Nevím v jakém týdnu těhotenství jsem

Laurelin93
2.1.19 13:59

Nevím v jakém týdnu jsem =D

Zdravím všechny! Jsem poměrně čerstvě těhotná. Správně bych měla být v 9tt, jenže podle doktora jsem měla opožděnou ovulaci (poslední menses 3.11., otěhotněla jsem podle něj 24.11.). Přiložený obrázek byl pořízen 20.12., je na něm prý krásně vidět tlukoucí srdce, ale podle doktora bylo stáří plodu teprve 5 týdnů. Sestra, co už má tři děti mi zase tvrdí, že v pěti týdnech by srdce vidět nebylo a že takhle vypadal její utz v 7. týdnu. Takže jsem z toho zmatená. Ptám se vás: je tohle utz 5. týdne? A jestli jsem měla tu opožděnou ovulaci, v kolikátém jsem teda týdnu? =D Díky všem.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3432
2.1.19 14:04

Může se stát ze srdíčko naskočí uz v pátém týdnu a me tohle přijde něco jako 5+nevím nejsem teda odborník :mrgreen: :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6938
2.1.19 14:04

@Laurelin93 na cca 5 tt tohle vypadá :think: ,ale v 5 tt ještě srdíčko zaručeně netluče.
Pokud by jsi byla v 6 tt tam už to možné je.
Takže klidně můžeš být cca ten 6 tt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6938
2.1.19 14:06

Tohle je např můj cca 5-6 tt

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Laurelin93
2.1.19 14:08

Já nevím, co mám odpovídat. Když se mě manžel zeptá, v kolikátém týdnu že to jsem, odpovídám ,,Nevím, asi osm nebo sedm nebo tak nějak."

To si pak člověk připadá jako idiot. =D

• Citovat
  • Nahlásit
23102
2.1.19 14:13

Těhotenství se počítá od prvního dne poslední menstruace bez ohledu na ovulaci, takže jsi v nějakém 10.tt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18865
2.1.19 14:14

To neřeš :D rikej plus mínus, přesně to ti řeknou cca ve 12tt na prvním screeningu. Já měla srdíčko v 6tt v 5tt ještě ne. Ale v 8tt už sem měla na utz vidět víc než tohle…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6938
2.1.19 14:14

@Laurelin93 jsi ještě na začátku, takže stejně se to v pár týdnech ještě změní.
Podle kalkulačky si dej poslední ms ,a pak bych přidala +- týden.
Ale na tom začátku to opravdu nemá úplně takovou váhu .Jako za pár týdnů na prvním screeningu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6938
2.1.19 14:15
@hanka.br. píše:
Těhotenství se počítá od prvního dne poslední menstruace bez ohledu na ovulaci, takže jsi v nějakém 10.tt.

V nějakém 10 tt a vidět cca 5-6 tt na utz :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3432
2.1.19 14:15
@Jannys píše:
@Laurelin93 na cca 5 tt tohle vypadá :think: ,ale v 5 tt ještě srdíčko zaručeně netluče.
Pokud by jsi byla v 6 tt tam už to možné je.
Takže klidně můžeš být cca ten 6 tt.

Souhlas :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2.1.19 14:16

Rikala bych to co vychazi podle posledni ms,takze nejaky 10tt,na screeningu zmeri prcka a reknou ti vic

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9620
2.1.19 14:16

@Laurelin93 odpovídej to co ti řekl lékař a je to. Přesně ti to řeknou i termín porodu v 13tt na screeningovém UZ. Ono ten rozdíl dělá to, že možná lékař myslí ukončený 5tt a my už si to tady uvádíme jako šestý :) takže třeba jsi 5+6 (pro lékaře 5. týden, pro nás 6tt.). Většinou je teda srdíčko až od 6+0, ale klidně už tam ten náznak akce být může dříve. Každopádně je ještě brzo, počkej do dalšího UZ- teď ten prcek hrozně rychle roste :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9620
2.1.19 14:22

Koukni sem, dole pod týdny jsou obrázky UZ :)https://www.maminkam.cz/6-tyden-tehotenstvi, spíš teda budeš 5-6 tt, v 10. týdnu už plod vypadá jako miminko nebo takový medvídek :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51087
2.1.19 14:27

Stáří embrya 5 týdnů je 7 týdnů těhotenství, vždy se připočítávají ty dva týdny navíc. Pokud jsi otěhotněla 24.11., tak v ten den jsi byla 2+0, čili dnes jsi 7+4 (stáří embrya 5+4), což je 8. týden. Ale furt to ten utz určí s přesností +- pár dní.
Utz. obrýzek je mizerný a rozmazaný a není tam zásadní info - velikost embrya CRL. Takže může mít 5 mm, stejně jako 15, což už je dost velký rozdíl. Tudíž bych věřila tomu, co říká doktor, co to viděl a měřil. A upřesní to během utz ve 12.-13.tt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18865
2.1.19 14:47

@ugluk to taky neplatí pro všechny, jenom pro ty co mají pravidelny cyklus cca těch 28 dní.
Každopádně jsou většinou dvě verze, jedna podle MS a jedna podle utz, která se určuje na tom 1. screeningu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama