Poradna gynekologa
MUDr. Jiří Škultéty
Zdravím,
Je mi 20 a nevím jestli náhodou nejsem těhotná, mám už 5 den MS ale nikdy mi nebylo zle od žaludku, dnes se ale celý den už od rána se mnou vleče nevolnost, už jsem i párkrát běžela na záchod že to půjde ven ale nic, při mytí nádobí jsem až extra cítila smrad odpadu, obvykle ani nevnimam pachy, dnes je to ale extrémní, nevím si rady a je mi do pláče. Neví někdo co s tím? Je to jen nevolnost nebo můžu být v tom? Předem děkuji za odpovědi.
Těhotenský test je k dostání v lékárnách nebo některých drogeriích.
@mado test mám jen nevím jestli si mám dělat test dnes jestli spíš nepockat nějakou dobu, fakt si s tim celkově nevím rady, děje se to s mím tělem prvně. Přes noc jsem dokonce cítila bolest boků a i lehká pracovní sukně mě tížila jak kdyby vážila 5 kilo
@Linda493 píše:
@mado test mám jen nevím jestli si mám dělat test dnes jestli spíš nepockat nějakou dobu, fakt si s tim celkově nevím rady, děje se to s mím tělem prvně. Přes noc jsem dokonce cítila bolest boků a i lehká pracovní sukně mě tížila jak kdyby vážila 5 kilo
Vypadá to na střevní chřipku.
S ničím bych nečekala, máš 5ty den zpoždění, to už něco vidět bude a budeš mít jasno. Udelej si test ráno, z nezředěné moče.
Pokud bude test negativní, tak patrej po příčině dál.
Pokud bude test nejistý, tak si udělej v neděli další a nebo v pondělí můžeš jako samoplatce do nějaké laborky nechat si udělat odběr krve.
@mado takže i přes menses si mohu udělat test který může vyjít pozitivně?
@Linda493 já to pochopila, že ti mešká už pět dní ms, ne, že ji máš už pět dní. Tak to nejspíš těhotná nebudeš, pokud ta ms není nějaká netypická a jiná, než jindy.
@mado píše:
S ničím bych nečekala, máš 5ty den zpoždění, to už něco vidět bude a budeš mít jasno. Udelej si test ráno, z nezředěné moče.
Pokud bude test negativní, tak patrej po příčině dál.
Pokud bude test nejistý, tak si udělej v neděli další a nebo v pondělí můžeš jako samoplatce do nějaké laborky nechat si udělat odběr krve.
Ona, ale nemá zpoždění. Píše že má 5 den menstruaci.
Zakladatelko ty jsi měla nechráněný styk?
Máš menstruaci, těhotná nebudeš.
@Linda493 píše:
Zdravím,
Je mi 20 a nevím jestli náhodou nejsem těhotná, mám už 5 den MS ale nikdy mi nebylo zle od žaludku, dnes se ale celý den už od rána se mnou vleče nevolnost, už jsem i párkrát běžela na záchod že to půjde ven ale nic, při mytí nádobí jsem až extra cítila smrad odpadu, obvykle ani nevnimam pachy, dnes je to ale extrémní, nevím si rady a je mi do pláče. Neví někdo co s tím? Je to jen nevolnost nebo můžu být v tom? Předem děkuji za odpovědi.
V zivote by me nenapadlo nevolnost pri Ms spojovat s tehotenstvim
to se dost vylucuje ne?
@Linda493 píše:
@mado test mám jen nevím jestli si mám dělat test dnes jestli spíš nepockat nějakou dobu, fakt si s tim celkově nevím rady, děje se to s mím tělem prvně. Přes noc jsem dokonce cítila bolest boků a i lehká pracovní sukně mě tížila jak kdyby vážila 5 kilo
Buď si ho udělej dnes a nebo počkej nějakou dobu.
@Uslava píše:
Buď si ho udělej dnes a nebo počkej nějakou dobu.
proč si má dělat test, když má menstruaci?
asi má prostě pokažený žaludek
@JancaS84 ano měla jsem nechráněný styk, přesto mám menstruaci a přes to mám neobvyklé příznaky které obvykle při menstruaci nemám
@lilith1 četla jsem že kolikrát považována MS ani nebyla menstruace jen krvácení které se v těhotenství za menses považuje proto se ptám