Reklama

Nevyplacení nástupního bonusu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

truehanz
Nováček 1 příspěvek 18.01.18 11:43
Nevyplacení nástupního bonusu

Dobrý den,
firma mi nechce vyplatit nástupní bonus, který uvádí ve svém inzerátu. Argumentuje tím, že jsem přešel z HPP na živnost-mám rámcovou smlouvu. Má na to právo?
Předem děkuji za odpověď

Reklama

Reakce:

unuděná
Kelišová 5436 příspěvků 1 inzerát 18.01.18 11:47

A ten bonus mas ve smlouve uveden? Jestli ne a vztekas se jen na zaklade inzeratu, tak to je asi zbytecne :lol:

ivašot.
Kelišová 6396 příspěvků 18.01.18 11:54

Chápu to správně, že nejsi zaměstnanec ale firmě fakturuješ?
A jinak samozřejmě jak píše @unuděná pokud nemáš nic písemně, tak smůla.

sagina
Echt Kelišová 7549 příspěvků 18.01.18 11:55

@truehanz tak pokud ten bonus byl pro zaměstnance a vy zaměstnanec nejste (spolupracujete jako živnostník), tak vcelku není důvod, proč byste na něj měl mít nárok :nevim: zaměstnavatel určitě pro vyplacení bonusu stanovil nějaké podmínky, tak záleží na tom, jestli je splňujete, jestli jste třeba jako zaměstnanec vydržel dostatečně dlouhou dobu pro vyplacení (zpravidla bonus nenáleží hned po nástupu, ale je potřeba být zaměstnaný alespoň určitou dobu).

Adinal
Kelišová 6469 příspěvků 18.01.18 12:41
@unuděná píše:
A ten bonus mas ve smlouve uveden? Jestli ne a vztekas se jen na zaklade inzeratu, tak to je asi zbytecne :lol:

Nástupní bonus nemusí být uveden ve smlouvě, aby na něj měl zaměstnanec nárok.
Může být součástí nějaké interní směrnice či nařízení.

@truehanz Ono dost záleží, jaké podmínky pro nástupní bonus zaměstnavatel ur­čil.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Rytmus a jeho nové hnízdečko: Luxusní bungalov objevil úplnou náhodou

„Miluju život a jeho plány,“ vyznal se Patrik Vrbovský (41) alias Rytmus.... číst dále >

David Kraus o Strýcové: Čekal jsem od Báry, že řekne alespoň promiň

Druhá polovina léta ve společenských rubrikách patřila Davidu Krausovi (38),... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >