Nevybraná dovolená

andela
12.7.06 20:59

Nevybraná dovolená

Ahoj holky,

vím že na podobné téma už tu něco bylo, ale já antitalent to ne a ne najít, tak se omlouvám.
6.6. mi skonšila mat. dov. a nastoupila jsem na rodičovskou dov. V práci jsem podepisovala jen žádost o poskytnutí RD do 3let věku dítěte. Mám ještě nevybranou dovolenou - 15,5 dne z 2005 a 19 dní z letoška. myslela jsem, že když na ní nenastoupím, tak mi jí automaticky hned proplatí, protože je zřejmé, že si jí asi vybírat nebudu, že?
Jak to tedy s dovolenou je, když si jí nevyberu?

Děkuji Andělka

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

926
12.7.06 21:02

Nevím, jaké máš možnosti teď, když už jsi vlastně na rodičkovskou nastoupila, ale mě naše personalistka řekla, že po ukončení mateřské mám zaměstnavateli oznámit, že nastupuji na dovolenou a vybrat si ji (čímž mi ji vlastně proplatí).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
884
12.7.06 21:05

Andělko,
no ty sis jí právě měla vybrat :roll: jakmile ti skončila mateřská.Hned další den si měla nastoupit na rodičovskou a zároveň „nastoupit“ na řádnou dovolenou.K rodičáku si můžeš neomezeně přivydělat a to je právě to proplacení " dovolené :lol: Já to takhle měla minulý měsíc.1.5.jsem nastoupila na rodičák + jsem čerpala 20dní dovči.Přišel mi na účet rodičák 3700,– + penízky za dovču.Takže supr měsíc :lol:

pa Yasmin

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
329
12.7.06 21:07

Evikk ma uplnou pravdu, meli by ti ji v posledni vyplate proplatit automaticky aniz bys o to musela zadat, me to tak rekla take nase pani z personalniho kdyz jsem ji kvuli tomu extra volala…jen uz si nevzpomenu proc ale prisla jem o 3 dny myslim z roku 2005. Ona mi to vysvetlovala proc ale uz je to par mesicu a ja jsem desna hlava derava. Nejlepsi myslim budes mit kdyz tam rovnou zavolas a na vse se vyptas :) :wink:
http://b1.lilypie.com/9QvVp2/.png:http://b1.lilypie.com/9QvVp2/.png /> http://bd.lilypie.com/iY1Dp2/.png:http://bd.lilypie.com/iY1Dp2/.png

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
andela
12.7.06 21:12

No onehdá jsem se jí ptala, a ona mi řekla že nemusím mít strach, že o ní nepřijdu, tak jsem myslela, že mi jí tedy hned proplatí. A když nic nepřišlo, tak se ptám vás - mám práci krapet z ruky, tak se mi tam v tom horku s Jájou nechce … ale stejně tam musím s papírama, tak se jí na to teda zeptám.
Moc díky :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
2857
12.7.06 21:40

jak tu psaly holky, nevyčerpaná dovolená se musí vybrat mám pocit do 14 dní od ukončené peněž. pomoci v mateřské, jinak ti to zaměstnavatel může krátit… nevím jak moc, ale mě na účtárně hned říkaly že až skončím mateřskou a půjdu na rodičovskou souběžně mám hned zažádat o dovolenou…

záleží na tvé firmě… vím že mě by neobrali, jsou tam slušní a vždycky všechny fígle poradí.....

o tom automatickým proplacení nevím… já normálně vypsala dovolenkovej papír a poslala jsem jim ho na firmu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.7.06 23:06

dovolená se krátí za 100 zameškaných pracovních dní o 1/12 a následně za každých 22 zameškaných prac.dní také vždy o 1/12-to znamená za 100dní při nároku 20dní dovči za rok o 1,666 dne rep.o 1,5dne.Ale PPM/mateřská,na které jsi byla 28týdnů/ se posuzuje jako výkon práce.Takže například já teď v červenci nastoupím na nemocenskou a 14dní před koncem roku nastoupím řádnou mateřskou-nárok na dovolenou mám 20dní /rok,ale zameškám díky nemocenské cca 115dní/nemám to přesně spočtené/takže přijdu o 1,5dne z těch 20.Jenže já to věděla a tak jsem si dovču vybrala dopředu, protože po skončení mateřské v červnu/červenci 2007 dostanu znovu dovolenou,ale pokrácenou o 1/12, pokud do konce roku zbude přes 100pracovních dní,jakože asi ano.Rodičovská dovolená už se posuzuje jako nepřítomnost v práci a proto pokud já bych si dovolenou chtěla vybrat třeba až další rok v říjnu,budu jí mít zkrácenou ještě o dost víc.No,je už dost pozdě,tak doufám,že je to trochu k pochopení.Doporučuju napsat žádost písemně-o rodičák nepřijdeš díky neomezenému výdělku.A pokud nezameškáš 100 dní v součtu s případnými zameškanými dny před nástupem na mateřskou, nemůžou ti nic krátit.
laura

• Citovat
  • Upravit
980
13.7.06 05:52

Ahoj Andělko.
Pokud to půjde tak to udělej jak píšou holky.Nastup na RD a zároveň na dovolenou.
Já jsem trošku jiný případ protože jakmile jsem nastoupila na neschopenku s bříškem tak mě dali do dispozice(jako do zásoby).Taky jsem zakládala diskusi.

https://www.emimino.cz/modules.php?…

Já si jí musím vždy před uplynutím dvou let nechat proplatit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
avi
115
13.7.06 07:39

Holky, máte v tom pěkný zmatek.Tak tedy:
Pokud jsi po MD nastoupila rovnou na RD a nepožádala o řádnou dovolenou v zaměstnání, tak ti samozřejmě nic nezaplatí.Měli tě na to upozornit,abys požádala o rod. dov. až po vybrání řádné dovolené v zaměstnání. Rod.příspěvek by jsi ale brala hned po ukončení MD, to s tím nesouvisí.Teď máš jen 2 možnosti: buď se se zaměstnvatelem domluvíš, že přerušíš RD a nastoupíš na řádnou dovolenou, ale s tímto on nemusí souhlasit a navíc by se ti dovolená o něco krátila a nebo prostě o celou dovolenou přijdeš, protože pokud se dovolená nevyčerpá do konce násl. roku, tak propadá.Takže teď jsi závislá pouze na vstřícnosti zaměstnavatele, jestli ti umožní přerušení RD a to nemusí. Termín „proplacení dovolené“ už neexistuje, dovolená se musí vyčerpat, pouze při ukončení prac. poměru se nevybraná dovolená proplácí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5256
13.7.06 08:35

Ahojky,

poraďte prosím, byla jsem od začátku roku na MD a 18.5. jsem nastoupila na rodičák a zároveň jsem si vybrala dovolenou za rok 2005 - tu mi pokrátili, protože jsem byla na nemocenské. Zbytek dovolené jsem si vybrala v červnu. Ale letošní dovolenou mi taky pokrátili. Je to tak v pořádku?

Díky za odpověď

Peťula

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.7.06 09:36

je to vpořádku,protože od 18.5.do konce roku budeš na rodiovské dovolené a ta se neposuzuje jako výkon práce, takže když si vezmeš kalendář a spočítáš od 18.5. do 31.12.pracovní dny, tak za prvních 100takto zameškaných přijdeš o 1/12 z celkové roční dovolené a pak za každých ukončených 22 pracovních dní taky vždycky o další 1/12.
laura

• Citovat
  • Upravit
avi
115
13.7.06 10:18

Lokynko, NENÍ to v pořádku, pokud jsi na dovolenou nastoupila BEZPROSTŘEDNĚ po ukončení mateřské.V tom případě se dovolená za letošní rok nekrátí!!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5256
13.7.06 10:28

Avi,

na dovolenou jsem nastoupila hned následující den po ukončení mateřské dovolené. Vlastně zároveď se začátkem rodičovské dovolené

Peťula

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
avi
115
13.7.06 10:53

Peťulo, tak pak ti letošní dovolenou zkrátili neoprávněně.Zkus se bránit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.7.06 12:27

Avi , chtěla bych se zeptat, kdyby se tedy vybrala celá letošní dovolená hned po ukončení MD + vyčerpání dovolené z roku 2005, tak jak by se to řešilo později, když by ta absence (RD) byla vyšší než 100 dnů a vlastně by se nárok měl zkrátit, ale dovolená by už byla vybraná. To by se pak musela vracet poměrná část peněz za dovolenou?

Díky Míša.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama