Reklama

Nová práce - učitelka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.01.18 22:19
nová práce - učitelka

Ahoj dámy,

chci se zeptat těch, co se už lépe vyznají v zaměstnaneckém prostředí škol - nastupuji od nového pololetí, tedy v únoru a nevím, co mě čeká, mám částečný úvazek. Na co si dát pozor při vyjednávání podmínek - jaké to bude s prázdninami (jarní a hlavně letní)? Kdybyste měli nějaké nápady, rady, sem s nimi, beru všechno :potlesk:

Reklama

Reakce:

zzpet
Kecalka 330 příspěvků 16.01.18 22:34

Tak já kdysi před lety zažila školu, kde dávali smlouvy jen do června a přes letní prázdniny člověk musel na pracák :-) Ale to teď už myslím nejde (aspoň nevím o škole, kde by to dělali, takže přes letní prázdniny čerpáš dovolenou, jen poslední týden v srpnu už musíš do práce = přípravný týden). K otázce ostatních prázdnin - záleží na škole. Někde mají učitelé práci na doma a do školy nemusí (a vykazují ji jako práci doma), někde trvají na tom, aby učitel byl přes prázdniny ve škole přítomný. To je na řediteli a pokud na dané škole je zavedeno, že tam učitelé být musí, tak s tím nic neuděláš.

zzpet
Kecalka 330 příspěvků 16.01.18 22:40

A ještě pokud nastupuješ do školy poprvé, měli by ti přidělit zkušenějšího učitele, který tě má uvést do práce - seznámí tě se zvyklostmi školy, řekne třeba, co vše je třeba odevzdávat a vypracovat, poradí ti, když nebudeš něco vědět, můžeš se na něj obracet s otázkami atd. Máš na něj nárok (nebo alespoň to tak vždy bylo, teď ale momentálně ve školství nejsem, tak nevím, jestli není nějaká novinka) a on je za to placený jako uvádějící učitel. Mně se stalo při nástupu, že mi ředitelka neřekla, že takového učitele mám, přitom tu funkci dostal, příplatek za ni bral, ale vykašlal se na to, vůbec mi neřekl, že se můžu obracet na něj, a já pak nic důležitého nevěděla a v tom začátku jsem plavala (třeba v požadované administrativě a tak). Takže na to bych se určitě zeptala.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.01.18 22:51

@zzpet nastupovala jsem loni… žádného uvádějícího učitele jsem oficiálně (placeného) neměla - mělo to být zavedeno v rámci kariérního řádu, ale zatím to tak není, alespoň, co já vím… prázdniny velké jsou všichni doma. jinak třeba na minulé škole jsme mohli jít o jarních atp. do školy, v současné škole to prostě neexistuje a povinně si vybíráme studijní volna.. leccos je škola od školy, někdo musí být třeba ráno v určitý čas ve škole (jako my v 7, i když učíme až od 8), někdo si musí popřehazovat hodiny, když jede na školení, jinde to odsuplují, někde při nemoci nemusíš dávat přípravy, u nás se musí přípravy pro zástup dodat vždy…

klaris123
Kecalka 209 příspěvků 17.01.18 00:26

Mám prosbu, ví tady někdo, jak se berou účasti na např. poradách, sdruženích apod.?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.01.18 00:30
zakladatelka

Zdravím Vás, dámy a děkuji za reakce! Nechávají mě v tom vymáchat a ještě tam ani nejsem, tak jsem se uchýlila k vyzvídání na diskuzi :roll: Každopádně mi Vaše příspěvky pomohly se zase o trochu lépe orientovat v tom, jak to chodí. To bude prima, až mi ten uvádějící učitel bude radit za běhu :roll: Umím si představit, že bych se nechala uvádět min. týden před nástupem, ale to už chci moc. Zjistím si, jak je to s těmi příchody, protože dojíždím a hodilo by se mi přijet podle toho, jak mi začíná vyučování. A omlouvám se za anonym - mám k tomu malinkatý důvod kvůli tomu, že to tady navštěvují známé a budoucí kolegyně - snad to nikoho neurazí :kytka:

Judithkaj
Ukecaná baba ;) 1354 příspěvků 17.01.18 05:11
@klaris123 píše:
Mám prosbu, ví tady někdo, jak se berou účasti na např. poradách, sdruženích apod.?

U nás se nijak nevykazují navíc. Každý den máme práci přímou, tj.to co fyzicky oducis ve třídě + nepřímou. V te si opravujes, děláš přípravy, porady atd je v te nepřímé.
Jezdit do školy jak ti začíná výuka nevim…ale když budeš jen na částečný a nebudeš mít tridnictvi, tak to možná půjde.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.01.18 07:04

@klaris123 dozory, porady atd. (třeba i účast s dětmi na soutěžích - když je hodně volných hodin) - vše takové se nijak navíc nevykazuje, prostě je to součást pracovní doby, včetně rodičovských schůzek, školení… - zkrátka to je ta nepřímá ped. činnost. - ve výsledku já třeba loni začínala a neměla jsem na čem stavět (žádné svoje materiály, nové učebnice) a byla jsem ve škole 6:30 - 14:30 denně a rozhodně jsem nestihla vždy vše, většinou mi zbývala ještě práce na doma, někdy na hodinku, jindy na 3 (když jsem třeba další den učila 6 rozdílných hodin)… letos už si toho domů tolik nenosím a přípravy mám o něco rychleji, jak už mám nějaké materiály… akorát, když napíšu písemky (učím 200 dětí) tak to dělám doma po večerech… ale třeba ráno tu takhle 10 min sedím na emiminu :-D

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.01.18 07:07

Zakladatelko - já to měla tak, že moje p. učitelka, co mi měla být k ruce, tak onemocněla a já ještě místo ní dostala navíc pár jejích hodin, chodila jsem se tu pořád ptát na něco jedné kolegyně a ještě teď to tak dělám, že ji pořád otravuji (s inventurou a milionem dalších věcí) a pak jsem jí na konci roku koupila několik různých věcí takový jakoby dárkový koš za asi 500,– takto jsem to řešila já… anonym DK z 22:51 a 7:04

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.03.18 22:48

Děkuji za všechny příspěvky! :kytka:
Kdybyste se mnou někdo vydržel tu začátečnickou nemožnost, vrtá mi hlavou ještě něco :) :
když mám pohotovost a nesupluji, jak se to počítá? Bere se to jako příprava? A za marodění, kdy za mně suplovali jiní bych měla hodiny nějak nahrazovat? Nikdo mi nic neřekne, takže jsem teď za velkou mimoňku :oops:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.03.18 14:37

Ptáš se na něco, co na každé škole funguje jinak… netuším o jaké mluvíš pohotovosti? :-D normálně my jsme ve škole všichni od 7-14 hod a ráno jsou na nástěnce suply a buď supluješ nebo ne… do výkazů si píšeme normálně 8h/den… s tím, že přímá ped. činnost je 22h… když jsi němocná, normál se za tebe supluje, ale u nás se třeba musí chystat přípravy na to suplování… a když se jede na školení nebo jdeš k doktorovi, tak si hodiny vyměňujeme s kolegy a učíme je jindy pokud to jde… DK

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

V rodině Štikových jsou na nože, matka a dcera se nesnášejí kvůli kočce

Na konci září si Ornella Koktová posteskla, že její matka Monika Štiková... číst dále >

Před rozlučkou Radka Štěpánka si Novak Djokovič prošel Prahu, nešlo ho přehlédnout

Ještě předtím než si ve čtvrtek večer užil společně s Radkem Štěpánkem jeho... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >