Nevhodné práce

7.7.21 10:17

Nevhodné práce

Prosím, chtěla bych radu… V práci pro mne našli jinou práci ale zatím nevím jakou, kolegyně mi říkala něco o tom že bych uklízela areál, prý to co bude potřeba, ale pracuji v živočišné tak jestli je to vůbec možné v areálu dělat a pokud se mi bude zdát práce nebezpečná nebo namáhající, pokud mohu prací odmítnout a jít raději na neschopenku, než se s nimi dohadovat a nebo jestli musím práci přijmout. Napřed pro mne práci neměli a jak jsem se zmínila o tom, že bych měla být doma na 100% tak najednou něco našli. Zítra se jdu domluvit co a jak. Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
77312
7.7.21 10:19

@sabinastrapinova98 To, jestli je práce zakázaná pro těhotnou nebo ne určují předpisy a nikoliv ty. A to, zda můžeš jít na neschopenku rozhoduje tvůj lékař a opět nikoliv ty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2342
7.7.21 10:20

@sabinastrapinova98 Co je na úklidu areálu nebezpečné? A taky nezáleží na tom jestli se to zdá tobě nebezpečné nebo namáhající, ale řídí se to zákoníkem práce.

Nevím no, mě spíš přijde, že by si byla radši aby tě nechali doma za 100%. Na neschopenku jít můžeš, pokud k tomu máš důvod a lékař ti ji napíše.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9661
7.7.21 10:21

O tom jestli to je vhodná práce, ale nerozhoduji tvoje pocity.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7.7.21 10:22

Nevím o co se jedná jaký úklid, ale jelikož jsou všude chemické přípravky, tak nevím zda tam můžu dělat… Nejde mi o 100% ale o jejich přístup jsem měsíc doma na dovolené a celou dobu tvrdili že nic nemají a když se člověk ozve, tak něco našli..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22437
7.7.21 10:23

K neschopence musíš mít důvod, ne každý Dr ti ji napíše jen proto, že se ti nelíbí náhradní práce co ti vymysleli. Co se tobě zda není podstatné, máš přímo v zákoně co smíš a nesmíš dělat, takže pochybuju, že tě zaměstnavatel přeřadí z jedné nevhodné práce do jiné co bys taky nesměla jako těhotná dělat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7.7.21 10:25

@Kriss Tina bohužel u nás moc zákony nefungují… A s doktorkou jsem domluvená

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4026
7.7.21 10:26

Prosím vas, kde vsechny ctete to těhotenství?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
77312
7.7.21 10:27
@Oli.Lyon píše:
Prosím vas, kde vsechny ctete to těhotenství?

Mezi řádky, nicméně dle reakcí zakladatelky čteme správně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
77312
7.7.21 10:28
@sabinastrapinova98 píše:
Nevím o co se jedná jaký úklid, ale jelikož jsou všude chemické přípravky, tak nevím zda tam můžu dělat… Nejde mi o 100% ale o jejich přístup jsem měsíc doma na dovolené a celou dobu tvrdili že nic nemají a když se člověk ozve, tak něco našli..

No, vždyť je to správně, oni mají něco najít, takže to udělali.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4026
7.7.21 10:30
@j.a.n.i1 píše:
Mezi řádky, nicméně dle reakcí zakladatelky čteme správně.

Jsem se lekla, ze jsem slepá :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22437
7.7.21 10:30
@Kriss Tina bohužel u nás moc zákony nefungují… A s doktorkou jsem domluvená

Tak zákon je daný, si sama můžeš najít co přesně můžeš a nemůžeš dělat a když to nebude prace splňovat, tak to odmitni, ale ono zas tolik těch rizikových pozic není a zrovna úklid nezní jako něco, co bys dělat nemohla. A když si domluvená s Dr, tak na tu neschopenku jdi no, budeš sedět doma omezena vycházkama za zlomek peněz, takže jediný kdo na to dojede jsi ty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7.7.21 10:34

@Kriss Tina ZP jsem si četla… Spíš úklid… No nejde mi o to, že budu pracovat, dělám dojičku krav, jsem zvyklá na práci, dělala jsem tam do druhého měsíce těhotenství, ale kd, z vám kolegyně řekne, že tam budete tahat větve, stříhat kozičky (ok to beru) uklízet staré místnosti kde nikdo neví co je, tak vás trochu zamrazi, proto se jen ptám nic víc… Ale pokud jsem vás tady nějak pohoršila, tak se omlouvám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30579
7.7.21 10:43
@Kriss Tina ZP jsem si četla… Spíš úklid… No nejde mi o to, že budu pracovat, dělám dojičku krav, jsem zvyklá na práci, dělala jsem tam do druhého měsíce těhotenství, ale kd, z vám kolegyně řekne, že tam budete tahat větve, stříhat kozičky (ok to beru) uklízet staré místnosti kde nikdo neví co je, tak vás trochu zamrazi, proto se jen ptám nic víc… Ale pokud jsem vás tady nějak pohoršila, tak se omlouvám.

Kolegyne ti urci náhradní praci a jeji napln? Naivne jsem myslela, ze to dela zaměstnavatel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7.7.21 10:45

@vokishka ptala jsem se jí jestli neví co budu dělat a odpověděla mi že šéfka říkala něco o tomhle…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat