliv napadlo k tematu tak se urcite, prosim, ozvete. Vase prispevky jsou zajimave.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

Krém

  • (4) + 140 recenzí

Dětská mast

  • (4) + 115 recenzí

K2 Complex

  • (4.8) + 80 recenzí

Poradna očního lékaře

Ikona - Vladimír Korda

MUDr. Vladimír Korda Ph.D.