Neustálý strach o miminko...

Anonymní
16.9.11 10:12

Neustálý strach o miminko...

Jsem v 24tt, cekam sve druhe dite. Predchozi tehotenstvi bylo bezproblemove, pak jsem bohuzel pred rokem prodelala zanikle tehotenstvi a ted jsem opet tehotna. Vsechny testy zatim ok, ale od zacatku jsem sama viroza /dcera taky hodne nosi ze skolky atd./ a preci jen je ta imunita oslabenejsi. V soucasne dobe mela dcerka cca 2 mesicni „virozu“ u ktere se dosud neprislo co to vlastne bylo, nicmene uz je to v poradku. Jak jsme hledali, mj. na internetu, co by to mohlo byt atd., tak jsem nasla take info o cytomegaloviru. Od te doby se desne bojim, ze ho treba mela a ja ho od ni chytla /taky jsem mela boleni v krku a natekle uzliny - coz jsou hlavni priznaky/, pokud by to tak bylo, tak se tam pise, ze hrozi velke malformace plodu, retardovane deti atd. A ja se hrozne bojim. Navic vim, kolik dela i psychika a ja na to neustale myslim a bojim se… Mate nekdo podobne starosti, taky se tak bojite, aby vase mimi bylo v poradku?? Vim, ze se delaji testy, ale prave ze se na spoustu veci nemusi prijit a problemy se pak objevi az po porodu…
Tak rada bych zas byla bezstarostna a tesila se z tehotenstvi jako se starsi dcerou, ale zkratka mi v hlave litaji vsechny ty veci, co se mohou stat atd…:(

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

214
16.9.11 10:18

ahoj, tady je asi těžké něco poradit..bojíš se a strach ti nikdo nevymluví..já být tebou, tak na to vůbec nemyslím..protože jinak se zblázníš, mohla bys taky myslet na všechny ostatní choroby, které dítě může mít, a které se projeví po letech..mysli pozitivně, tím miminku nejvíc prospěješ..věř tomu, že to bude v pořádku a já věřím, že bude :hug: :hug: :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3660
16.9.11 10:24
mmanolka píše:
ahoj, tady je asi těžké něco poradit..bojíš se a strach ti nikdo nevymluví..já být tebou, tak na to vůbec nemyslím..protože jinak se zblázníš, mohla bys taky myslet na všechny ostatní choroby, které dítě může mít, a které se projeví po letech..mysli pozitivně, tím miminku nejvíc prospěješ..věř tomu, že to bude v pořádku a já věřím, že bude :hug: :hug: :hug:

Tady není co dodat já bych napsala to samé, hlavně buď v klidu a nestresuj se. Nezapomeň, že stres přenášíš i na mimi a můžeš si tím vyvolat i předčasný porod. Tak si dej nohy na horu a říkej si, že bude vše v pohodě a že se ti narodí kouzená holčička nebo chlapeček a že se na něj moc těšíte, až malá s nim/ní bude řádit. :palec: :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3397
16.9.11 10:30

Byla jsem na tom stejně, těhotenství vymodlené po IVF zamlklým potratu, takže celou dobu jsem nebyla schopná si připustit, že to dopadne dobře, na testu na toxoplazmozu jsem byla z vlastní iniciativy asi 3× :zed:
Ale nevim co ti poradit, je jednoduché říct nemysli na to, mně tak nějak uklidnil vždy odběr krve, taky jsem si připadala, že strašně přehánim a všechny ostatní těhotný maminky si to užívaj víc..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
535
16.9.11 10:31

Mě při takovejhlech stavech vždy pomohl doktor. Přítomnost toho viru se dá určtě nějak otestovat. Pro tvůj klid - klid miminka bych tenhle tvůj strach prokonzultovala s lékařem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.9.11 11:10

No jednak uz se docela i stydim jit k dr. s zadosti o nejaky vysetreni /u prakticke jsem byla uz 3× na vyteru krku - prave pro to skrabani v nem/. A co se tyce krve - u tohohle viru je problem, ze se muze zjistit, jestli jsem ho nekdy v min. mela, ale ne kdy, zda pri tehotenstvi. Ono ho spousta lidi uz mela a nijak nevadi - vadi jen v tehotenstvi…
Takze prave se krevnim testem vicemene nijak nepomuzu…:(

• Nahlásit
  • Citovat
15578
16.9.11 11:24

bolení v krku a nateklé uzliny ti budou sedět na většinu běžných nemocí. To jsou všeobecné příznaky, nic konktétního. Jediná rada…nehledej nic na netu, protože pak můžeš zjistit, že podle NĚKTERÝCH příznaků máš třeba choleru :hug:

Vím jak ti je, se synem jsem měla pohodové těhotenství a ani jednou mě nenapadlo, že by něco mělo být špatně. A taky nebylo. U dcerky to bylo furt něco (krvácení, brzké kontrakce, pozitivní protilátky, cukrovka..) a já si nedokázala vsugerovat, že z porodnice půjdu s krásnou holčičkou, pořád jsem měla pocit, že to prostě nemůže dobře dopadnout. A teď mám tu malou treperendu doma, zdravou a krásnou. Zkus se co nejvíc uklidnit, pokud máš obavy, promluv se svým dr. (od toho přeci je a je jedno, jestli tam jdeš jednou za deset let nebo desetkrát do měsíce), hlavně UŽ NIC NEHLEDEJ NA NETU :lol: :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2616
16.9.11 11:51

Ahojky, pokud máš strach, jestli v sobě máš nějaké viry či bakterie, které by ti ohrozily mimčo, tak si nech udělat testy. Např. na imunologii, nebo by to mohl zvládnout i praktický lékař. Tam by ti měli sdělit, jestli jsi už nemoc prodělala, nebo jsi pouze přenašečkou a jaký to má vliv na mimčo. Držím pěsti, ať je vše v pořádku :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31744
16.9.11 11:53

Naprosto ti rozumím co se týče strachu.Myslím,že se sice lehko řekne nemyslete ne to,myslete pozitivně,ale ono poručit hlavě je tak těžké.
I já už jedno děcko mám,před rokem zamlklé těhotenství,v dubnu odešlo ze zpožděnou ms a teď jsem znova v osmém týdnu a jsem na tom asi jako ty 8-o
Třeba zrovna dnes jsem byla na kontrole,zda už je vidět srdíčko atd.a já tam šla s tím,že je vše špatně a ani jsem nejedla a nepila kdyby náhodou. :roll: Samozřejmě,že je vše v pořádku a vím,že tím miminku škodím a tak jsem si řekla,že takhle už to dál nejde.Stejně to teď neovlivním a dělám vše pro to,aby mimís zdárně prospíval.
Co se týče tebe,tak jsi určitě byla na velkých vyšetřeních,kde by vady odhalili.Teď už určitě cítíš pohyby a být tebou tak si to začínám užívat :wink: A jak už tu někdo psal-nečíst nic na netu-taky už to nebudu dělat,pak je to ještě horší :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3397
16.9.11 12:09
Anonymní píše:
No jednak uz se docela i stydim jit k dr. s zadosti o nejaky vysetreni /u prakticke jsem byla uz 3× na vyteru krku - prave pro to skrabani v nem/. A co se tyce krve - u tohohle viru je problem, ze se muze zjistit, jestli jsem ho nekdy v min. mela, ale ne kdy, zda pri tehotenstvi. Ono ho spousta lidi uz mela a nijak nevadi - vadi jen v tehotenstvi…
Takze prave se krevnim testem vicemene nijak nepomuzu…:(

No právě, taky jsem si už připadala jak blbec, ale nejistota mě nakonec vždy přemohla :oops:
A není to tak, že pokud jsi ho prodělala někdy v minulosti, tak jsou ty hodnoty protilátek menší než kdybys ji prodělávala někdy ted?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.9.11 18:55

No jak pisu - uz se i fakt i stydim to dr. rikat, uz ho slysim, jak stejne rekne, ze riziko je vzdy, ale ze to nemam resit…¨
Jde o to, ze ono ikdybych ten vir mela, tak uz s tim stejne ted nic nenadelame. A pokud ne, tak ho muzu chytit treba za tyden, male deti to maji pry kazde druhe a kdyz mala chodi do skolky… No zkratka - nevim, jak jine matky, co uz maji doma treba starsi deti muzou byt tak v klidu, ach jo, proc ja porad tak plasim. Cely zivot nesnasim hypochondry a ted co jsem tehotna jsem ten nejvetsi z nich…:(

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama