Výpočet mzdy při zkráceném úvazku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.01.18 12:46
výpočet mzdy při zkráceném úvazku

Ahoj všem, jdu se poradit sem, protože na internetu jsem nenašla, co potřebuji. Nevíte někdo, jak vypočítat mzdu při zkráceném úvazku? Konkrétně 20000 hrubého za plný úvazek, tedy 8,5 hodiny. Já budu pracovat od 8-15, tedy 7 hodin Z toho je ale půl hodiny na oběd, takže se asi počítá jen 6,5 hodiny. Díky všem, kdo poradí. Prosím anonymně vzhledem k výši mzdy.

Reklama

Reakce:

iiiv
Extra třída :D 10735 příspěvků 17.01.18 12:54

Plný úvazek je ale 8 hodin, píše se 7,5 ne?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.01.18 12:58

@iiiv ne, my máme 8,5 :nevim:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.01.18 12:59

Právě, že plný je 8, tak se z toho nemůže ukrojit půl hodiny, to je nad rámec

smudlinky
Ukecaná baba ;) 2449 příspěvků 384 inzerátů 17.01.18 13:00

@iiiv jak kde, někde je práce 8 hod, jinde 8,5 hod- většinou kratší pracovní doba bývá v nepřetržitých provozech, někde je to v kolektivní smlouvě

Plavuše
Zasloužilá kecalka 799 příspěvků 17.01.18 13:14

Plny uvazek je 8 hodin prace bez pauzy na obed. Tvuj uvazek je 6,5 hodiny, takze 16 250 Kc. Jinak by pro tebe asi bylo vyhodnejsi pracovat jen 6 hodin misto 6,5. Pri 6 hodinach totiz ze zakona nemusi byt pauza na obed.

@Anonymní píše:
Ahoj všem, jdu se poradit sem, protože na internetu jsem nenašla, co potřebuji. Nevíte někdo, jak vypočítat mzdu při zkráceném úvazku? Konkrétně 20000 hrubého za plný úvazek, tedy 8,5 hodiny. Já budu pracovat od 8-15, tedy 7 hodin Z toho je ale půl hodiny na oběd, takže se asi počítá jen 6,5 hodiny. Díky všem, kdo poradí. Prosím anonymně vzhledem k výši mzdy.

herani
Povídálka 20 příspěvků 17.01.18 13:30

Můžeš si tady počítat jak chceš, ale vždy to bude jen odhad.. na přesné zjištění potřebuješ vědět kolik budeš dostávat na hodinu. Velké procento zaměstnavatelů totiž při zkráceném úvazku může mít jinou hodinovou sazbu než při klasickém úvazku.

Nicméně kdyby to bylo stejně. vypočítáš to zhruba takto:
1. 20 000 / 160 = 125 (bereš 125 Kč/h při plném úvazku; 20 dní * 8 hodin )
2. 125 * 120 = 15 000 (15 000 Kč hrubá mzda při zkráceném úvazku)
3. zadáš si na mešec. cz ve mzdové kalkulačce 15 000 a vyhodí ti to tvou potencionální čistou mzdu.

Pokud jsem nikde neudělala chybu a pochopila všechno správně, tak by ti to vycházelo na 10 335 Kč čistého.

Plavuše
Zasloužilá kecalka 799 příspěvků 17.01.18 13:33

@herani

Ja jsem to vypocitala jako (6,5 : 8) x 20 000. Tedy mysleno v hrubem. Predpokladam samozrejme stejnou hodinovou mzdu.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.01.18 18:55

Holky, děkuju všem

Sojkka
Ukecaná baba ;) 2367 příspěvků 17.01.18 19:24

@herani Na přesné zjištění nepotřebuješ znát hod. mzdu. Měsiční mzda má vazbu na pracovní úvazek. Dojde tedy pouze k přepočtu na sníženou týdenní prac.dobu.
20.000/40×32,5 což je 16.250,– měs.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Do první třídy jedině s kvalitní aktovkou. Víte, na co si dát při výběru pozor?

Prázdniny pomalu končí a blíží se začátek školního roku, pro mnohé děti... číst dále >

Články z Expres.cz

Hořká kapka pro Thomase Marklea: Matka Meghan se stěhuje do Londýna!

O Meghan Markle (37) se v posledních měsících dozvídáme především kvůli... číst dále >

Vondráčková promluvila o rozchodu s Plekancem: Bylo to překvapení!

Když Tomáš Plekanec před týdnem prostřednictvím sociálních sítí informoval,... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Co víte o ženském orgasmu?

K Mezinárodnímu dni ženského orgasmu, který připadá na středu 8. srpna, jsme... číst dále >

K životu nepotřebujete spoustu oblečení, říká Kamila Boudová

Vždycky ji zajímala móda. Kamila Boudová vystudovala oděvní design, pak... číst dále >

Reklama