Nevím co dělat, manžel nedostal výplatu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.01.18 09:00
nevím co dělat, manžel nedostal výplatu

Ahoj,

nejdříve bych chtěla popsat situaci, od 1.2. se máme stěhovat do nového bytu, ve stávajícím jsme dali výpoved. Našli jsme přes realitku byt a máme složit 2× kauci, měsíční nájem, provizi realitce jsme již dali, ted máme v nejbližších dnech poslat tyto peníze a je už 19.1. a za několik dní se musíme stěhovat.

manžel dřel v prosinci v práci 12 hod směny, měl jich 25! volno jen přes svátky, jinak furt fuč, chytli ho záda, přechodil to, aby si vydělal a mohli jsme si i koupit do bytu nový gauč..já jsem na rodičáku a mám 7000, končí mi v červnu - malému je 2 a 4 měsíce..

No a manžel měl dostat k 15. výplatu a místo toho se dozvěděl, že podnik končí, že do práce už chodit nemá (gastronomie) a že peníze a papíry zašlou poštou, to mu zavolali, jel tam druhý den a nikde nikdo. Peníze ani papíry neposlali, slehla se po nich zem, dluží dodavatelům, zaměstnancům.

No a co ted, my nemáme na ty kauce, provize zaplacena, výpoved bytu k 1.2. výplata i s penezma navíc (přesčasy) nepřišly a asi ani nepřijdou, na pracák nemůže, pre nemá zápočták a k podpoře chtějí doložit příjem, jenže ten mu nemá kdo vystavit, pre nikdo nereaguje, podnik vyklizený, takže ani zápočták nemá, na žádné příspěvky nárok též ne, pre mu nemá kdo potvrdit příjem, ted zjistil, že neplatili ani vzp, to musí oběhat, snad bude stačit smlouva, máme něco málo na účtě, ale nepokryje to ty kauce, nájem a jídlo, pre když ted někam nastoupí, tak výplata až v březnu, jsem zoufala, dnes rána jsme už i zvracela, jaké mám nervy a malé dítě a tady se musíme vystěhovat a do toho bytu nemůžeme, rodina nemá finance, nepíšu to, nechci od nikoho nic poslat, ale poradit, kam se obrátit, nemůžeme ani podat danové přiznání, měli by mu vracet pak něco na daních, ale nemá mu kdo vystavit potvrzení o příjmech..ale hlavně to bydlení!

byl na inspektoprátu a tam ho odbyli, že at jim dá adresu, že ej obšslou, ale pokud se tam nezdržují, nemůžou nic, max mají podat insolvenci, ale že to může trvat i rok a pokud nemají majetek..a přitom, že neplatili za zaměstnance pojištění, tak asi ani nic nedostane, pre přednost má stát v pohledávkách a i tak, je to na dlouhou trat..že můžou vyplatit nejakou náhradu mzdy, to taky trvá x měsíců, ale opět, musí mát zápočták a potvrzení od nich o dlužných mzdách..to je v prde*i..a manžel v depresích, ještě má záda v háji, dřel jak vůl, do toho byli vánoce - výdaje, to kdybychom tušili, nestěhovali bysme se, ale výpoved jsme dávali v listopadu - 3 měsíční máme ve smlouvě a nic tomuhle nenasvědčovalo, ze dne na den..hajzlové, chce se mi brečet..

přece mi neříkejte, že jim tohle projde? nejak se na ně musí, ne? jenže kd eje jim konec, nikdo neví..

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
Borůvka1990
Kelišová 5439 příspěvků 19.01.18 09:06

A tak když tam makal, tak zná jejich jména, ne? Dohledej je na fb, jejich příbuzný, zajeď tam poptat se, někde být musí. Do země se nikdo nepropadne. Každopádně hrozná situace :hug:

káťa
Extra třída :D 13173 příspěvků 19.01.18 09:07
@Anonymní píše:
Ahoj,

nejdříve bych chtěla popsat situaci, od 1.2. se máme stěhovat do nového bytu, ve stávajícím jsme dali výpoved. Našli jsme přes realitku byt a máme složit 2× kauci, měsíční nájem, provizi realitce jsme již dali, ted máme v nejbližších dnech poslat tyto peníze a je už 19.1. a za několik dní se musíme stěhovat.

manžel dřel v prosinci v práci 12 hod směny, měl jich 25! volno jen přes svátky, jinak furt fuč, chytli ho záda, přechodil to, aby si vydělal a mohli jsme si i koupit do bytu nový gauč..já jsem na rodičáku a mám 7000, končí mi v červnu - malému je 2 a 4 měsíce..

No a manžel měl dostat k 15. výplatu a místo toho se dozvěděl, že podnik končí, že do práce už chodit nemá (gastronomie) a že peníze a papíry zašlou poštou, to mu zavolali, jel tam druhý den a nikde nikdo. Peníze ani papíry neposlali, slehla se po nich zem, dluží dodavatelům, zaměstnancům.

No a co ted, my nemáme na ty kauce, provize zaplacena, výpoved bytu k 1.2. výplata i s penezma navíc (přesčasy) nepřišly a asi ani nepřijdou, na pracák nemůže, pre nemá zápočták a k podpoře chtějí doložit příjem, jenže ten mu nemá kdo vystavit, pre nikdo nereaguje, podnik vyklizený, takže ani zápočták nemá, na žádné příspěvky nárok též ne, pre mu nemá kdo potvrdit příjem, ted zjistil, že neplatili ani vzp, to musí oběhat, snad bude stačit smlouva, máme něco málo na účtě, ale nepokryje to ty kauce, nájem a jídlo, pre když ted někam nastoupí, tak výplata až v březnu, jsem zoufala, dnes rána jsme už i zvracela, jaké mám nervy a malé dítě a tady se musíme vystěhovat a do toho bytu nemůžeme, rodina nemá finance, nepíšu to, nechci od nikoho nic poslat, ale poradit, kam se obrátit, nemůžeme ani podat danové přiznání, měli by mu vracet pak něco na daních, ale nemá mu kdo vystavit potvrzení o příjmech..ale hlavně to bydlení!

byl na inspektoprátu a tam ho odbyli, že at jim dá adresu, že ej obšslou, ale pokud se tam nezdržují, nemůžou nic, max mají podat insolvenci, ale že to může trvat i rok a pokud nemají majetek..a přitom, že neplatili za zaměstnance pojištění, tak asi ani nic nedostane, pre přednost má stát v pohledávkách a i tak, je to na dlouhou trat..že můžou vyplatit nejakou náhradu mzdy, to taky trvá x měsíců, ale opět, musí mát zápočták a potvrzení od nich o dlužných mzdách..to je v prde*i..a manžel v depresích, ještě má záda v háji, dřel jak vůl, do toho byli vánoce - výdaje, to kdybychom tušili, nestěhovali bysme se, ale výpoved jsme dávali v listopadu - 3 měsíční máme ve smlouvě a nic tomuhle nenasvědčovalo, ze dne na den..hajzlové, chce se mi brečet..

přece mi neříkejte, že jim tohle projde? nejak se na ně musí, ne? jenže kd eje jim konec, nikdo neví..

A má řádnou pracovní smlouvu a platový výměr??? Má peníze, které bral, ve smlouvě, či v platovém výměru, popravdě černé na bílém??? Nebo měl napsanou minimální mzdu, aby se nemusely odvádět daně, a zbytek dostával načerno na ruku??? Takhle je to totiž zvykem u většiny profesí v gastronomii.
Na mzdu, kterou má uvedenou v pracovní smlouvě, popř. platovém výměru, má ze zákona právo, ale pokud podnikatel dluží (je v insolvenci), asi bude se škodou v pořadníku a peníze nebudou do začátku února…
Napadlo mě jedině, pokud nemáte úspory, půjčit si od rodiny a ihned hledat novou práci…

AstraG
Závislačka 4417 příspěvků 19.01.18 09:07

Nezlob se, ale nějak se mi nezdá, že se ze dne na den vyklidili bůh ví kam. Píšeš o gastru, takže dělaj v nějaký hospodě? A ze dne na den neexistuje a ještě v prosinci, to tak frčelo, že chodil i přesčasy? Někdo lže… kdo?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.01.18 09:08

Jo a to ještě - dávali jsme tu výpoved, pre volal majitel, že máme špatně rozpočítané poplatky na byt - zálohy, že to bude muset navýšit a že máme čekat vyučtování na jaře a že to bude asi dost, pre tady jsou poplatky na osobu, taky dobrý, takže budeme ještě doplácet na jaře..

napadlo mě jedině, zkusit realitku - zda vrátí provizi a rychle najít cokoliv bez kauce nebo jen s jednou za levno a rychle nekam na brigády, ale jsme z toho teda..přijít ještě o peníze za provizi, za daně, výplatu a dotoho žít nekde z nouze ctnosti a ještě doplácet ty poplatky, já už fakt nevím co s tím..mám chvílema pocit, že už se sesypu..

nenapadá vás poprosit kam se obrátit, jak z nich tu výplatu a potvrzení dostat, když se zdržují neznámo kde? policie? pomůže v tom?

Uživatel je onlineLychee13
Závislačka 3089 příspěvků 19.01.18 09:10

Na ten úřad práce ať jde. Když nic jiného, tak mu poradí, co dál. Na kauci bych si vzala bankovní půjčku a splácela to po nejmenší možné částce. Jinak, co znamená to “pre”?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.01.18 09:12
@AstraG píše:
Nezlob se, ale nějak se mi nezdá, že se ze dne na den vyklidili bůh ví kam. Píšeš o gastru, takže dělaj v nějaký hospodě? A ze dne na den neexistuje a ještě v prosinci, to tak frčelo, že chodil i přesčasy? Někdo lže… kdo?

věř si čemu chceš, nemám důvod lhát, potřebuji jen poradit kam se obrátit v této situaci, policie? a ano, vyklidili restauraci, jasně stoly a tak tam jsou, ale je zamčeno a drahé přistroje tam nejsou, to odvezli, majitelé byli 2 rusové, co tady žili už dlouho, plus jeden investot čech, ten žije v zahraničí, na toho kontakt manžel ani nemá, jen se ted s ním spojili dodavatelé, že jim už dlouho neplatili majitelé a ted vyplpuvá, že dlužili všude, kolega jeho říká, že dlužili i za nájem, jak to frčelo či ne, nevím, kolik za co platili, do toho nevidí, manžel jen ví, že mívali docela plno, přijd emi to, že si nahrabali co mohli a měli dluhy a zmizeli :(

káťa
Extra třída :D 13173 příspěvků 19.01.18 09:13
@Anonymní píše:
Jo a to ještě - dávali jsme tu výpoved, pre volal majitel, že máme špatně rozpočítané poplatky na byt - zálohy, že to bude muset navýšit a že máme čekat vyučtování na jaře a že to bude asi dost, pre tady jsou poplatky na osobu, taky dobrý, takže budeme ještě doplácet na jaře..

napadlo mě jedině, zkusit realitku - zda vrátí provizi a rychle najít cokoliv bez kauce nebo jen s jednou za levno a rychle nekam na brigády, ale jsme z toho teda..přijít ještě o peníze za provizi, za daně, výplatu a dotoho žít nekde z nouze ctnosti a ještě doplácet ty poplatky, já už fakt nevím co s tím..mám chvílema pocit, že už se sesypu..

nenapadá vás poprosit kam se obrátit, jak z nich tu výplatu a potvrzení dostat, když se zdržují neznámo kde? policie? pomůže v tom?

Pokud má řádnou pracovní smlouvu a do práce chodil, tak by se mohl spojit s ostatními zaměstnanci, co dopadli stejně a na tu policii jít (peníze z nich budou dolovat horko těžko, ale alespoň ten zápočťák atd. by dostat mohli).
Já jenom nechápu. On chodil do práce a najednou mu nepřišla k 15. výplata a podnik přes noc zmizel??? Vždyť tam musel být ještě čtrnáctého v práci, ne???

LimitedEdition
Zasloužilá kecalka 841 příspěvků 19.01.18 09:13

Ať se okamžitě sebere a jde na úřad práce. Tam mu poradí plus bych ještě šla na inspektorát práce. Na pracáku tuším, že by mu mohli mzdu vyplatit a vymáhat jí po zaměstnavateli. Ale to si nejsem jistá, radši ať se poptá

lisma
Ukecaná baba ;) 1420 příspěvků 19.01.18 09:14

A majiteľ súčasného bytu už má za vás náhradu? Čo s ním úprimne hodiť reč a poprosiť ho, či by ste nemohli zostať?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.01.18 09:16

@káťa to má, ale na pracváku mu dali papír, kde mu musí znova vyplnit potvrzení o příjmu, že ze smlouvy to nestačía bez zápočtáku to taky prý nejde, on vlastně ani nemá podepsanou výpoved, takže ho ani nechtějí evidovat, prostě mu zavolali, že z organizačních důvodů at nechodí do práce, druhý den volal kolega, že se něco děje, že je zavřeno a šli tam další den a zamčeno, zůstali tanm stoly, židle a tak, ale prý bylo něco odvezeno, co viděli ode dveří a spojili se s majitelem, co to mel v nájmu a ten jim řekl, že mají dluh, stejně tak u dodavatelů.. :roll:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.01.18 09:17

@LimitedEdition tam práve byl a viz co píšu v příspevku, nemůžou nic, bez doložení tech potvrzení, zápočtáku a nemá vlastne ani řádnou výpoved..a insolvence to může prý trvat x měsíců a beztak nemusí nic dostat..

myslíte, že policie něco zmůže?

káťa
Extra třída :D 13173 příspěvků 19.01.18 09:19

Asi bych se vrátila na pracák a vše jim tam po pravdě vylíčila. Myslím, že na ÚP by měli mít i bezplatného právníka. Přece nebudou prvním případem, kdy se něco takového stalo…

lasička1
Echt Kelišová 8066 příspěvků 19.01.18 09:20
@AstraG píše:
Nezlob se, ale nějak se mi nezdá, že se ze dne na den vyklidili bůh ví kam. Píšeš o gastru, takže dělaj v nějaký hospodě? A ze dne na den neexistuje a ještě v prosinci, to tak frčelo, že chodil i přesčasy? Někdo lže… kdo?

Bohužel v gastronomii to není úplně nemožný. V této oblasti se manžel pohybuje-ne jako zaměstnanec či zaměstnavatel, ale jako dodavatel. Opravdu podniky končí ze dne na den.Dost běžná praxe, že dluží na výplatách a lidé neodcházejí-doufají, že peníze dostanou. Znám podnik, který docela funguje, ale zaměstnancům za cca dva roky již chybí tři výplaty. Termíny se stále posunují, než dostanou jednu výplatu, má být už další…ale zaměstnavatel je drží se slovy, že když odejdou, peníze už nedostanou. A oni věří v to, že bude lépe, jak majitel slibuje.Se slovy-bude léto, zahrádka, peníze budou…budou firemní večírky, peníze budou.
A tady není, že v prosinci to frčelo. Ale v gastronomii to vypadá tak, že do práce se chodí i když jsou minimální tržby. Ale chodí, i přesčasy. Mohlo se stát, že druhý kolega na protisměně už v práci téměř nebyl a zakladatelky partner za něj bral směny. S vidinou lepších peněz. A teď je nedostal zaplacený.

káťa
Extra třída :D 13173 příspěvků 19.01.18 09:22

Plus bych šla i s dalšími zaměstnanci na policii. Podle mě něco zmůžou, ale do 1.2. peníze určitě neuvidíte, jestli vůbec někdy…
Ale ty zápočťáky atd., byste nějak získat mohli…
A třeba pracáku potom přinést od Policie potvrzení o tom, že společnost jim nevydala potvrzení a zápočťáky z důvodu trestného činu atd…

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Smutné výročí Jana Tuny: Před 10 lety dostal „na budku“ po cestě z baru

To je pech! Jan Tuna (45), který tvrdí, že ho na firemním večírku v pražském... číst dále >

Jan Tuna hledá svědky napadení v SaSaZu: Byl holohlavý a mlátil mi hlavou o zeď!

Hodně živo je v posledních dnech kolem moderátora Jana Tuny (45). Bývalý... číst dále >

Články z Ona Dnes

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >