Nevěřím lékařům....léčba neplodnosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
yogina
Stálice 84 příspěvků 11.06.19 09:04
Nevěřím lékařům....léčba neplodnosti

Dobré ráno všem,

chtěla jsem se trochu vypovídat, zeptat se, jak jste to měly vy, jak se na to díváte…
Jde o to, že se už dlouho snažíme o dítě a nedaří se nám (3 roky). Minulý rok jsme tedy začali řešit s doktory. Počínaje mojí gynekoložkou, přes známé manželovi mamky (je lékařka), přes lékaře v CAR…nikomu nevěřím a mám jen pocit, že z nás všichni chtějí tahat peníze. Máme za sebou všechna základní vyšetření, krev, spermiogram (několikrát), HSG, byla jsem na laparaskopii. Po laparoskopii mi řekli, že mám endometriózu malé formy, ložiska neodstraňovali a po operaci hned navrhli IVF. Chtěli jsme zkusit alespoň inseminaci, nebo něco méně invazivního, ale podle operujícího doktora - vyhazování peněz do kanálu (jsme v zahraničí, takže si všechno hradíme sami). Řekli jsme, že tedy chceme ještě počkat, protože podle doktorů od tchyně jsem zase úplně v pořádku 8o (což nechápu-nevěřím, když je ve zprávě napsáno, že mám endometriózu). Takže jsme půl roku čekali a rozhodli se, že dojdeme ještě na další konzultaci do jiného centra…a lékař v dalším centru se zhrozil, co nám v tom prvním řekli. IVF že není zatím potřeba, že mám teď na čtvrt roku nasadit hormonální léčbu (Visanne, cena cca 1000 Kč/měsíc), potom si dojít u nich magnetickou rezonanci pánve (kterou si samozřejmě taky zaplatíme sami) a pak se uvidí, co dál…

Upřímně jsem ze začátku byla ráda, že nám konečně někdo navrhl něco jiného, než jen čekat na zázrak, nebo IVF. Doktor byl velice vstřícný, všechno vysvětlil, řekl, že po Visanne se můžeme ještě snažit přirozeně. Já se ale bojím, že po hormonální léčbě přijde další série vyšetření (opakovaných), jen aby z nás vysosali prachy…není to o tom, že bychom si to nemohli dovolit, ale spíš mě to psychicky vyčerpává…

No, nebudu lhát, prostě mám strach. Mám strach co se mnou udělá hormonální léčba, co přijde potom…jsem z toho zoufalá, doslova mi to vyžírá mozek, často bych na to nejradši zapomněla…jenže se bojím, když to teď nechám plavat, tak že se endometrioza časem zhorší a pak to bude ještě hůře řešitelné, než teď…

Jak byste celou situaci řešily vy? Mám prostě dát na jednoho doktora, přestat o tom přemýšlet a prostě se uvidí?… Je mi 26…

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.06.19 09:12

No já nevím, mě posílali od čerta k ďáblu, dokonce mi tvrdili, že mám nádor na mozku a ono ejhle, po delším čekání se podařilo…Kamarádka porodní asistentka mi vykládala, jaký je IVF byznys, být tebou ještě počkám, jsi mladá, zkus cvičení (Mojžíšová, hormonální jóga) a až budeš nějakému lékaři opravdu věřit, svěř se do jeho rukou, jinak budeš akorát vystresovaná z dalších nových diagnóz, které za chvíli někdo zpochybní. Drž se a řiď se svým instinktem a rozumem…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.06.19 09:13

@yogina a magnetickou rezonanci panve jako proc? Tam endometrioza stejne neji videt, to by musela byt naprosto rozsahla a nic jineho bych si to toho vysetreni neslibovala. Sla bych do ivf asi, nez vrat hormony a zkouset dal prirozene, kdyz to doted neslo

mau-mau
Závislačka 4081 příspěvků 11.06.19 09:20

@yogina nežijete v Británii? Já bych se obrátila na lékaře v ČR. Po 3 letech už to asi náhoda nebude, že vám to nejde. :nevim:

Jitysu
Povídálka 16 příspěvků 11.06.19 09:23

Ahoj, mám za sebou 4× neúspěšné IVF a asi být tebou zkusila bych nejdřív Visanne. IVF je mnohem náročnější na psychyku i na léky. A nepsala si jestli máš vyšetřenou imunologii a genetiku, to bych řekla že jsou stěžejní vyšetření. Ale jinak chápu tvé pocity a rozčarování, taky mi přijde že IVF je ne vždy morální obchod a někdy si doktoři protiřečí…a prachy ty jen lítají :nevim:

yogina
Stálice 84 příspěvků 11.06.19 09:26

Anonymní 1:
Tenhle přístup se mi zdá nejracionálnější, prostě počkat, jenže se na něj pořád nemůžu naladit. Bojím se, že ty problémy se budou zhoršovat. Trápí mě už teď dlouhé MS krvácení, bolesti, všechno spojené s endometriozou… :(

Anonymní 2:
MRI je jednou z diagnostických metod při endometioze, údajně jsou vidět i ložiska, která při LSK lékař nemusí vidět. V ČR to není úplně běžné vyšetření není - samozřejmě kvůli nákladnosti. Já si taky právě nejsem jistá, jestli tam něco vůbec uvidí, když mám jen tu malou formu :nevim:

@mau-mau
Ne, v Británii nejsme, jsme v RF…léčba v ČR zatím možná není, vzhledem k časové náročnosti léčby neplodnosti…jedině bych se do ČR musela vrátit sama…

Janičcka92
Zasloužilá kecalka 892 příspěvků 11.06.19 09:27

@yogina Pokud tě to takhle pořád užírá tak bych šla do IVF, nebo se brzo zblázníš. Po těch letech už bych na to čekání neměla sílu a šla bych do toho…

yogina
Stálice 84 příspěvků 11.06.19 09:30

@Jitysu
Imunologii ani genetiku vyšetřenou nemáme, v ČR jsme vůbec v CAR nebyli a tady mi to nikdo nenabídl. Ptala jsem se na to v tom centru, kde mě operovali, a údajně v mém věku není potřeba. :roll: Já si tedy myslím něco jiného, ráda bych tato vyšetření podstoupila, nebo minimálně tu imunologii, protože si myslím, že tam by u mě mohl být zakopaný pes. :zed: Já prostě nevím co mám dělat :cert:

Keltka
Kecalka 496 příspěvků 11.06.19 09:31
takto

Ahoj, jsi hodně mladá a 3 roky není zase tak dlouhá doba „snažení“, být tebou, tak bych změnila to centrum, kam jste chodili a dala bych na lékaře, který se zhrozil - ať ti naplánuje s podporou nějakých hormonů alespoň 2×-4× cyklus IUI. S IVF je výhoda, že je mnohem větší šance na otěhotnění, a i když si to nechceme přiznat, tak to prostě někdy nevyjde i s tím IVF. Hlavní je hodit se do klidu - třeba na chvíli všechno vypustit na dva, tři měsíce, dát se na Mojžíšovou, kontryhel a přírodní léčbu, pak IUI, a teprve, když to po půl roce nebo třičtvrtě roce nezabere, tak zase IVF.

Térouš
Echt Kelišová 8681 příspěvků 11.06.19 09:43

A chceš to dítě vůbec? Chce to se smířit se s určitým obetovanim. Jak sebe, tak peněz, času atd. Kdybychom my čekali na zázrak, byla bych už v blázinci a rozvedená. Trvalo by to 12 let. Bylo mi 23, když se to začalo řešit. První dítě ve 26 díky IVF. Čím dřív, tím větší šance.

Jitysu
Povídálka 16 příspěvků 11.06.19 09:44

@yogina je ti 26 let ani u nás by ti asi nedělali všechny vyšetření :nevim: mě třeba genetiku nabrali po 4× neúspěšném embryotransferu a pořád to nějak podceňovali že jsem mladá, je mi 34 :cert: takže mladá nejsem v žádném případě :pankac: je to těžký a nejvíc ty rozhodnutí co dál

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.06.19 09:47

Rozumim Ti, kdyz jsme to resili, obesla jsem ve snaze ziskat co nejvice info 5 CARu, ale vysledkem bylo jen to, ze jsem se v te problematice ztracela vic nez na zacatku, protoze co lekar, to trochu (nekdy i hodne) odlisny nazor. Nakonec jsem dikybohu nasla doktora, a CAR, kteremu verim, a vic radsi nesleduju.

Jasne ze z Vas castecne prachy tahat chteji, na druhou stranu ale nejakou etiku take maji a myslim ze aspon v CR nenavrhnou neco co je uplne mimo, spise se prilis nezamysli nad Vasim konkretnim pripadem a “neusiji Vam lecbu na miru”.

Hlavne se musis dat do klidu a ujasnit si co a jak chces. Chces dite hned - jdi do IVF a kasli na dalsi strachy, jen si vyber dobre centrum, klidne i v CR. Chces cekat - zkus Visane a dalsi mozne kroky, ale uz si nic nevycitej a nepremyslej “co by, kdyby”. :mavam:

lea79
Ukecaná baba ;) 2311 příspěvků 11.06.19 09:47

@yogina Já bych šla do IVF. U nás také v podstatě žádný problém nebyl. Vyzkoušela jsem různé preparáty, cvičila mojžíšovou atd a stejně nic. IUI byla naprostá ztráta času. Pak jsem šla na IVF a klaplo to na první dobrou. A KET pak také, nyní mám dva bezvadné kluky. Kdybych to věděla, tak jsem šla na IVF hned. Dle doktorky u nás bylo možné, že se spermie nedostala do vajíčka. Potvrdit by se to mohlo, kdybychom si nenechali udělat ISCI, ale to by pak mohlo být celý cyklus IVF k ničemu.

yogina
Stálice 84 příspěvků 11.06.19 10:10

@Térouš
Samozřejmě, že dítě chci…i když je pravda, že sama si tu otázku také někdy pokládám. Občas mám pocit, že už je to jen honba za otěhotněním, jako že za úspěšným výsledkem. Těžko se to popisuje, ale ve finále to dítě je to, po čem toužím a bojím se toho, že nikdy vlastní nebudu mít, pokud budu neustále vše odkládat a nikomu nedůvěřovat.

Anonymní z 9:47:
A to mi právě vadí, že na pacienty koukají komplexně a nevěnují se jim individuálně…že neudělají léčbu na míru. Občas mi přijde, že některé postupy nejsou vůbec racionální. Např. jediný manželův spermiogram, který dělal v ČR, vyšel špatně - málo spermií. Moje gynekoložka řekla, že já funguju normálně, manžel má blbý spermie a tak mi napsala Clostilbegyt :zed: :zed: Copak to má nějaký smysl? Pak má člověk někomu věřit :lol:…jen doplním, že potom byl manžel ještě na několika SPG a všechny byly OK…problém je tedy na 99% u mě, buď mi nepraskají folikuly, nebo mám nepříznivé prostředí pro oplodnění nebo uhnízdění embrya. Oboje může způsobovat endometrióza.. :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.06.19 10:11

@yogina sice ziju v CR, kde jsou 3 ivf castecne hrazene, ale mam stejny pocit. U nas byl problem evidentni - muz neejakuluje a me muj gynekolog tvrdil ze mam pco a ze je problem na 100% u me. Jen mi cpal hormony a nic neresil. Hormony jsem nebrala, cekali jsme rok a pak jsme sli do caru, kde se mi vysmali, ze zadne pco nemam a ze pro ivf rozhodne neni hned duvod, at zkusime inseminaci. Vsechno pak probihalo v klidu a v pohode. Nikdo nas do niceho nenutil. Kazdopadne IVF a vse kolem stejne vnimam jako velky bysnys. Stejne jako jine lekare, holt jejich prisaha se uz nekam vytratila. Hodne zalezi na centru. Zkuste mozna i nejake statni. Kazdopadne v 26 letech mate jeste cas, ale chapu, ze touha mit dite je velka. A nebo jit rovnou do ivf :nevim:

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama