Nevím co dělat s manželem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  28.03.18 07:56
Nevím co dělat s manželem

Ahoj, jsem nestatnanz manžela a už nevím co dál. Je mi 28 let, manželovi 30 let, máme 2 děti (4 a 1 rok). Žijeme spolu 7 let, z toho 4 roky jako manželé. Za dobu co jsme spolu, manžel vystřídal 7 zaměstnání (včetně podnikání), vždy se tam objevil nějaký kr. etén, kvůli kterému odešel nebo ho práce nenaplňovala apod. Když se na rodil první syn, začali jsme podnikat, jakmile se podnikání trochu rozjelo, odešel z práce a že budeme podnikat spolu, to šlo půl roku, jenže nám nezbývali peníze na utvoření rezervy, když po půl roce přišla nabídka práce za skvělé peníze, vzal ji. Nyní po 8 měsících už je to zase práce na h.ovno. Nicméně zjistil, že s příjmem z podnikání (ve kterém pokračuji sama s dětmi) a jeho výplatou zvládám tvořit Fin. Rezervy a tak si koupil notebook za 30tis, iPhone, brusle za 2,5tis, kolo si dal do servisu, auto objednal do servisu (má starou šunku, kterou nám opravuje můj bratr, ale najednou objedná servis). Denně utratí 250-300Kc za obed + cigára. A teď jádro pudla… Můj táta je strašně fajn chlap a snaží se nám pomáhat nebo poradit. Již 4 roky žijeme v bytě mých rodičů jen za poplatky, domluvila byla taková, že jakmile se ustálíme, začneme jim být splácet, dodnes jsme nezaplatili ani korunu a manžela to ani nenapadne. No a stalo se teď to, že se v autě kterým jezdím nejspíš rozbil termostat, autobuse odvezlo do servisu, kde řekli, že je auto naprosto v pořádku. Říkala jsem to tátovi, tomu se to nezdálo a zavolal známému mechanikovi, ten mu řekl, okamžitě vyměnit termostat ( náklad 250 Kč+ práce nebo zvládne opravit můj bratr). Řekl jsem to manželovi, ten na mě začal rvát, že z něj dělám debila a že co řekne táta je svaté a že ho nerespektuju jako chlapa. Můj muž neumí nic krom práce s počítačem. Pneu si na svém autě přezouvám sama, drobné opravy v bytě si dělám sama nebo s bráchou. On má vyvrtat poličku a je to práce na půl dne se vztekáním a hromadou sprostých slov… Prostě můj táta jakmile nám něco pořadí, mě se to zdá jako dobrý nápad, tak se manžel kousne a všechno je na h.ovno a mám si jít žít se svým tátou… Jsem z toho zoufalá, jelikož naše děti mají vzor takový, kdy máma pracuje, obstará domácnost, děti a ještě si sama opraví byt a auto a tatínek leží na gauči a kouká na hokej, protože je unavený psychicky z práce… Holky co s tím? :zed: Prosím o anonym, nechci aby mě tu někdo poznal…

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »

Reklama

Reakce:

radkka
Neúnavná pisatelka 19346 příspěvků 28.03.18 08:06

Sedm zaměstnání za sedm let… To o něčem vypovídá, to se na mě nezlob. Ano, je fajn práci změnit, když tě něco štve a máš příležitost, ale pravděpodobnost, že všech sedm zaměstnání bylo tak na ho… je fakt malá.
Co s ním? No, asi nic, povahu nepředěláš, nechová se k tobě zrovna hezky :?

mary.27
Zasloužilá kecalka 702 příspěvků 28.03.18 08:18

Možná by příště bylo lepší aby to tvůj táta řekl manželovi sám, aby to nebylo přes tebe jako prostředníka. Evidentně ho to ponižuje a potom jedná hystericky. Proč mu táta neřekne, ty vole, je to v pytli, odešel termostat, co s tím uděláme? Aby jsi v těchto věcech nefigurovala ty jako ženská a vyřídili si to chlapi? :think:

Tichošlápek
Echt Kelišová 8163 příspěvků 28.03.18 08:19

Začala bych tedy tím splacenim bytu rodičům. To ti to není hloupé? Takže bych stanovila měsíční splátku, pak částku, kterou chci ušetřit a teprve se zbytkem volně hospodařila. Pokud z toho zbyde na notebook - OK, pokud ne, smůla. To, ze je levý na manuální činnost nezmenis. Také mam doma nesiku - ale proste vydělá dost na to, aby vse zařídil přes řemeslníky. To samé bych očekávala od tvého muze - teď ma kvalitní praci, tak ať v ni zůstane. Pokud bude chtit odejít, tak by měl mou podporu jen v případě, ze si najde jinou stejne nebo lepe placenou práci. Protoze upřímně - k čemu ti takový chlap bude, když ani nebude mít prijem, aby ti pomohl finančně, když nic jiného nedělá? A ještě na tebe řve. Projdi si v klidu, co ti ten vztah vlastně dává - pozitiva i negativa.

Verun83
Echt Kelišová 7848 příspěvků 34 inzerátů 28.03.18 08:23

No co na to rict. Vzdyt takovy musel byt uz pred detmi. S vekem se to bude zhorsovat. Muzes mu to zkusit rict, nastavit pravidla i co se tyce financi. Udelat rozpocet, vcetne toho, kolik budete posilat rodicum. Proste bouchnout do stolu, ze uz toho mas plny zuby, ze zacne fungovat. S nekym takovym bych nebyla. Neverim, ze se clovek zmeni.

Anonymní  28.03.18 08:29

@mary.27 táta místo neřekne, protože nesnese to manželovo “zaplatíme za servis”. Manželovi je svým způsobem před tátou trapně, táta je takový všeuměl a snažil se manžela něco naučit, ale vzdal to…

Anonymní  28.03.18 08:29
@Anonymní píše:
Ahoj, jsem nestatnanz manžela a už nevím co dál. Je mi 28 let, manželovi 30 let, máme 2 děti (4 a 1 rok). Žijeme spolu 7 let, z toho 4 roky jako manželé. Za dobu co jsme spolu, manžel vystřídal 7 zaměstnání (včetně podnikání), vždy se tam objevil nějaký kr. etén, kvůli kterému odešel nebo ho práce nenaplňovala apod. Když se na rodil první syn, začali jsme podnikat, jakmile se podnikání trochu rozjelo, odešel z práce a že budeme podnikat spolu, to šlo půl roku, jenže nám nezbývali peníze na utvoření rezervy, když po půl roce přišla nabídka práce za skvělé peníze, vzal ji. Nyní po 8 měsících už je to zase práce na h.ovno. Nicméně zjistil, že s příjmem z podnikání (ve kterém pokračuji sama s dětmi) a jeho výplatou zvládám tvořit Fin. Rezervy a tak si koupil notebook za 30tis, iPhone, brusle za 2,5tis, kolo si dal do servisu, auto objednal do servisu (má starou šunku, kterou nám opravuje můj bratr, ale najednou objedná servis). Denně utratí 250-300Kc za obed + cigára. A teď jádro pudla… Můj táta je strašně fajn chlap a snaží se nám pomáhat nebo poradit. Již 4 roky žijeme v bytě mých rodičů jen za poplatky, domluvila byla taková, že jakmile se ustálíme, začneme jim být splácet, dodnes jsme nezaplatili ani korunu a manžela to ani nenapadne. No a stalo se teď to, že se v autě kterým jezdím nejspíš rozbil termostat, autobuse odvezlo do servisu, kde řekli, že je auto naprosto v pořádku. Říkala jsem to tátovi, tomu se to nezdálo a zavolal známému mechanikovi, ten mu řekl, okamžitě vyměnit termostat ( náklad 250 Kč+ práce nebo zvládne opravit můj bratr). Řekl jsem to manželovi, ten na mě začal rvát, že z něj dělám debila a že co řekne táta je svaté a že ho nerespektuju jako chlapa. Můj muž neumí nic krom práce s počítačem. Pneu si na svém autě přezouvám sama, drobné opravy v bytě si dělám sama nebo s bráchou. On má vyvrtat poličku a je to práce na půl dne se vztekáním a hromadou sprostých slov… Prostě můj táta jakmile nám něco pořadí, mě se to zdá jako dobrý nápad, tak se manžel kousne a všechno je na h.ovno a mám si jít žít se svým tátou… Jsem z toho zoufalá, jelikož naše děti mají vzor takový, kdy máma pracuje, obstará domácnost, děti a ještě si sama opraví byt a auto a tatínek leží na gauči a kouká na hokej, protože je unavený psychicky z práce… Holky co s tím? :zed: Prosím o anonym, nechci aby mě tu někdo poznal…

Nezmění se… můj ex 20 zaměstnání za 10 let… podobnej nevděčnej machr…
Dávej si peníze stranou…radši…

Anonymní  28.03.18 08:31

@Tichošlápek ano, je mi to hloupé, proto mu to pořád opakuju a připomínám. Ale přece naši mají peněz dost, tak ještě počkaj. :zed:

Anonymní  28.03.18 08:33

@Verun83 dřív se aspoň snažil doma něco udělat, teď řekne, že to prostě neumí a nebude se s tím rozčilovat.

Tichošlápek
Echt Kelišová 8163 příspěvků 28.03.18 08:34
@Anonymní píše:
@Tichošlápek ano, je mi to hloupé, proto mu to pořád opakuju a připomínám. Ale přece naši mají peněz dost, tak ještě počkaj. :zed:

Ale to je přesně ono. Opakování a připomínani ho nijak netankuje. Proste bych dohodla s rodiči částku a tu začala platit. Mas doma pěkný dáreček teda - místo aby ocenil, ze vám vaši pomohli do zacatku, tak toho zneužívá. Holt to budeš muset vyřešit ty, když on ma tento postoj

ka2ka
Extra třída :D 11476 příspěvků 28.03.18 08:35
@Tichošlápek píše:
Začala bych tedy tím splacenim bytu rodičům. To ti to není hloupé? Takže bych stanovila měsíční splátku, pak částku, kterou chci ušetřit a teprve se zbytkem volně hospodařila. Pokud z toho zbyde na notebook - OK, pokud ne, smůla. To, ze je levý na manuální činnost nezmenis. Také mam doma nesiku - ale proste vydělá dost na to, aby vse zařídil přes řemeslníky. To samé bych očekávala od tvého muze - teď ma kvalitní praci, tak ať v ni zůstane. Pokud bude chtit odejít, tak by měl mou podporu jen v případě, ze si najde jinou stejne nebo lepe placenou práci. Protoze upřímně - k čemu ti takový chlap bude, když ani nebude mít prijem, aby ti pomohl finančně, když nic jiného nedělá? A ještě na tebe řve. Projdi si v klidu, co ti ten vztah vlastně dává - pozitiva i negativa.

já bych se s otcem domluvila a byt nesplácela, pokud ho splatí bude jejich napůl a pokud se rozejdou nebude mít zakladatelka kde bydlet
jinak zakladatelko je to lempl lepší to už nebude bud vydržet nebo odejít

Hroznej puberťák
Ukecaná baba ;) 2397 příspěvků 28.03.18 08:42

7 let spolu, 4-leté dítě. To jako za ty víc než dva roky, než jsi počala, nebylo jasné, že je to neschopný debil? Fakt super nápad si s takovým upíchnout dvě děcka. Chudák táta, mít tohle před očima, nezávidím mu to…

Nicméně už se stalo, tak co s tím, no. Oddělit finance, připravovat exit. Protože tady není otázkou jestli, tady je zjevně otázkou pouze KDY. Tohle se bude už jen zhoršovat.

jkra
Generální žvanilka 23312 příspěvků 28.03.18 08:45
@Anonymní píše:
@Tichošlápek ano, je mi to hloupé, proto mu to pořád opakuju a připomínám. Ale přece naši mají peněz dost, tak ještě počkaj. :zed:

Tak proste kazdy mesic Vasim posli treba 10 tisic. A pak ty prachy nemate a manzel se musi snazit.
Jako nevypada to, ze Vam penize nejak prebyvaji.

Sany80s
Kelišová 5864 příspěvků 28.03.18 08:46

Prvně nechápu, proč se otec nějak snažil naučit manžela určité práce. Někdo prostě není šikovný a je to dost ponižující.
Nějak nechápu, proč by věci jako výměna kol nebo připevňování poličky měl dělat automaticky chlap. U nás to dělá ten, co se k tomu zrovna nachomýtne, včetně dcery, syna.
Já rozlišuji pouze na zvládnu nebo nezvládnu a upřímně řečeno, nezvládnu sekat dřevo, takže to buď objednáme nebo to dělá manžel.
Těch 7 zaměstnání je divných, ono všude se najde nějaký pitomec, takže nemá cenu kvůli tomu odcházet, pokud to není přímý nadřízený nebo tak vysoký šéf, že okolo sebe vytváří mocenský okruh lidí, se kterými se to nedá zvládnout a nepřerůstá to člověku přes hlavu.
Jak tvůj manžel vychází s lidmi?
Jo a ten byt bych okamžitě začala splácet. Ty věci si manžel koupil bez konzultace s tebou?

Příspěvek upraven 28.03.18 v 08:48

leryl
Zasloužilá kecalka 616 příspěvků 28.03.18 08:48

Pokud bydlíte v bytě rodičů, zbalila bych mu saky paky a nazdar. K čemu máte takovéhoto chlapa? Peníze nevydělá, jen utrácí a doma nic neudělá, protože to neumí?
O děti se asi taky moc nazajímá, takže proč s ním být dál?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Manuál na cesty: Co zabalit do lékárničky a kam s dětmi nejezdit

Blíží se léto a s ním čas dovolených. Většina z nás přemýšlí nad cestou k... číst dále >

Články z Expres.cz

Co se jedlo v roce vašeho narození? Kapitán Iglo a další gastro hity mládí

Pamatujete, když v ulici zazněla píseň Family Frost nebo když se v Česku... číst dále >

Královská svatba: Proč byli mezi hosty Clooney, Beckhamovi nebo Serena?

O víkendu si královské ano řekli Američanka Meghan Markle (36) a princ Harry... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co už byste nikdy neměli dělat, pokud chcete opravdu zhubnout

Plavková sezona se blíží a vaše předsevzetí zhubnout alespoň nějaké to kilo... číst dále >

Profesor Špičák: Čechy ničí vražedná kombinace obezity, alkoholu a kouření

Češi patří v chorobách trávícího ústrojí ke světové špičce. „Podílí se na tom... číst dále >

Reklama