Přirozené otěhotnění s hodně špatným spermiografem

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Uživatel je onlineAja646
Povídálka 17 příspěvků 04.06.19 13:31
Přirozené otěhotnění s hodně špatným spermiografem

Hezký den, manžel je necelé 2 roky po rakovině varlat. Dostali jsme od lékařů zelenou že se můžeme už začít snažit o dítě. Manžel si nechal udělat spermiogram a vyšel dost špatně. Má jen 0,04 mil spermií na ml.(norma je 15 mil) Jinak pohyblivost celkem v normě a deformace taky. Nasadili jsme vitamíny (selzink, kotvičnik, folandrol) a za 3 měsíce půjdeme na kontrolní spermiogram a pokud tam nebude zlepšení, tak nás čeká IVF. Je nějaká šance že se může i s takhle špatným spermiografem povést přirozené otěhotnění? U mě je vše v pořádku. (doplnila jsem přesné výsledky)

Příspěvek upraven 04.06.19 v 14:32

Přečtěte si článek: Neplodnost u mužů a její příčiny

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Safrik
Zasloužilá kecalka 979 příspěvků 04.06.19 13:35

Šance je tu vždy :kytka:

Kokolina29
Kecalka 167 příspěvků 04.06.19 13:37

Velká, zapomeňte na normy jste pod tlakem, zbytečné. Rok bych tomu dala

kaiserin
Stálice 70 příspěvků 04.06.19 13:38

@Aja646 Sance je vždy, my zkoušeli rok + 3 roky mezi ivf průběžně. Záleží, jak moc vás tlaci cas :) Synka mame z ivf :)

Pandulka
Zasloužilá kecalka 827 příspěvků 2 inzeráty 04.06.19 13:41

Ten můj začínal s 0. Za 2 měsíce měl 3 mil a za další měsíc 65 mil.. 4 měsíce od 0, kdy nám řekli, ať se smiřujeme s dárcem jsem otěhotněla přirozeně. Takže já už věřím fakt všemu :nevim: Pokud nejste o umělém přesvědčeni, zkuste si najít androloga. V CAR to skoro nikdy neřeší, kdyžto androlog se snaží najít příčinu a řešit ji (např. Kočí-Praha, Turčan-Olomouc) Můžou přijít na něco „odstranitelného“. Nám to u nás tedy nikdo nevysvětlil a hlavně nemít zprávy, tak nám nikdo nevěřil… Chlap pak bral asi 19 tablet s vitamíny denně, 2× denně pil kotvičník a vyházel všechno uplé spodní prádlo. Ale jestli to bylo tím..kdo ví…

Uživatel je onlineAja646
Povídálka 17 příspěvků 04.06.19 13:41

@Kokolina29 díky, teď koukám do papírů a progresivnich je 50 %, morfologie vyšla úplně v pořádku, jen je jich málo. Taky to nechci nějak hrotit. Do IVF můžeme jít třeba až za rok. Jen mě zajímalo zda je alespoň nějaká šance na přirozené otěhotnění. Aby jsme se rok třeba nesnažily zbytečně.

Ou
Echt Kelišová 7755 příspěvků 04.06.19 13:42

Jasně že se může povést otěhotnění. Znám takhle úředně neplodného otce tří dětí (víceméně ani jedno z nich nebylo plánované, ale kdo by si dával pozor, když prej nemá žádné spermie…)

Primárně to chce „nevyrábět miminko“, ale prostě si užívat sex s nějakým odstupem pár dní až jednoho týdnu a partner by se v mezičase zdržet masturbace a užívat ty vitamíny.

Příspěvek upraven 04.06.19 v 13:44

Uživatel je onlineAja646
Povídálka 17 příspěvků 04.06.19 13:43

@Pandulka tak mi příčinu víme. Manžel má jen jedno varle, a chemo mu zabila veškeré spermie. Tak asi nezbývá než jist vitamíny a čekat jestli nenastane nějaká změna.

1mila2
Zasloužilá kecalka 972 příspěvků 04.06.19 13:45

Sance je, na zvyseni mnozstvi spermii urcite neco funguje. My meli morfologii uplne na nic, asi jen 2%dobrych a 2 doktori rekli, ze s tim se otehotnet neda a ze morfologie se neda zlepsit. Zkratim to, nechali jsme si udelat mimco u nich a 5mesicu po porodu jsem byla tehotna prirozene. Takze to ber vse s rezervou!

monzaj
Ukecaná baba ;) 2165 příspěvků 04.06.19 13:48

U nás špatný spermio - doporučení IVF s icsi s tím, že přirozene otěhotnění není nemožné nicméně nepravděpodobné… Podstoupili jsme IVF a 3KETY -dali si pauzu přes Vánoce s tím, že na další KET půjdeme v únoru a v lednu jsem zjistila přirozene otěhotnění ;)

Helca83
Ukecaná baba ;) 1077 příspěvků 04.06.19 15:19

U nas se taky povedlo prirozene s velmi zlym vysledkem spermio, ale trvalo to velmi, velmi dlouho. Otazka je kolik Vam je let, jak moc Vas tlaci cas, a kolik deti chcete… a take co by poradili doktori ohledne vyhlidek pro zlepseni spermiogramu a lecby manzela, protoze jak tu nekdo pise o andrologovi, to je dobry napad, ale trochu se obavam ze diky chemo pro manzela nemusi byt treba vsechny moznosti lecby vhodne (mam na mysli zejmena hormonalni lecbu)… hodne stesti at se podari :hug:

Uživatel je onlineAja646
Povídálka 17 příspěvků 04.06.19 15:32

@Helca83 oba jsme mladí(manžel 30 let, já 24 let) už máme jednoho 2 letého syna a chtěli by jsme ještě jedno dítě. Já jsem asi rozhodnuta dát tomu alespon rok, a pokud by byl spermio dal špatný tak pak až IVF. Tak uvidíme co udělaji vitamíny. Zatím je bere týden.

kaiserin
Stálice 70 příspěvků 04.06.19 15:38

@Aja646 Myslim, ze za techto podminek muzete klidne rok pockat a zkouset:) Drzim palce!

Helca83
Ukecaná baba ;) 1077 příspěvků 04.06.19 15:51

@Aja646 No tak to i klidne dva, to je jasne… to je teda hrozne ze tak zavazna nemoc potkala Vaseho manzela takhle v mladi 8o Take drzim palce

Uživatel je onlineAja646
Povídálka 17 příspěvků 04.06.19 16:15

@Helca83 je to hrozné. Bohužel tento typ rakoviny je z 90 % u mužů mezi 20 až 35 rokem. Naštěstí jsme to zjistili v počátcích, tak že to dopadlo dobře. Tak snad se stane zázrak a povede se nám to přirozeně.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama